'Kabinet moet meer doen tegen boycot Nederturken' p cc cc QkÖÖwËdËalnl) EUWS 13 Êk AANBIEDINGEN ALLEEN DIT WEEKEND GELDIG Nu slechts €19,95 met al haar zwakheden en man kementen. „We zoeken naar het hele scala aan eigenschappen en emoties." In een andere gedaante was dat al te zien in series als Borgen, The Bridge en Penoza. Op het eerste gezicht mooie kwaliteitstelevisie vol sterke, foutloze vrouwelijke hoofdpersonages. „Maar de verhalen draaien om karakters die worstelen met zich zelf en hun omgeving. Twijfels over het moederschap, het moei zame multitasken, privé versus carrière: alles komt aan bod", zegt Meijer. „Gemakkelijke oplos singen bestaan niet in hun uni versum. Daarnaast zit er qua per soonlijkheid ook nog hier en daar een steekje aan hen los, zo is de detective in The Bridge een vrij autistisch mens." En ook Claire Danes is als CIA- agente Carrie Mathison in de hit reeks Homeland bepaald geen ge zellig lachebekje: ze gaat zelfs bijna ten onder aan psychische problemen. Meijer: „De verheffende bood schap: je hoeft niet alles te kun nen. De stuntelvrouw straalt dat ook uit met als extraatje dat er ge lachen mag worden. Over fysieke tekortkomingen, slechte gewoon tes en flaters. Voor alles geldt: het stereotype beeld van de vrouw wordt genuanceerd door dat bre dere repertoire." De Vlaamse pedagoog Pedro de Bruyckere, schrijver van onder meer Meisjes kijken, is dat met haar eens. „Die ontwikkeling is al eerder ingezet door de tv-serie Girls met Lena Dunham. Dat was een stukje rauwer en realisti scher en haar verhalen toonden ook de minder mooie kanten van liefdesleven, vriendschappen en haar eigen karakter. Een komiek als Amy Schumer speelt daar eveneens mee." Het lijkt er ook op dat we niet langer enkel in schoonheid hoe ven te leven, stelt De Bruyckere, maar dat het net zo belangrijk is of we kunnen lachen. „Zeker om onszelf. Kijk naar de populariteit van Face Swap, de app waarmee gebruikers hun eigen gezichten op de meest merkwaardige ma nieren vervormen." Veel ballen in de lucht De Amsterdamse regisseur Esme Lammers Lang leve de koningin, Amazonesstaat aan het roer van Soof 2 die in december in de bio scopen verschijnt. De voorganger trok liefst 845.000 belangstellen den. De komedie - met Lies Vis- schedijk in de hoofdrol - draait om de ploeterende, wodkadrin- kende moeder en cateraar Soof die nooit te beroerd is om de min der charmante kanten van zich zelf te etaleren. Lammers: „Haar imperfectie en gestuntel werken bevrijdend op iedereen. Ik ben geen socio loog, maar merk vaak genoeg dat veel vrouwen en mannen druk voelen om alles goed te doen. Zo veel mogelijk ballen in de lucht te houden. Of het nou gaat om in druk te maken op het werk of om op tijd op het schoolplein te staan of andere huis-tuin-en-keu- ken-uitdagingen, het maakt niet uit. We dringen elkaar - mis schien deels ongewild - allerlei regeltjes op die het burgerlijke be staan er niet makkelijker op ma ken." Niet roken, gezond koken, het aanschaffen van de juiste auto, de juiste merkkleding en gelief de; het is om gek van te worden, vindt Lammers. „En iedereen vraagt zich af hoe hij of zij dat in godsnaam voor elkaar moet krij gen. Het is dan heerlijk om naar het gekluns en geworstel van een ander te kijken. Tegelijkertijd maakt het ons jaloers dat de stun telvrouw uiteindelijk zichzelf durft te zijn. Met al haar tekortko mingen en al haar lekkere rondin gen." Volgens journalist Hüseyin Atase- ver van Zaman Vandaag regent het aangiftes. „Persoonlijk heb ben vier mensen mij gezegd dat ze bedreigd worden. Onder hen was een man die in zijn huis is bedreigd. Een groep mannen bel de 's avonds aan. Hij deed niet open. Later bleek dat zijn naam met een mes in zijn voordeur was gekerfd. Veel mensen die zich bij ons melden, zeggen: het gaat uit de hand lopen, het wordt een knokpartij." Atasever werd zelf belaagd toen hij in Haarlem een in elkaar geslagen Gülen-aan- hanger interviewde. Een came raploeg van de NOS werd vorige week in Rotterdam aangevallen. In Eindhoven is de directeur van een educatief centrum uitge maakt voor 'verrader van het va derland'. Sponsoren van het cen trum zijn onder druk gezet. „Dan wordt ze gevraagd wanneer ze eens ophouden met het helpen van terroristen", zegt Ayhan Eren van Stichting Kennisplein. In de Tweede Kamer leven gro te zorgen over de binnenlandse onrust over Turkije. Meerdere par tijen hebben het kabinet gisteren vragen gesteld, die vandaag nog beantwoord moeten worden. SP- Kamerlid Sadet Karabulut vindt dat het kabinet te weinig doet. „Minister Koenders zegt alleen dat we het hoofd koel moeten houden. We moeten slachtoffers beter beschermen en voorkomen dat daders vrijuit gaan." De VVD dringt aan op het eerder aange kondigde onderzoek naar de in vloed van de Turkse overheid op Turks-Nederlandse organisaties. Nu slechts €79,95 Nu slechts €9,95 Nu slechts €9,95 1 Vanaf slechts €7,95 Nu slechts 14,95 zaterdag 23 juli 2016 Magic Cubic Lights - Oneindig Licht! Negen Waxinelichtjes maar het lijken er honderdenden Oneindig spiegelende waxinelichtjes Leuk voor binnen én buiten Mooi, stijlvol én sfeervol licht Adviesprijs Korting U bespaart: €149,95 87% €130,- Nederlandse Turken die de Gülen-beweging aanhangen, worden in het hele land be dreigd en geboycot. Koen Voskuil Peter Winterman Arnhem Raspberry PI3 - Onbeperkt films, series, apps én muziek Compleet Mediaspeler Pakket - nieuwste versie! 100% Plug Play, iedereen kan ermee overweg Nederlandse ondertiteling en add-ons voor kinderen Geschikt voor iedere TV met HDMI! Adviesprijs Korting U bespaart: €149,95 47% €70,- Orange Care artichoke korting Orange Care Artichoke Capsules (90 stuks) Biedt ondersteuning bij gewichtsverlies Verbrandt vetten d.m.v. natuurlijke bestandsdelen Stimuleert uw stofwisseling Onderdrukt hongergevoel en geeft meer energie 90 Capsules Adviesprijs Korting U I €39,95 75% €30,- Solar Buitenlamp met bewegingssensor Geen kabels nodig: werkt op zonne-energie Voorzien van licht- en bewegingssensor i/ Mooi, handig én inbraakwerend Tip: 4 stuks voor maar 9,95 per stuk! Adviesprijs Korting U bespaart: €39,95 75% €30,- 1 korting w 16-pack Opzetborstels voor Oral-B/Braun en Philips iZ Geschikt voor Oral-B en Philips elektrische tandenborstels »Z Slechts 0,50 per stuk - poetsen wordt weer leuk! Groot ingekocht dus FLINKE korting Adviesprijs Korting U bespaart: 59,95 87% €52,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL Nieuw: Achteraf betalen! RPberPay I) NIET TEVREDEN? GEL0 TERUG! korting korting Leren Heren Portemonnee in 2 kleuren Zeer groot vak voor muntgeld Twee vakken voor briefgeld Geschikt voor minimaal 8-12 pasjes Zeer netjes afgewerkt Adviesprijs 49,95 Korting 70% U bespaart: 35,- korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13