Pont Perkpolder vast in dichtgeslibde haven De kust verlaten voor Legoland in Denemarken Als je weg bent heb je pas echt vakantie 3 Jan en Janet Aarnoutse uit Ret- ranchement zijn bezig om de auto in te iaden voor een flinke reis. „We gaan maandag met onze kinderen Jan en Niels naar De nemarken. We hebben een huis je gehuurd vlakbij Legoland. We zijn daar een jaar of drie te rug ook eens geweest en dat be viel goed. Vandaar dat we nog eens teruggaan", vertelt Janet. Hun woonplaats Retranche- ment wordt in de zomer veel be zocht door toeristen en is een geliefde stopplek voor fietsers. Maar van het kustdorp ont vluchten is absoluut geen spra ke, zegt Janet. Sterker nog: ze omarmen de locatie juist. „Het is zelfs nog maar de twee de keer dat we met het gezin in de zomer weggaan op vakantie, normaal blijven we thuis. We zitten op vijf minuten afstand van het strand, dat is ideaal. Ook toen de kinderen nog klei ner waren. Nu ze wat ouder zijn, vinden ze het leuk om eens weg te gaan", vertelt ze. Maar thuis blijven heeft ook zijn nadelen: „Dan ga je toch van alles doen en zijn er klusjes die er nog liggen. Als je op va kantie bent, kan dat niet." Daarom een week even lekker helemaal niks en na het weekje Denemarken, vieren ze de va kantie verder aan de Zeeuws- Vlaamse kust. Elly van der Klooster uit Burgh-Haamstede is aan het inpakken. Ze loopt heen en weer tussen het huis en de caravan met sta peltjes kleren. „Morgen ochtend gaan we weg", zegt ze. „Ja, niet zo bijzon der hoor, we gaan naar Bergambacht. We staan daar op een camping die een beetje kind-gericht is, want de kinderen van on ze dochter in Rotterdam komen vanaf zondag loge ren. Je hebt daar een ani matieteam en dingen om mee te spelen. We zijn er in het voorjaar ook naar toe geweest en zag er leuk uit." Maar is het met een opa en oma die zo dicht bij het bos en het strand wo nen niet logischer om thuis te blijven? „Dat kan ook hoor, de tuin is groot genoeg. Maar op een cam ping is het voor de kinde ren leuker. Daar maken ze gemakkelijker vriendjes. En als je weg bent heb je pas echt vakantie. Natuur lijk, je woont hier mooi. Je kan prachtig fietsen of wandelen en dat doen we ook. Maar als je thuis blijft draait alles gewoon door. Je huishouden, de was. En we zijn lid van de vrienden van de fiets en als je thuis blijft ga je niet zeggen dat mensen niet kunnen komen." Deze vakantie duurt maar kort. Een weekje, want vrijdag vertrekken de kin deren al weer om met hun ouders op vakantie te gaan. „En dan gaan we later in het seizoen nog een keer met z'n tweeën op vakan tie." „Ik had geen twee minuten lan ger moeten wachten, anders had den we vast gezeten." De stem van schipper Laurens de Brouwer schalt over de veerpont die fiet sers van Perkpolder naar Hans- weert brengt. De Brouwer doelt op de slechte conditie van het ha ventje van Perkpolder. Met laag water staat de pont geparkeerd. De haven slibt simpelweg dicht. Daarom is de schipper gedwon gen afvaarten te schrappen. „Met elke golf komt er meer slib de haven in", zegt De Brou wer vrijdag na zijn eerste afvaart. Zijn pont staat bij het binnenva ren van Perkpolder bijna vast. Door dat vastlopen heeft de schip per van De Atol al drie keer de boegschroef moeten repareren. „Die krijgt steeds op z'n donder. En dat kost me elke keer 90 eu ro." De verwachting is dat het nog meer pijn gaat doen in zijn portemonnee, want de situatie is zó slecht dat De Brouwer minder gaat uitvaren. De afvaarten van morgen om 11.00 en 12.00 uur zijn geschrapt. Dat geldt ook voor vaarten in de eerste week van au gustus. „Met al die mensen aan boord kan ik geen risico lopen", zegt De Brouwer, die meent dat het uitdiepen van de Westerschel- de de boosdoener is. „Eigenlijk zouden we België aansprakelijk moeten stellen." Volgens De Brou wer heeft de provincie, eigenaar van de haven, toegezegd te gaan baggeren. Een woordvoerster zegt echter dat er waarschijnlijk pas gebaggerd wordt als dat ge combineerd kan worden met an der werk in de buurt. waar we twee weken blijven. We parkeren onze caravan bij het gro te meer en dan kan de vakantie be ginnen. Ik denk dat we veel zullen fietsen, maar zeker ook zullen luie ren en af en toe eens een stad be kijken. We houden wel van wat afwisse ling." zaterdag 23 juli 2016 FOTO BOVEN: RONALD DEN DEKKER RECHTS: MARIEKE MANDEMAKER LINKS: RUBEN OREEL Bob Maes Perkpolder Met de grootst mogelijke moeite vaart de pont de haven van Perk polder uit, op weg naar Hansweert. foto ronald den dekker «SDI'NC- ^tolT"-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40