Tazelaar na zware strijd langs De Rooij Quist speelt met Zeeuws elftal op bekend terrein 23 cc klasse ingeruild voor -2000 cc klasse U In het 30ste Jumbo Vechthanen tennistoernooi van TV De Bos- kreek in Breskens wankelde in de 3-categorie schema-aanvoerder Ro- win Tazelaar tegen Kevin de Rooij. De Bressiaander bedwong de Terneuzenaar uiteindelijk in drie sets, waarvan er twee mid dels de tiebreak moesten worden beslist: 7-5 6-7 7-6. Rowin Tazelaar tennist aanval lend van achteruit, terwijl De Rooij het vooral van zijn vastheid en loopvermogen moet hebben. De aan de TU in Eindhoven stude rende Tazelaar treft morgen in de finale Remy Scherbeijn. De Aar denburger hoefde daar weinig voor te doen want hij kreeg een walk-over van Kenny de Rooij. Wout Martens uit Koewacht scha kelde op het 4-schema na een zwa re strijd plaatselijke favoriet John de Waele uit. In de tiebreak van de eerste set was de lange De Wae le via zijn ijzersterke service in het voordeel. Vervolgens herpakte de degelijke Martens zich met twee keer 7-5. De Oost-Zeeuws- Vlaming moet het vandaag in de halve eindstrijd opnemen tegen de als eerste geplaatste Aardenbur ger Christiaan Trapman. In de onderste helft van het schema staat de offensieve Jordy Engelaar van De Boskreek al in de finale, na winst op Beny Ysebaert (TC Animo) en Wesley Raem- donck (TC Drive). Bij de vrouwen 4 schakelde Anneke Hoogesteger favoriete Renske Fraanje in drie sets uit. In de mixed 2/3 poule klopte het geroutineerde koppel Dominique Vyncke/Patrick Mar- teijn van Tiola uit IJzendijke met 6-4 6-2 het favoriete duo Bianca van der Meijden/John de Waele. Dat Quist de enige speler van MZC'11 is die is geselecteerd, heeft meerdere redenen. Ramon Janson was een zekerheidje geweest, maar staat door een knieblessure nog een tijd buitenspel. „Ik weet dat Freek Torensma ook nog is ge vraagd maar hij had dit weekend als andere plannen." Hetzelfde gold vorige week voor Quist, die daardoor af moest zeg gen voor het Schouws elftal. „Ik had al een weekend weg met vrienden staan." De Schouwse se lectie won in Burgh-Haamstede met 2-1 van de Jupiler Leagueclub. „Het is wel bijzonder dat ze won nen", aldus Quist. „Want het Schouws elftal had ook redelijk wat afzeggingen." De selectie van het Zeeuws elf tal telt vandaag twintig spelers. Dinsdag en donderdag werd ge traind, maar wel met een kleiner clubje. „Dinsdag speelde Bruse Boys tegen Jong Vitesse en moes ten de jongens van Goes zelf trai nen. Zij speelden donderdag tegen Jong Vitesse en konden dus niet met het Zeeuws elftal trainen. Ik We spelen volgens mij allemaal een helft of net iets langer vond het wel een leuke groep bij elkaar. We spelen volgens mij alle maal een helft of net iets langer." Quist werd afgelopen seizoen met MZC'11 kampioen in de twee de klasse en kende een sterk jaar. „Ik haalde weer het niveau dat ik moet halen", zegt hij. „Door een hernia heb ik het hele seizoen 2012-2013 bij Kloetinge gemist. Toen ik weer mocht beginnen mis te ik eerst wat ritme en balgevoel. Je moet wedstrijden spelen om dat terug te krijgen maar die speelde ik niet. Over mijn eerste seizoen bij MZC'11 was ik niet echt tevre den maar afgelopen seizoen haal de ik wel weer mijn niveau." Dat wil hij vandaag tegen FC Dord recht en komend seizoen in de eer ste klasse ook weer halen. „Ik ben twee jaar geleden met pijn in mijn hart bij Kloetinge vertrokken en nu spelen we er met MZC'11 tegen. Dat zijn wedstrijden waar ik echt nara uitkijk." Mijn auto heeft maar 210 pk, ter wijl de andere auto's zo'n 280 of zelfs 290 pk hebben. Daarnaast hebben die auto's nog achterwie laandrijving, terwijl ik voorwiel aandrijving heb. Dat maakt het verschil bij het vertrek nog gro ter, maar daar zag ik juist de uit daging in." Ik durf daar snel doorheen en ik rem ook vaak later dan mijn te genstanders. Zo heb ik tot nu toe al goede resultaten kunnen neer zetten." Van de Wege betwijfelt echter of hij zijn leidende positie kan vasthouden. „Allereerst is de con currentie natuurlijk veel groter in vergelijking met vorig jaar. Bo vendien had ik in de eerste wed strijden het geluk wel wat aan mijn zijde. Een concurrent van me heeft onlangs een nieuwe au to van zo'n 100.000 euro gekocht. Ik vrees dat ik daar met mijn Toyota Yaris niet tegen op kan boksen, maar ik zal mijn huid duur verkopen", klinkt het vast beraden. Goede resultaten Toch doet Van de Wege het voor alsnog uitstekend bij de -2000 cc klasse. Sterker nog, hij staat aan de leiding in het Nederlands kam pioenschap. „Hoewel ik in wedstrijden logi scherwijs trager start dan mijn concurrenten, kan ik in de boch ten het verschil maken. de overstap. „Er waren regelma tig maar zes of zeven tegenstan ders en dat begon tegen te staan. Nu heb ik soms zo'n dertig con currenten. Dat is dus een wereld van verschil. Ik vind dat veel leu ker. De races moeten namelijk wel uitdagend blijven." Van de Wege loopt daardoor wel het risico bij de start verdron gen te worden. Zijn Toyota Yaris heeft immers veel minder vermo gen dan de zwaardere auto's van zijn concurrenten. „Ik wist voor af dat ik bij het vertrek tekort zou komen tussen de auto's met tweelitermoto- ren. zaterdag 23 juli 2016 Henk van de Voorde Breskens Peter van de Wege in zijn Toyota. „Een concurrent van me heeft onlangs een nieuwe auto van zo'n 100.000 euro gekocht. Ik vrees dat ik daar niet tegen op kan opboksen, fotos patrickwentingirace2fast.com Het vijfjarig jubileum van MZC'11 wordt vandaag opgeluisterd met een duel tussen het Zeeuws elf tal en FC Dordrecht. Het kuns- grasveld van de Zierikzeese fu sieclub voelt voor slechts één speler heel vertrouwd, want Ing- mar Quist is de enige voetballer van MZC'11 in de Zeeuwse selec tie. „Ik had vorige week ook wel graag met het Schouws elftal meegedaan", zegt Quist. „Zo'n overwinning op FC Dordrecht staat wel leuk op je CV." Barry van der Hooft Zierikzee Ingmar Quist, aanvaller MZC'11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60