'De hel van Nijmegen' 150 km zonder slaap 'Ik zat er doorheen' ZEELAND 7 I i 112 NIEUWS MÊÈ& Dief op de vlucht met lege kassa Auto ramt verkeerslicht „Het voelde alsof de priemen in mijn been staken, bij iedere stap die ik zette", beschrijft Eric de Rijcke (54) uit Oost burg de pijn die hij voelde tij dens de laatste dag van de Vierdaagse. „Het ging echt slecht." De Rijcke vreest voor een scheenbeenvliesontste- king, maar heeft toch doorge lopen. „Door de regen koelde mijn been af en met een pijn stiller achter de kiezen ging het wel weer. Maar daarvoor was het echt even de hel van Nijmegen." Opgeven was geen optie voor de Oostbur ger. „De laatste dag kom je al tijd door. Al moet je op één been lopen", zegt hij. De toe schouwers aan de Via Gladio- la verzachtten de pijn. „Ze stonden met rijen dik om ons aan te moedigen. Ongekend!" En dan was daar na 160 kilo meter eindelijk de finish. „De tranen stonden in mijn ogen. Mijn vrouw en dochter ston den me op te wach ten. Gran dioos." Arrestatie voor wietkwekerij Op het moment dat Jan Meijer (53) uit Biezelinge de eindstreep haalt, is hij al 36 uur wakker. Sinds zijn laatste nachtrust heeft hij ruim 150 ki lometer gelopen. Meijer mocht meedoen aan de ereron- de en legde vijftig kilometer extra af tijdens de Vierdaagse. „Het was echt geweldig", zegt hij. „Ja, ik ben moe en ik voel mijn voeten. Maar dit was zo bijzonder, dat maak ik nooit meer mee." Vooral de extra ronde donderdagavond heeft veel indruk op hem gemaakt. „In Cuijck was een concert be zig, waar we met zijn allen op het podium mochten. We de den de polonaise en mensen juichten ons toe. Dat was echt kippenvel." Ook de laatste dag ging hem goed af. Al was zijn lichaam wel een beetje in de war. „Ik heb amper wat gege ten. Dat ging gewoon even niet. Maar verder voel ik me kerngezond." Aan de eind streep stond zijn vrouw. „Ik werd er emotioneel ken om mezelf droog te ma ken en daarna ook nog een fleecedeken om op te war men." De massage heeft ge werkt bij de Middelburgse broer en zus, want ze zijn alle bei over de eindstreep geko men. Shakira: „Wat is dat leuk zeg, tussen al die toeschou wers. We kregen zelfs bloe men van mensen die we niet kenden!" Ondanks dat het erg zwaar was, willen ze volgend jaar zeker weer meedoen. „En dan de veertig kilometer, in plaats van dertig", zegt Dimit- ri vol goe- moed. Shakira (14) en Dimitri (13) van Leeuwen uit Middelburg zijn blij dat het erop zit. „Ik zat er doorheen", zegt Shakira op de laatste dag. „Ik had heel erg pijn aan mijn voeten en ben echt moe." De regen maakte het er aan het begin van de dag niet veel beter op. „We hadden super natte voeten", vertelt Dimitri. Gelukkig konden ze bij het Ro de Kruis terecht voor een mas sage. „Ik was bijna onderkoeld door de regen en de wind, dus kreeg eerst een paar hand- doe- zaterdag 23 juli 2016 Lenny Top, uit St. Annaiand. Ze liep 40 kilometer TERNEUZEN Het Hampshire Hotel aan de Peter van Anrooylaan in Ter- neuzen is gisterochtend be stolen. De dader sloop het ho tel binnen, bedreigde de nachtportier mondeling en sloeg op de vlucht met een le ge kassa. De nachtportier be trapte de dief rond 05.45 uur. De man vluchtte op een da mesfiets en is nog voortvluch tig. De zoekactie had om 08.20 uur nog niets opgele verd. Het gaat om een man tussen 20 en 30 jaar oud van 1,75 meter. Hij droeg een groe ne parka (half lange jas) met capuchon. Mensen die tips hebben, wordt gevraagd te bellen met 112. VLISSINGEN Twee personen hebben in de nacht van donderdag op vrij dag hun zwaarbeschadigde auto achtergelaten in de Vlis- singse wijk Westerzicht, na dat ze even daarvoor een ver- keersinstallatie hadden ge ramd op de hoek van de Nieu we Vlissingseweg en de Zuid- beekseweg. De bestuurder wilde rond 02.25 uur vanaf de Nieuwe Vlissingseweg de Zuidbeek- seweg op draaien, maar klap te daarbij op de verkeerslich ten. De bestuurder reed door. Op een parkeerplaats in Wes terzicht is het voertuig ge stopt, waar een getuige er twee mensen vandoor zag gaan. foto frans bosscha BURGH-HAAMSTEDE Een 78-jarige man is donder dag opgepakt voor een hen nepkwekerij in een huurwo ning aan de Kloosterweg in Burgh-Haamstede. De politie nam vierhonderd wietplanten in beslag. De eigenaar meldde bij de poli tie dat hij een hennepkwekerij had aangetroffen in zijn wo ning. Agenten troffen in de wo ning de huurder aan, die twee kweekruimten aanwees. De man, afkomstig uit Tilburg, is aangehouden. Hij is voor ver der onderzoek naar het politie cellencomplex Torentijd ge bracht en daar ingesloten. Hij werd gisteren verhoord. '00* VIERDAAGS: STERTOCHI A Wim en Helma Wondergem uit Kruiningen, 30 kilometer. A Elly Tieleman, Marij Kints en Johnny Kints uit Walsoorden, 30 km

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44