O tl 22 ZEELAND Kerkhove bereikt finale in Bastad Jeugd Tottenham weer in I Jzendijke Schaker Grochal wint al zijn partijen Ervaren coureur uit Zuiddorpe heeft -1600 Zeeuws-Vlaming sleutelt iedere avond aan zijn auto en heeft achter het stuur geen angst. „Ik durf sneller door de bochten te gaan." Nu heb ik soms zo'n dertig concurrenten. Dat is 'n wereld van verschil Lelsey Kerkhove heeft gisteren samen met haar partner Lidziya Marozava uit Wit-Rus- land de finale van het toernooi in Bastad be reikt. Voor de Zierikzeese tennisster is het de eerste keer in haar carrière dat ze in de eindstrijd van een WTA-toernooi staat. Kerkhove en Marozava waren in de halve fi nale in Zweden in twee sets te sterk voor het Nederlands/Tsjechische koppel Schuurs/Voracova: 7-5 6-2. In de finale staat Kerkhove niet tegenover Kiki Bertens. De Wateringse verloor gisteren haar kwartfina le met Johanna Larsson van het Roemeens/ Poolse duo Mitu/Rosolska: 3-6 6-2 8-10. Ook de derde editie van het International Youth Tournament bij W IJzendijke kent een uitstekende bezetting. Aan het voet baltoernooi voor C-junioren, dat op 13 en 14 augustus wordt gehouden, doen jeugd- teams mee uit Engeland, Duitsland, België en Nederland. Het toernooi is voor eerste jaars C-junioren van betaald voetbal organi saties, aangevuld met de C's van JVOZ en de West Zeeuws-Vlaamse selectie onder 15 jaar. Het deelnemersveld bestaat naast de twee Zeeuwse teams uit Tottenham Hot spur, Roda JC, 1. FC Köln, Anderlecht, Club Brugge en AA Gent. De poulewedstrijden worden op zaterdag gespeeld, de finale is zondag 15 augustus rond 15.00 uur. In de Zionskerk in Oostkapelle namen 25 dammers en 32 schakers deel aan het 31ste Zomeravondtoernooi. Bij de schakers was Joey Grochal oppermachtig. De 29-jarige Goesenaar won al zijn partijen. Jos van der Kaap werd met één punt achterstand twee de, Carl Schoor eindigde op de derde plaats. Daaf Kasse won het toernooi bij de dam mers. De Middelburger liet clubgenoot Dan ny Wattel en Jacob Provoost achter zich. Oefenduel Ontspanning Peter van de Wege werd vorig jaar met zijn Toyota Yaris voor het eerst in zijn car rière Nederlands kampioen rallycross in de -1600 cc klasse. De ervaren coureur uit Zuiddorpe wil echter meer en be proeft nu met dezelfde auto zijn geluk in de -2000 cc klasse. „Ik hou van een uitdaging", legt hij uit. In 1987 kwam Peter van de We ge voor het eerst in aanraking met de rallycross. Hij racete twee jaar over afgesloten circuits, maar daarna hield hij het voor gezien. Zo'n 25 jaar later pakte hij de draad weer op. „Want het is een schitterende sport. Met hoge snel heid over een afgesloten circuit racen, vind ik geweldig", ver klaart de 49-jarige coureur. Hij maakt daarbij een duidelijk onderscheid met rallysport, het racen over afgesloten openbare wegen. „Rallysport vind ik toch iets te gevaarlijk. Bovendien moet je daarvoor meer reizen dan bij rallycross. Verder heb je meer banden en benzine nodig, waardoor het financieel minder aantrekkelijk is." Daarnaast lijkt de rallycross op het lijf van Van de Wege geschre ven te zijn. „Toen ik na een lange periode opnieuw begon in 2002, ging het eerst wat minder. Daar- na is het echter snel gegaan. Ik be haalde regelmatig topvijfklasse ringen en de laatste jaren eindig ik nauwelijks buiten het po dium." Met als hoogtepunt de Neder landse titel vorig jaar bij de -1600 cc klasse. „Een geweldig ervaring. Het was de eerste keer in mijn carrière dat ik Nederlands kam pioen werd. Ik ben blij met die er kenning. Dat doet natuurlijk enorm deugd." Opvallend is dat hij nationaal kampioen werd zonder enige trai- ningsarbeid. „Het is haast onmo gelijk om te trainen voor rally cross. Het kan uiteraard wel, maar dan moet je circuits gaan af huren. Dat heb ik echter nog nooit gedaan, want dat is erg prij zig." Toch doen verschillende tegen standers dat wel. „Die hebben misschien geld in overvloed", lacht Van de Wege. „Ik heb ech ter niet het idee dat ik daardoor met een achterstand aan de wed strijden begin. Ik ken alle circuits inmiddels erg goed. Ik loop al wat jaren mee in deze sport." Bovendien sleutelt Van de We ge elke avond aan zijn wagen. „Ik zorg dat mijn auto voor elke wed strijd in orde is. Dat is ontzet tend belangrijk. Ik heb geen angst als ik in de auto zit. Ik durf daardoor sneller door de bochten te gaan dan de meeste concurren ten." Overstap Begin dit seizoen verruilde Van de Wege de -1600 cc klasse voor de -2000 cc klasse. „Ik had te wei nig tegenstand in de -1600 cc klasse", verklaart hij die op vallen- zaterdag 23 juli 2016 TENNIS VOETBAL DENKSPORT Catclub Zeeland organiseert vandaag en morgen catamaranwedstrijden bij het Breezand in Vrouwenpolder. De opening van het tweede klasse-evenement vindt vandaag om 11.00 uur plaats, samen met de briefing van de deelnemers. De IJs- en Skeelervereniging Krabbendij- ke heeft van de skeelerbond een primeur in de schoot geworpen gekregen, leder jaar wordt een 200 kilometer lange toer tocht voor skeeleraars georganiseerd en die vindt dit jaar op 10 september in Zee land plaats. De route loopt door de provin cie, met uitzondering van Zeeuws-Vlaande ren omdat die regio alleen via de Wester- scheldetunnel te bereiken is. Start en fi nish zijn in Krabbendijke. l Het Reimers- waal Elftal speelt vandaag het tweede oe fenduel van de ze week. Na de 3-1-nederlaag van maandag avond tegen Jong FC Dor drecht is nu hoofdklasser RVVH uit Ridder kerk de tegen stander. RVVH promoveerde in 2015 ten koste van Hoek naar de topklasse, maar degradeer de al na één sei zoen. Het duel op het veld van Rillandia begint al om 12.00 uur. 5 Bij Jeu de Bou les Club Middel burg zijn iedere zondag-en woensdagmid dag vanaf 13.30 uur en iedere donderdag van af 19.00 uur jeu de boulers en gastspelers wel kom. ledereen die kennis wil ma ken met de sport kan weg wijs gemaakt worden door le den van de club. Deelnemers krij gen een stempel kaart waarmee vijf keer gratis gespeeld kan worden. Meer in fo is te vinden op www.cjbm.nl Van de Wege zoekt en vindt nieuwe uitdaging a. Job de Feijter Zuiddorpe Peter van de Wege

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59