Adele haakt aan bij groep make-uploze artiesten 26 KIJKT TV ANGELA Iedereen die verrukt is van We Zijn Er Bijna moet ook Baardmannetjes eens proberen. Want dat programma (ook van MAX, hoe kan het ook anders) heeft precies dezelfde uit werking als de kwieke bejaarden die hun cara vans staan te soppen. Vogelkenner Nico de Haan en cabaretier Hans Dorrestijn zijn hilarisch samen en tegelijk word je er als kijker enorm ontspannen van. Dé ideale zomeravondkost, ondanks dat de heren zelf in dikke jassen in een kaal, winters aan doend landschap lopen. Het nieuwe seizoen, dat afgelopen donderdag begon op NPO 2, lag duidelijk al even klaar. Drake nadert Jody aar buurkinde ren huppelen door de gang en nemen een aanloopje. Eén, twee, drie. Met een grote sprong belanden ze op het hemel bed van 'tante' Imca. Terwijl de meiden (7, 8 en 11 jaar) 'lekker chillen', laat de zangeres van Viva Espana haar knusse woonboerde rij zien. Buiten, in de weelderig beplante grote tuin, bloeien het kruiskruid en de hortensia's. Bin nen staan enorme engelenbeel den, metershoge kaarsenhouders en gigantische vergulde spiegels. De 75-jarige Imca Marina is net verhuisd naar het piepkleine West-Friese dorpje Hem, tussen Hoorn en Enkhuizen. Ze is am per begonnen met uitpakken. 'Ondergedoken' zit Imca volgens sommige media. Geplaagd door torenhoge schulden zou ze zelfs de telefoon niet meer op durven nemen. „Leugens, klinkklare on zin", reageert ze stelling. Imca verstopt zich voor nie mand. Dorpsgenoten, collega's, vriendinnen: iedereen loopt af en aan. „Het is hier de zoete in val." En als maandag de bank op de stoep staat om haar geldzaken grondig door te nemen? „Prima! Ik heb niks te verbergen." Imca heeft een loodzware tijd achter de rug; dat is waar. De el lende begon toen de Engelsman Stephen met wie zij dertien jaar samen was, haar verliet. „Van de ene op de andere dag." De zange res bleef (met Stephens border collie) achter in het monumenta le pand De Vicarie in het Gro ningse Midwolda. Ze runde er on der meer een restaurant en vol trok als buitengewoon ambte naar van de burgerlijke stand hu welijken in haar eigen trouwka- pel. „Zeven ton per jaar, was de omzet. Het liep als een trein." Maar in haar uppie een horeca gelegenheid draaien en tegelijker tijd dwars door Nederland optre den, bleek onbegonnen werk. Ze ker toen Imca getroffen werd door een lange reeks tegenslagen. „Mijn moeder stierf, de economi sche crisis uit en de weg naar Midwolda lag open, waardoor De Vicarie een jaar onbereikbaar was. Mijn leven leek een domino spel, alle stenen vielen om." Ondanks dat ze de bloeddruk van een 'jonge meid' heeft, werd Imca in Turkije ook nog getroffen door een hartaanval. Met behulp van een ader uit haar been ('die liep van m'n enkel tot m'n lies') kreeg ze een drievoudige bypass- operatie. Ze laat de langgerekte littekens op haar bovenlijf zien. Als Adele even tijd heeft om te ontspannen tijdens haar Ameri kaanse tour, vindt ze het verspil de moeite om daar een stylist bij in te schakelen. Op de vrolijke kiekjes die ze deelt staat ze, tot grote vreugde van haar fans, com pleet au naturel. De zangeres is niet de eerste ster die zich zo blootgeeft. Alicia Keys gaf vorige maand al aan de lippenstift en mascara voortaan te laten staan en moedigde ande re vrouwen aan haar voorbeeld te volgen. Bij onder anderen Jennifer Lo- pez en Quinty Trustfull vond haar oproep gehoor. Ook zij plaatsten al een paar foto's zon der make-up. Actrice Mila Kunis poseerde zelfs voor tijdschrift Gla mour zonder dat er een poeder kwast aan te pas kwam. „Een geweldige trend", vindt stylist Leco van Zadelhoff. „Dit laat zien dat make-up niet meer is dan een spel. De ene dag kun je er streng uitzien, de andere dag zacht. Door de make-up een keertje weg te laten zeggen deze sterren: kijk, wij zijn ook maar mensen. Je gebruikt make-up om er anders of leuker uit te zien, maar het is altijd een keuze." Wel vraagt hij zich hardop af of de foto's van de sterren wel écht zo naturel zijn als zij belo ven. „Ze doen misschien geen make-up op, maar het plaatje is natuurlijk wél gemaakt bij mooi, zacht licht en er gaan wel een paar filtertjes overheen. Eigenlijk niet helemaal eerlijk." Waar draait het om? Nico en Hans gaan sa men vogels spotten, elke aflevering een bijzon der exemplaar, de 'wensvogel' van Hans ge naamd. Dit keer was dat de middelste bonte specht. Maar tegelijk is het alleen maar een alibi om de twee mannen in een mosgroen Volkswagen busje te stoppen, een beetje te laten keuvelen, wederzijdse plaagstootjes uit te laten te delen en door het bos te laten sjouwen met een verre kijker. Samen zijn ze Statler en Waldorf, die twee ouwe mopperaars uit de Muppetshow, al leen dan opgewekter. De rolverdeling is helder. Nico is de prakti sche, de handigede natuurman. Hans de onwe tende, de klungel en de intellectueel, die mid den in het bos achter zijn typemachine kruipt voor een gedicht of leuk vogelverhaaltje. Een gesprek tussen beide mannen gaat als volgt. Hans: „Weet je dat ik de laatste tijd veel beter ben gaan vogels kijken?" Nico: „De concur rentie hijgt me dus in de nek." Hans: „Van de winter was ik koffie aan het zetten met mijn leesbril op. Toen ik naar buiten keek, daalde er net een mees op het pindanetje. Hij zat en pro fil, dus ik kon niet zien of hij een wit driehoek je in zijn nekje had, maar toch wist ik met lees bril meteen dat het de zwarte mees was. Hoe vind je die?" Nico: „Heel leuk voor jou." Hans: „Ja, nu begin je hem te knijpen, hè Nico." Nico: „En die koffie, is dat nog gelukt, met leesbril?" Even later moesten ze een modderige beek oversteken, die twee oudere, strammere man nen. „Kom, geef me een hand. Hier is het har der. Hier gaat het wel. Heb je je laarzen nog aan?" Ze vonden de middelste bonte specht ove rigens niet. Gaf niks. Die was ik toch allang ver geten. Rosa da Silva in musical 'Rent' Quote van de dag 'Ik ben te oud voor auto's en vrouwen en martini's' zaterdag 23 juli 2016 Voaels NUMMER 1 Rapper Drake staat deze week voor de 14de keer op rij boven aan in de Single Top 10 met zijn hit One Dance. Dat betekent dat hij bijna het re cord van Jody Bernal evenaart: die stond in 2000 vijftien we ken op 1 met Que Si, Que No. HOOFDROL Mark van der Werf 'Ik word hier een beetje gematst' A Alicia Keys De oproep van Alicia Keys aan sterren om zich zonder ma- ke-up te tonen, krijgt steeds meer navolging. Zangeres Adele, juist zo'n fan van een dikke laag oogschaduw, plaatst op Instagram een aantal onthul lende plaatjes. Chantal Blommers A Adele zonder make-up in Vancouver (Canada). Rosa da Silva (De Tweeling, An ne) speelt een hoofdrol in de musical Rent. De theatervoor stelling, vanaf 29 september te zien, is een vernieuwde ver sie van het stuk dat vorig jaar in reprise werd ge nomen in thea ter M-Lab. Reageren: angela@persgroep.nl —Acteur Idris Elba wijst geruchten van de hand dat hij de eerste zwarte James Bond zou worden Will* ml Maknp "Wil Ihs nuk-s Quinty Trustfull Mila Kunis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27