Begrip voor T urkse emoties Teder jaar een ander land' Stem ZLTO in pachtrecht 2 ZEELAND BOG I P. VAN EIJZEREN B.V. ZOMER THUIS OF WEG A ONLINE EXECUTIEVEILING Gevaarlijke tijden Kuboki Commentaar Het is onvermijdelijk dat Nederland een staartje meekrijgt van de Turkse orkaan. De bloedige couppoging van eind vo rige week en de manier waarop president Recep Erdogan vervolgens om zich heen slaat, raken de meeste inwoners van Tur kije. Dus kan het haast niet anders of een groot deel van de Turkse gemeenschap in Nederland is er via familie of via vrienden direct bij betrokken. Ook kan het geen verbazing wekken dat de vele fans van Erdogan zijn oude rivaal Fethullah Gülen als de grote boosdoener zien en dat zij - terecht of niet - kwaad zijn op de Ne derlandse aanhangers van de Gülenbeweging. Prompt worden in Nederland vragen gesteld over de integratie van Turkse Nederlanders. Dat zij nu ineens actief worden en an ders nooit, zou bewijzen dat zij slecht zijn geïntegreerd. Elun hart zou in Turkije liggen, niet hier. Niemand kan echter uitleggen wat er mis zou zijn met een dubbele loyaliteit. In de vragen zit een kwalijke ondertoon. 'Wij', weldenkende autochtone Nederlanders, zouden ons nooit zo laten meeslepen en 'zij', Turkse Nederlanders, zouden dat dus ook niet moeten doen. In het denken over de toekomst van ons land sluipt steeds weer dezelfde fout: in het kennelijk hevige verlangen naar een monocul tuur wordt vergeten dat tolerantie ten opzichte van andersdenken den altijd vooraf moet gaan aan integratie. Dat noodzakelijke sta dium van verdraagzaamheid, de basis voor elke goede samenle ving, hebben we in veel opzichten nog niet bereikt. Nederland moet dus beginnen met begrip voor de hevige emo ties van sommige Turkse Nederlanders. Tegelijk moet duidelijk zijn dat hier geen streep ruimte zal worden gelaten voor de vuile strijd die de Turken nu onderling voeren. Hier is geen streep ruimte voor de vuile strijd die Turken onderling voeren AUCTIONS Nieuwvliet, Lampsinsdijk ong. PERCELEN GRASLAND Almanak Niet alleen in exotische oorden en warme landen moet men te genwoordig vrezen voor aansla gen, het gevaar komt steeds dichterbij. En als altijd uit on verwachte hoek. Zo belde een 81-jarige abon nee naar de redactie om te mel den dat ze het fietsrouteboekje niet ontvangen had. „U gaat het voor me regelen dat ik het boekje nog krijg hè?" vroeg de dame aan de bijna twee meter lange verslaggever. „Want an ders kom ik u wel opzoeken in Terneuzen hoor!" Kerkgebouwen in slechte staat Gewone huiler langs kanaal Minder snel op Valckenisseweg GOES Meeuwen liggen onder vuur Ze wonen in toeristische plaatsen, maar toch is dat niet de reden om tijdens de vakantie ergens anders naartoe te gaan. Sterker nog, eigenlijk vinden ze thuisblijven net zo lekker. Toch is af en toe even wat anders zien ook wel lekker en dat doen ze dan ook. Op naar Oostenrijk, Legoland en Bergambacht. GOES Landbouworganisatie ZLTO mag toch in Den Haag mee praten over het nieuwe pacht recht. LTO Nederland en de ver pachters ondertekenden in april het zogenoemde Akkoord van Spelderholt, zonder de ZLTO daar in te kennen. Dat riep veel vragen op bij boeren, ook in Zeeland. De meningen over het nieuwe pacht recht lopen sterk uiteen. Daarom noodt staatssecretaris Martijn van Dam van Economische Zaken de partijen weer aan tafel. tuin- parkmachines Demonstratie? BelJohan Wouters: 0619568088 Diverse demo machines beschikbaar! Jos van Vaardegem (50) uit Westkapelle is de caravan al startklaar aan het maken. Hij vertrekt zondag met zijn vrouw Anita (45) en zoon Tygo (13) naar de Ossiacher See in Oostenrijk. Nog even een goede schoonmaak beurt en alle spullen inladen en dan zijn ze er helemaal klaar voor. „We wonen hier dichtbij het strand en hebben zelfs een strand huisje. Maar we willen er in onze vakantie op kunnen rekenen dat we mooi weer hebben. Als je van tevoren zeker zou weten dat het in Nederland goed weer wordt, zou ik hier best willen blijven. Lekker aan het strand liggen en op terras zitten in Westkapel le, daar kan ik ook heel erg van genieten. Maar als het hier drie weken regent, is niks aan. Bovendien vinden we het ook wel leuk om eens wat anders te zien dan de Zeeuwse kust. We proberen ieder jaar naar een ander land te gaan. Italië, Frankrijk en Kroatië hebben we al gedaan, dit jaar kwamen we uit op Oostenrijk. Daar woont ook een nicht van mijn vrouw in de buurt, die we zeker even willen bezoeken. Als het goed is komen we maan dag aan op de camping, zaterdag 23 juli 2016 li Makelaar: Colliers International I Dhr. P. Molenaar I 020 - 540 55 55 Notaris: mr. M.R.H. Krans I Van der Stap Notarissen I 088 - 188 00 20 Het is mogelijk tot en met 3 augustus 2016 een onderhands bod uit te brengen bij de veilingnotaris. Ga voor meer informatie naar onze website: BOG-Auctions.com Tip? redactie@pzc.nl GOES De kerken van 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen zijn drin gend aan restauratie toe. Beide gebouwen verkeren in slechte staat, in Arends kerke is er zelfs risico dat stukken naar beneden val len. Het gaat echter om een kostbare klus (8 ton), waar eigenlijk geen geld voor is. Ook een steiger is erg duur. Voor de kerk in 's-Heer Hen drikskinderen is een kleine vijf ton nodig. WEMELDINGE Friese vakantiegangers heb ben gisterochtend een hui ler aangetroffen langs het kanaal door Zuid-Beveland bij Wemeldinge. De gewone zeehondpup is een manne tje, het dier is inmiddels overgebracht naar ASeal in Stellendam. De huiler is ze ker tien dagen oud en heeft waarschijnlijk zo'n vier tot vijf dagen rondgezworven zonder zijn moeder, aldus Jaap van der Hiele van ASeal in Stellendam. RILLAND De snelheid op de Valcke nisseweg in Rilland gaat om laag van 80 naar 60 kilome ter per uur. Dat geldt zowel voor het stuk tussen de ro tonde bij de afslag vanaf de A58 en het dorp en het deel van de rotonde tot aan in dustrieterrein De Poort. De slinger in de weg wordt ver vangen door een versmal ling. Ook past de gemeente Reimerswaal de belijning aan. De aanpassingen kos ten zo'n 28.000 euro. De Goese binnenstad wordt geteisterd door meeuwen. De gemeente schakelt daar om inwoners, winkeliers en bezoekers in om de overlast terug te dringen. Aan hen wordt gevraagd om het centrum schoon te hou den en om de vogels niet te Vakantieplek inruilen voor vakantieplek MECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF Internet: www.vaneijzeren.nl Quistenburg 21 4454 PZ Borssele Tel.: (0113) 352040 Fax:(0113)352259 Email: info@v21neijzeren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74