Meerdere kandidaat-kopers voor Waterpark Veerse Meer Geen proef leefbaarheid in Aagje Dekenstraat WALCt EREN 11 POST OPERATIE BRIEVENBUS A 10 nieuwe en 78 weg Op de dag dat de brievenbus verdween uit Mariekerke, kreeg Zoutelande er één bij. Pal voor de deur van het postagentschap in de supermarkt. EMTE Post NL is bezig met een gro te operatie waarbij brieven bussen worden weggehaald en op andere plekken nieuwe bussen worden neergezet. Een groot aantal blijft ook ge woon staan. Op Walcheren gaat het in totaal om 149 brie venbussen. Er zijn nu tien nieuwe brievenbussen ge plaatst. Dat zijn er vier in de gemeente Vlissingen, drie in de gemeente Middelburg en drie in de gemeente Veere (Domburg, Serooskerke, Zou telande). Daar staat tegen over dat op 78 andere plek ken de brievenbus verdwijnt. In Middelburg vervallen er 28, in Veere ook. In Vlissin gen gaan er 22 weg. Dat bete kent dat 61 brievenbussen ge woon op hun vertrouwde plekje blijven staan: 24 in Middelburg, 19 in Vlissingen en 18 in Veere. Het zal toch niet hé? Dat de brievenbus die donderdag door Post NL is wegge haald in Mariekerke nu in Zoute lande staat? Pal voor de super markt? Waarin nota bene al een postagentschap is? Nee hoor, laat Irene Dijkstra na mens het postbedrijf weten. „De brievenbus in Mariekerke had één gleuf, die in Zoutelande heeft er twee." Opmerkelijk is het wel, dat Post NL in gehuchtjes de enige brieven bus weghaalt en er in een groter dorp één voor de deur van een po stagentschap zet. In de Emté aan de Westkapelseweg kun je postze gels kopen, brieven en pakketjes versturen. En dat nog zeven dagen per week ook, want de super markt is zes dagen van acht tot acht uur open en op zondag nog van negen tot half één. „We begrijpen dat dit vreemd kan overkomen", reageert Dijks tra. „Maar een brievenbus is toch echt iets anders dan een winkel waar je op bepaalde tijden terecht kunt om postzaken te regelen. Een brievenbus is altijd bereik baar en binnen een bepaalde af stand te vinden." Bovendien zijn in Zoutelande bussen verwijderd uit de Nieuw- straat en Sloestraat, stelt zij. Die werden beperkt gebruikt. „In plaats daarvan is gekozen voor een nieuwe locatie nabij de super markt, een plek waar veel mensen komen." Het past in een grote operatie waarbij op Walcheren per saldo 68 brievenbussen verdwijnen. Zo als die in Mariekerke. De handte keningenactie van Lein de Wolf en zijn buren heeft niks uitge haald. „Het is een gapend gat", zucht De Wolf. „Ach ja, we heb ben ons verlies genomen." Het netwerk van brievenbussen wordt aangepast omdat in Neder land steeds minder post wordt ver stuurd, verklaart Dijkstra. „Brie venbussen die weinig worden ge bruikt, verwijderen of verplaatsen we naar plaatsen waar veel men sen komen. Ook de brievenbus in Mariekerke werd slechts beperkt gebruikt." Die in de Zacharias Jansenstraat in Middelburg is ook weg. Daar om staat er nu wel een nieuwe bus in winkelcentrum De Veerse Poort. „Maar ja, die is nog niet in gebruik", klaagt buurtbewoonster Gerrie Maandag. „Dat is toch gek." Ook de twee gleuven in de brie venbus voor de Emté in Zoutelan de zijn nog dicht. Het aanpassen van het brieven- bussennetwerk is een grote opera tie, legt Dijkstra uit. „We werken volgens weekplanningen. Nieuw geplaatste brievenbussen worden de week na plaatsing in gebruik genomen." Deze twee brievenbus sen gaan dus volgende week open. Dat meldt wethouder Chris Simons aan de gemeenteraad van Middelburg. De gemeente is fi nancieel voor ongeveer vijf mil joen euro betrokken in het pro ject en heeft groot belang bij een doorstart voor Waterpark Veerse Meer en de bijbehorende cam ping De Witte Raaf. Welke partijen het project wil len overnemen, is niet bekend. Curator Benne van Leeuwen streeft ernaar dit jaar een overeen komst te sluiten met een koper voor het totale project: het nieu we vakantiepark en de camping. Curator wil dit jaar een overeenkomst sluiten met een koper voor camping en Waterpark In augustus wordt een rappor tage van de curator aan de rech- ter-commissaris verwacht over de voortgang van het faillisse ment en het overnameproces. Waterpark Veerse Meer ging in november vorig jaar failliet. Eige naar Piet Oomen worstelde al ja ren met de financiering van zijn plannen. De bouw van een nieuw centrumgebouw met zwembad, restaurants en winkel lag toen ook al geruime tijd stil. De gemeente is één van de schuldeisers. Zij heeft steeds be nadrukt dat vanuit het maat schappelijk belang voluit wordt meegewerkt aan een overname. De Aagje Dekenstraat wordt niet betrokken bij proefprojecten om de leefbaarheid in Vlissingse wij ken te verhogen. In Bossenburg en Paauwenburg wordt de komen de tijd samen met bewoners en wijkraden onderzocht hoe de leef baarheid is te verbeteren. Enkele raadsleden betoogden donderdag tijdens de raadsverga dering dat de proef misschien be ter in Aagje Dekenstraat en omge ving kan worden gehouden. Maar de meerderheid van de raad oor deelde dat de overlastproblemen in de 'poort tot de binnenstad' om andere maatregelen vragen. Woordvoerder Emile Miedema liet als inspreker weten niets te verwachten van 'incidentenbe- leid'. Tijdelijk meer politie naar de Aagje Dekenstraat sturen, leidt slechts tot - even tijdelijke - ver plaatsing van de drugshandel. Miedema voelde zich een beetje in de steek gelaten, omdat de raad geen werkgroep in het leven riep. Pim Kraan (POV) liet hem weten dat de raad zich, met unanieme aanname van een motie over de Aagje Dekenstraat, verplicht heeft om dit najaar een Plan van Aan pak vast te stellen. In de tussen tijd ziet de raad er op toe dat over last fel wordt bestreden. zaterdag 23 juli 2016 De oude brievenbus is en de nieuwe nog niet weg open In de Emté in Zoutelande zit een postagentschap waar je zeven dagen in de week postzegels kunt ko pen en post kunt versturen. Voor de deur heeft Post NL nu ook een brievenbus geplaatst, foto ruben oreel Info: Kijk op www.post- nl.nl/brievenbussen-update, vul uw postcode in en u ziet welke bussen weggaan, blij ven en waar nieuwe staan. Maurits Sep Zoutelande Verschillende projectontwikke laars zijn geïnteresseerd in een overname van het failliete re creatieproject Waterpark Veer se Meer bij Arnemuiden. Maurits Sep Arnemuiden René Hoonhorst Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48