l Movie Park Germany 24 °C fISW: Zwarte dag in de Tour 'ie ramde Negen doden bij schietpartij Ko het ziekenhuis in?, 'Goddank een airco' Heksenjacht ontketend De intimidatie en bedreiging van Nederturken verspreidt zich als een olievlek over het land. Walcheren Ze noemen me landverrader en terrorist De eigenaar van een partycen trum heeft meteen gehoor ge geven aan de oproep uit Arn hem. Hij heeft meerdere trouw- en verlovingsfeesten van Gülen-sympathisanten af geblazen. „Ik kan die mensen niet bedienen", zegt eigenaar Adil Karakaya van partycen trum Maksim in Westervoort. Karakaya juicht de heksen jacht op Gülen-aanhangers toe. Ze worden in steeds meer plaatsen bedreigd, omdat ze steun zouden geven aan de geestelijke Fethullah Gülen, het vermeende brein achter de staatsgreep in Turkije. Meldingen van intimidatie en doodsverwensingen ko men onder meer uit Rotter dam, Amsterdam, Utrecht, Haarlem en Breda. „Waar ik op social media al gewend was om een hoer ge noemd te worden, noemen ze me nu een landverrader en een terrorist, die niet het recht heeft om te leven", zegt Saniye Calkin van de Neder landse Gülen-beweging. Ze heeft aangifte gedaan van be dreiging. Deze week werd Calkin voor het eerst telefonisch geïn timideerd. Sindsdien is ze extra alert. Zelfs namen van Nederland se Gülen-aanhangers die op dit moment op vakantie zijn in Türkije worden doorgege ven aan de Turkse autoritei ten. Calkin heeft al honder den oproepen op sociale me dia gezien om Gülen-aanhan gers te boycotten, of stenen door de ramen te gooien. Op sociale media circuleert een lijst van ondernemers die vol gens aanhangers van Erdogan moeten worden geboycot. De lijst, die begon met 24 Amster damse ondernemingen, wordt langer en langer. De Nationale Politie houdt in de gaten hoeveel aangiftes er binnenkomen, maar een landelijk overzicht is er nog niet. „De onrust heeft zeker onze aandacht", zegt een woordvoerder van de korpslei ding. MÜNCHEN De politie van München heeft vrijdagavond bekendgemaakt dat bij de schietpartij in een winkelcen trum tenminste negen mensen zijn ge dood. Ook zijn er veel gewonden, maar een exact aantal kon nog niet worden gegeven. Voorlopig wijst niets erop dat de schietpartij een islamitische terreur daad is, zei een politiewoordvoerder. In de stad hing gisteravond een paniekeri ge stemming. De schutters zijn nog voortvluchtig.P5 Kras.nl/50649 of bel 0900-969770cPg Nieuwsmedia Ie Nederturk nergens veilig Koen Voskuil Peter Winterman Arnhem Saniye Calkin, Gülen-beweging Lees verder op pagina 13 De ideale bestemming voor een fantastische dag met de Familie. 4-sterrenhotel nabij vele restaurants, in het centrum van Duisburg Inclusief ontbijt, 2 dagen entree Movie Park en gebruik wifi Geweldig weekendje weg voor jong en oud! j|jÈ Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds zaterdag 23 juli 2016 De PZC is onderdeel van Zomers weekend pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €3,00 258e jaargang nr 172 7 116! 5 5 5 5 4 7 Interview w r Voor meer Tournieuws zie I pagina's 30 t/m 33 en J» li Cl F www.pzc.nl/tourdefrance NEGENTIENDE ETAPPE Ko Dommisse (70) uit Zoutelande sprak een duo op een scooter aan op onveilig gedrag op een voetpad in zijn woonplaats en werd zwaar mishandeld. Zijn dochter is furieus; de politie neemt de zaak hoog op. ZEELAND 4 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN De negentiende etappe in de Tour de France kreeg voor de Nederlanders een zwarte rand. Tom Dumoulin viel en verliet met een pijnlijke pols de Tour. Ook Bauke Mollema kwam ten val en duikelde van het podium. Hij staat nu tiende. P30 t/m 33 De vakantie is begonnen en Zeeland trekt erop uit. We vroegen aan drie Zeeuwen die in toeristische plaat sen wonen, waar ze naartoe gaan om zelf toerist te zijn. mZEELAND 5 FOTO MARIEKE MANDEMAKER Thomas Erdbrink 1Romain Bardet 4.14,08 2. Joaquim Rodriguez +0,23 3. Alejandro Valverde z.t. 8. Wout Poels +0,36 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Chris Froome 82.10,37 2. Romain Bardet +4,11 3. Nairo Quintana +4,27 10. Bauke Mollema +7,42 Autovakantie Duitsland Klantbeoordeling 8,5 2-4 dagen al v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1