KIEKGOAL! Uien hebben last van droogtestress 18 ZEELANI De ui, Nederlands grootste agrari sche exportproduct, zucht onder het droge, warme weer. Droogte stress doet zich op veel akkers voor. „Het is warm en droog. Ik denk dat meer dan 50 procent van mijn percelen schade heeft. De uienoogst gaat geen meevaller worden", zegt teler Peter Hanse uit Kerkwerve. De zaaiuien kregen dit voorjaar heel veel regen. Met de voeten in het water wortelen de planten dan oppervlakkig. Nu het droog is, zijn de wortels te kort om meer water en voedingsstoffen uit de bodem te halen. „We hadden al schade door de regen. De droogte dreigt de genadeklap te geven", zegt Hanse, die er laconiek onder blijft. Hij kan niet beregenen, want er is geen zoetwatervoorzie ning op Schouwen-Duiveland. „Daar zijn we aan gewend." Wim Kees Kloet in Rilland kan wel de kraan opendraaien. De ak kerbouwer die 23 hectare aan di verse soorten uien heeft staan, denkt zo de schade enigszins te be perken. „We hebben water- en ha- gelschade gehad en nu dit. Nee, de oogst is niet verloren, maar voor de uien wordt het een moeilijk jaar. Je ziet overigens meer gewas sen die last hebben van het droge weer. Boven de 30 graden ver dampt het vocht in de grond heel snel." Nederland exporteert jaarlijks ruim een miljoen ton uien. Bijna 80 procent wordt verhandeld door Zeeuwse bedrijven. Een derde van de uien wordt in Zeeland geteeld. PZC ONLINE ONLINE TOP-5 TWITTER Lydia Smits @lydiasmits #viagladiola wat een top feest is het toch! En dat kan in ons kikker landje!! Love it UW REACTIE fï facebook.com/depzc zaterdag 23 juli 2016 t We konden niet winnen in Frankrijk, want we waren er niet bij. Die Cruijffiaanse logica werd onlangs gelogenstraft in Terneuzen. In het museum-eetcafé De Vliegende Hollander lieten we Portugal en Frankrijk links liggen en keken we naar de EK-finale van 1988. Van Bas ten, ja, Van Basten, goal! foto ronald den dekker Frank Balkenende Kerkwerve 112-nieuws Het blijft interessant, het on heil in onze provincie. We heb ben de belangrijkste berich ten over aanrijdingen, drugs criminaliteit, brandjes, dief stal, vermissingen en meer overzichtelijk voor u verza meld op onze 112-pagina. Kijk op: pzc.nl/112 1.2 kinderen gewond door hondenbeten 2. Storing internetdiensten Zeelandnet verholpen 3. Echtpaar moet 1,5 tot 2 ton aan de staat betalen voor han delen in drugs 4. Operatiekamers ADRZ Vlis- singen tijdelijk dicht 5. Uienoogst in Zeeland wordt er een om van te jan ken —Voor de tienduizenden wan delaars was gisteren de laat ste dag van de Vierdaagse aangebroken. Twee kinderen zijn donder dagavond op een camping in Ellemeet gewond geraakt toen ze werden gebeten door een hond. Het zevenjarige meisje en haar elfjarige broer, beiden afkomstig uit het Duit se Kleve, raakten flink ge wond. Henk Colijn schrijft: „Vele kanten kan dit bericht hebben. Maar helaas alleen droevige verliezers." Bianca Plune: „Een hond hoort ge woon niet te bijten! Punt uit!" Marina de Groene: „Dan zat-ie toch niet goed vast en moet er toch iets in gedrag zit ten wat niet wenselijk is als men hem zo meeneemt op de camping." Kijk op www.pzc.nl of GPpzcredactie @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55