Sitebouwer werkt alleen voor mensen met 'normale namen' Spanje betaalt overledenen AOW 12 NI Ze vloekt, struikelt en blundert, ook op sociaal gebied. De stuntelvrouw - te zien in 'Bridget Jones', 'Ghostbusters' en 'Ab Fab The Movie' - regeert de bioscopen. monthly xact vijftien jaar gele den maakte Angelina Jolie furore als Lara Croft. Een messen- I gooiende heldin in hot pants met maten en lippen die niet zouden misstaan in een por noproductie. Nu laat een meer dan volslanke, vloekende en sociaal stuntelende Melissa McCarthy de kassa's rinkelen in achtereenvolgens The Heat, Spy en Ghostbusters. De Amerikaanse weet zich in goed gezelschap: de onaangepaste kettingrooksters van Ab Tab The Movie, straks de hypernerveuze Bridget Jones en ook onze eigen poldertobber Soof moeten het pu bliek vermaken, verleiden en ver rassen. Antiheldinnen pur sang. Een tendens die past binnen de groeiende vraag naar rolmodellen van vlees en bloed in plaats van synthetische vip's als Kim Karda- shian die ons met gefotoshopte selfies bestoken, weet Maaike Meijer, emiritus hoogleraar gen- derstudies aan de universiteit van Maastricht. Ze spreekt van een te genreactie. Ook op de sportende elite van fitgirls die - onder aanvoe ring van goeroes als Fajah Lou- rens - iedereen te pas en te onpas laat weten te leven op een dieet van halve avocado's en water met Meijer zegt dat Absolutely Fabulous en Bridget Jones weliswaar bestaande feno menen zijn, maar door de huidige tijdgeest sco ren zij meer dan ooit tevo ren. De zucht naar herkenbaar heid heerst en het succes van de onlangs gelanceerde grotema tenkledinglijn van Melissa McCarthy is daarvan een voor beeld. Het hele scala We willen volgens Meijer de vrouw niet langer alleen als lustobject of echtgeno te of perfecte moeder zien, maar als individu citroen. De Amsterdamse Souad kreeg van het bedrijf Webstick als reactie: 'Wij werken alleen voor mensen met normale namen zoals Jeroen, Kees, Rob et cetera. Namen als Souad, Ossama en Saddam dienen 50 procent vooruit te betalen. Is dit voor u een probleem?' Souad is van plan aangifte te doen. Een woordvoerder van het OM benadrukte dat hij de zaak nog niet inhoudelijk kan beoorde len. „Maar op het eerste gezicht lijkt de uitspraak strafbaar." Souad was aanvankelijk niet van Namen als Souad, Ossama en Saddam dienen 50 procent vooruit te betalen plan de kwestie in de openbaar heid te brengen, zei ze tegen RTL Nieuws. „Ik voelde me naar. Boos, verdrietig, teleurgesteld. Toen ik het aan mijn broer vertelde, zei hij: wat is dit?" Haar broer zette de mail op Twitter, waarna het ver haal snel overal te lezen was. De websitebouwer, die zegt te zijn beledigd en bedreigd, is zich van geen schuld bewust. „Het is mijn goed recht om mensen af te wijzen", zegt hij tegen AT5. „Ik heb in het verleden slechte erva ringen gehad met bepaalde groe pen, dus ik bouw liever sites voor de ene, dan voor de andere klant." Zijn website is inmiddels offline. De Spaanse sociale verzekerings bank betaalt elk jaar pensioen aan bijna 30.000 mensen die zijn overleden. De Spaanse Rekenka mer maakte gisteren dat opzien barende aantal bekend, na een onderzoek naar de AOW die in 2014 is betaald. Het betreft een maandelijks bedrag van 25 mil joen euro dat, in werkelijkheid, naar de nabestaanden van de ge pensioneerden gaat. Het grote probleem is dat er geen goede uitwisseling bestaat tussen de bevolkingsregisters en de sociale verzekeringsbank als mensen overlijden. Omdat derge lijke fraude al lang bestaat, zijn mensen met een AOW sinds en kele jaren verplicht zich elk half jaar te melden bij hun bank, maar er blijkt op allerlei manie ren nog mee te marchanderen. Het nieuws komt op een slecht moment. Een dag eerder werd bekend dat de Spaanse rege ring voor de twee keer in een maand diep in de pensioenreser ves moest tasten om de AOW te kunnen uitbetalen. Het ministe rie van Werkgelegenheid heeft in juli 9,7 miljard uit de 'spaar pot' gehaald. zaterdag 23 juli 2016 Vrouwen: relax je hoeft niet alles te kunnen Annemart van Rhee Rotterdam Films met vrouwen als rolmodellen van vlees en bloed, inclusief gestuntel. Ze zijn tegenhangers van bijvoorbeeld de perfec te Lara Croft (midden). V.l.n.r.: Bridget Jo nes's Diary en Bridget Jones's Baby met Renée Zellweger; Jennifer Saunders en Jo anna Lumley in Absolutely Fabulous: The Movie-, Lies Visschedijk in Soof; Melissa McCarthy in Spy en The Heat. Een vrouw uit Amsterdam die een website wilde laten maken, is donderdag op basis van haar naam afgewezen door een web sitemaker. Haytze Teerink Amsterdam —websitebouwer Webstick Edwin Winkels Barcelona

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12