4 dagen Veluwe 4 NI Veiligheid, handel, immigratie. De Republikeinse presidentskandidaat schreeuwde zijn plannen de zaal in. Trumps fans hangen aan zijn lippen. IÉ Steve Scanion Onze manier van leven wordt bedreigd 59; 59.- In zijn slotspeech op de Re publikeinse Conventie schetste Donald Trump gisteren een duistere toe komst voor de VS - alleen te voorkomen door hem tot president te kiezen. Hij zette de standpunten op een rij waarmee hij het presidentschap denkt te veroveren. Laaaw and order. Donald Trump zegt het vier keer in zijn onge woon lange toespraak van ruim een uur, steeds met ronkende stem. „Onze manier van leven wordt bedreigd." Door terrorisme. Aanvallen op de politie. Criminali teit. „Geweld in onze straten en gemeenschappen." Trump is de man die het alle maal gaat oplossen. „Op 20 janua ri 2017 wordt de veiligheid her- steld." Hoe, daar weidt hij niet over uit. 'Amerika eerst' is na 'Make Ame rica Great Again' de favoriete slo gan van Trump. De rol van vredes bewaarder en mensenrechtenpro- motor in de wereld vindt Trump te duur. Dat geldt ook voor de NA VO. „Geen handelsverdragen meer die onze arbeiders schaden, of on ze vrijheid en onafhankelijkheid beperken." De Amerikaanse mid denklasse heeft het moeilijk en Trump wijt dat geheel aan interna tionale afspraken, die het mogelijk hebben gemaakt banen naar het buitenland te verplaatsen. Hij wil opnieuw onderhandelen. „Ik maak van onze slechte handelsver dragen geweldige handelsverdra gen." „Illegale immigranten worden met tienduizenden losgelaten in onze buurten", roept een steeds harder schreeuwende Trump de zaal in nadat hij het verhaal heeft verteld van een vrouw uit Nebras- ka die door zo iemand werd ver moord. „We gaan een geweldige grensmuur bouwen." Het is een populair plan onder zijn aanhan gers. ,Bouw die muur! Bouw die muur!", scandeert Trumps pu bliek. Trump heeft op de conventie moeite de Republikeinse partij achter hem te krijgen. Wat de Re publikeinen bijeen houdt, is de af keer van Hillary Clinton. Ze krijgt de volle laag. Het meest gebruikte spreekkoor: 'Sluit haar op! Sluit haar op!' - geroepen vanwege ge brekkige bescherming van het on der minister Clinton aangevallen consulaat in Benghazi, en de per soonlijke emailserver waarmee ze geheime informatie verstuurde. Een menselijk gezicht krijgt Trump van zijn vier volwassen kinderen: kalme, welbespraakte jonge mensen. Dochter Ivanka spreekt onder meer over de les die vader Trump haar als meisje mee gaf: „Ivanka, je gaat toch denken, dus dan kun je net zo goed gróót denken." Ivanka verzekert Ameri ka dat er ook een warme, toleran te en vriendelijke Trump bestaat. 3 dgn Twente+diner Zuid-Limburg +diner 50 www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg (52) zaterdag 23 juli 2016 Cleveland Donald Trump gaat het allemaal oplossen Donald Trump op de Republi keinse Conventie. FOTO DAVID MAXWELL/EPA Donald Trump Voor maar: Gelegen in het eigenzinnige dorpje Elspeet tussen de bossen en de heidevelden! 3 nachten incl. ontbijt het 3* Hotel Mennorode (8, Ontvangst met koffie/thee en appelgebak Gratis parkeren en gebruik van wifi Aankomsten t/m okt. Betaal pas bij aankomst! 3* Hotel Hof van Twente (8,3) 3* Hotel Restaurant op de Beek (7,8) 2 nachten incl. ontbijtbu lx diner (hoofdgerecht) Gratis parkeren en wifi fet 2 nachten incl. ontbijtbuf lx diner (hoofdgerecht) Gratis parkeren en wifi et Vier keer in zijn slotspeech gebruikt Trump de woorden 'law and order'. Hij belooft zijn publiek dat met hem als presi dent van de VS 'de veiligheid wordt hersteld'. Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting „Ik denk dat hij gaat voorko men dat allerlei mensen illegaal het land in komen. Dat zal de economie helpen. Niet die voor stellen van de Democraten. Een minimumloon van 15 dollar per uur bij McDonalds? Hoeveel gaat een Big Mac dan wel niet kosten? We willen geen politi cus, dit land heeft een zaken man nodig. De VS leiden, dat is ongeveer hetzelfde als een groot bedrijf runnen. Verande ring wil ik zien. De economie moet beter. We hangen onder aan de ranglijsten als het om ba nen gaat. Ik zou wel gek zijn als ik Trump niet zou steunen - ik verdien ook geld aan hem. De 'Make America Great Again'- pet is een bestseller. Trump moet alleen leren zijn standpun ten beter uit te leggen. Hij zegt wat in hem opkomt, en dat komt wel eens verkeerd over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4