li Het is of ik in mijn herinneringen winkelen ga IOUWEN-DUIVELAND 11 KOFFERBAKVERKOOP VERSLAG VANAF EEN KLEEDJE A Zelf meedoen aan de Kofferbakverkoop op Recreatieboerderij Van Langeraad in Kerkwerve: dat is best eng. Want wat wil je kwijt en voor welke prijs? Maar wat blijkt: de beginnersvrees is razendsnel weg. ij de één zit er meer handels- bloed in dan bij de ander. I Maar de mees te deelnemers aan en bezoe kers van de Kofferbakverkoop in Kerkwerve hebben één ding ge meen: ze genieten van de ge moedelijke sfeer in het bos van Recreatieboerderij Van Lange raad. Waar een stoomtreintje langstuft en paling vers wordt gerookt. Het is 9.00 uur stipt als buuf op links (Jeannet Sprengelme- ijer uit Zierikzee) haar eerste 'deal' sluit. Een houten doosje voor 50 eurocent verleidt een passant de portemonnee te trek ken. Nog geen vijf minuten later loopt een man met elf cd's on der zijn arm bij hetzelfde kleed- TIPS EN TRICKS Cathie Hart uit Scharendijke maakt me los van een legpuzzel je vandaan. Ik moet wanhoop uitstralen want de buurvrouw van tegenover (Cathie Hart uit Scharendijke) maakt me, zonder over de prijs te onderhandelen, los van een legpuzzel. Het blijkt een breekpunt: ik heb als begin nend verkoper handel gedreven. Wat er verder deze dag dan ook aan geld zal rollen, die van mij kan niet meer kapot. Die van meer niet, zo te zien. Met enige regelmaat trekken vol gepropte shoppers voorbij. Met een stuk of 65 auto's valt er goed te grasduinen op het Kerk- werfse evenement. De één staat er met dozen inlegzolen en ge reedschap, de ander heeft volle rekken kleding en schoenen bij zich. Er zijn kleden vol troepjes, maar er zijn ook mooie deals te maken. „Nieuw meer dan too euro, nu voor 12 euro 50", tikt een Noordgouwenaar tevreden op het apparaat onder zijn arm. En er zijn her en der ook origi nele zelfgemaakte spullen aan te schaffen, zoals bij overbuur vrouw Cathie en haar moeder Koos. „We zijn een jaar of zes, ze ven geleden met tien auto's be gonnen", vertelt Peter van Lan geraad van de Recreatieboerde rij over de carbootsale. „We wis ten niet wat het zou worden, maar we zouden het vijfjaar ge ven. Het is langzaam gegroeid en nu willen we het niet meer kwijt. Het is een leuk ding erbij voor in de zomermaanden." Le vendig ook dankzij de inzet van de Stoomgroep Kerkwerve, de palingroker en de praatjes die de hele dag door worden ge maakt. I ag lady, noemde mijn k studievrienden me 'heel lang geleden. Al tijd hamsterend, mijn buit ge sorteerd in plastic zakken. Er is weinig veranderd, zo werd deze week duidelijk. Mee doen aan de kofferbaksale? Tuurlijk, leuk! Doen we. Maar dan moet ik eerst even mijn kofferbak uitruimen. Twee dozen 'troep' en vele plastic zakken later is het eer ste enthousiasme licht ge doofd. Maar we zetten door. Alles voor de krant. En bovendien schijnt een leeg huis goed te zijn voor de psyche. Vreemd toch die overloop, tot de nok toe volgestapeld met dozen en zakken. De zwembroek van mijn overleden opa, zo'n gebreide met hengsels, ligt ge broederlijk naast een super sexy paar hakken. Beide nog nooit gedragen. De zwem broek prikt en de schoenen zijn te groot. De kofferbak mag nu vol. Het wordt tijd om knopen door te hakken. Ik moet toch iets meenemen als ik aan een kofferbaksale mee doe? Maar niet die zwembroek (snif) en ook niet die schoenen. Wie weet groeien mijn voeten op eens een keer door. Ook niet die mooie broek met scheur op een beetje ongelukkig plekje. Ooit koop ik een naai machine en maak 'm weer als nieuw. Speelgoed van de kinderen dan? Ik stap op zolder opeens tien jaar terug in het verle den. Niet dit knuffelbeest, dat was een gift van een dier baar iemand. En niet dat spel, dat hebben we oneindig vaak samen gespeeld. De stapels boeken roepen herinnerin gen op aan lange avonden voorlezen en nog langere avonden van-letter-voor- let ter- voorgelezen worden. Als ik ze bewaar, lezen mijn zo nen ze misschien ooit aan hun eigen kinderen voor. Zolder af en schuur in waar stapels serviesgoed en tupperware (heb ik tupper- ware?) wachten op een lege plek in mijn uitpuilende keu kenkasten. Restanten van er fenissen, cadeaus en im pulsaankopen die ik niet kan en misschien ook niet wil los laten. Het is of ik in mijn ei gen herinneringen uit winke len ga. Maar de klok tikt door. De kofferbaksale komt er onher roepelijk aan. Ik loop de spul len nog eens door die ik in mijn kofferbak bewaarde. Kaplaarzen, altijd handig. Een extra dikke jas, want je weet maar nooit. Handschoe nen, een bikini, paraplu, een megapak toiletpapier en een wekker. Geen idee hoe dat laatste voorwerp in mijn au to is beland, maar het maakt me blij. Dit brengt mijn te verpatsen voorraad artikelen alvast op één. Of zal ik 'm in gebruik nemen? Om morgen extra vroeg op te staan. Kan ik nog even naar de stad om voorraad in te slaan voor de kofferbaksale begint. zaterdag 23 juli 2016 Lekker veel op KofFerbaksale Esme Soesman Struin door je huis op zoek naar dingen die je al min stens een jaar niet gebruikt hebt. Bedenk wat het minimale be drag is wat je voor je koop waar wil hebben. Kleine prijs jes zorgen voor veel aanloop, maar wie een duurdere deal sluit heeft zijn inschrijfgeld er snel uit. Daarna is het een kwestie van gewoon doen. El ke vrijdag in juli en augustus is het kofferbakverkoop op Recreatieboerderij Van Lan geraad in Kerkwerve. Wie mee wil doen, kan het beste reserveren. Vanaf 10 euro (voor een gevulde kof ferbak) doe je mee. Meer info via: recreatievanlangeraad.nl De kofferbakverkoop wordt extra levendig dankzij onder meer de in zet van de Stoomgroep Kerkwerve. De 'carbootsale' op de Recreatieboerderij begon een jaar of zes gele den met tien auto's. Gisteren stonden er zo'n 65. fotos marieke mandemaker Esme Soesman op haar kleedje bij de kofferbak sale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68