effeweg.nl EUWS 11 'tolt /l&tfA 'Zltt ötAu Ik beschouw het als mijn missie om de groepen die het zwaar hebben en niet zo'n grote mond hebben een stem te geven moest niet standaard zijn. Het werd Israël, met zijn geschiedenis en actualiteit. Daar heb ik de va der van mijn zoon ontmoet." „Ik kon altijd vooruit kijken. Maar dat was het mo ment dat ik niet meer vooruit kon kijken. Ik zag niet meer wat mijn toekomst zou zijn. Dat was heel zwaar. Ik weet nog goed dat ik op een bankje aan de Schie in Rotterdam zat en dacht: ik weet niet meer wat mijn toekomst is. Toen ik me dat realiseerde dacht ik: wat is dan het eerste wat ik moet doen? Ik ben maar gewoon gaan handelen. Ik woonde in een huis met drie jongens. Dat was nou niet echt de plek om een kind te krijgen. Ik bedacht dat ik een huis moest hebben en een baan. Ik moest ook mijn studie af maken. Er was te weinig om een gezin met zijn drieën te vormen. We hebben nog steeds een heel goed contact, we gaan er ook heen. Maar het was niet goed genoeg om samen verder te gaan." „Ha! Nee, ik heb het ook echt goed nu. Ik vind het ontzettend leuk te zien hoe mijn zoon zich ont wikkelt. We reizen samen en ontdekken dingen, dat is goed. Ik heb er geen tijd voor en het is niet erg. En als het moet gebeuren, dan gebeurt het toch wel. Ik kan me voorstellen dat mensen graag iemand naast zich hebben, maar ik kan ook heel goed alleen zijn. Het is fijn mijn eigen leven te lei den." „Ja. Dat maakte het zwaar. En daar heb ik ook wel goed over nagedacht. Zou ik kunnen zeggen: hij of zij heeft het gedaan? Ik dacht: als het moet dan moet het, dan zal ik het zeker weten en er bewijs voor hebben. Het moet niet zijn gebaseerd op een gevoel of idee. Ik bedacht ook: ik moet mezelf iedere avond af vragen of het klopt wat ik heb gedaan. Bijna fysiek in de spiegel kijken en zien of ik kan uitleggen en verantwoorden. Als die vraag komt of je voorzitter wilt worden kun je wegduiken, maar dat vond ik geen optie. Ik moet ook mijn verantwoordelijkheid nemen, ik ben niet voor mezelf in de politiek ge gaan." „We wisten van tevoren dat we niet de populari- teitsprijs zou krijgen met deze commissie. Hoe ver der we kwamen, des te meer kanten je van de zaak gaat zien. Dat maakt het complexer één of meerde- re personen aan te kunnen wijzen. Maar als je de conclusie presenteert krijg je alles over je heen. De suggestie dat we iets hebben toe gedekt, heeft me wel geraakt. Ik was niet uit het veld geslagen, maar ik voelde me in zekere zin aan getast in mijn integriteit, dat was zwaar. Die stort vloed op social media had ik al ingecalculeerd, maar ik kreeg ook e-mails en persoonlijke reac ties. Dat idee: in Den Haag houdt iedereen elkaar de hand boven het hoofd. Ik had toch maar mooi mijn collega's uit de wind gehouden, zeiden men sen tegen me." „Het heeft meegewogen. Ik heb er zo'n drie, vier maanden mee geworsteld. Eerlijkheid is voor mij zo'n kernwaarde om na te streven, dat wordt dan in twijfel getrokken." „Wat overblijft is de kernvraag: waarom zit ik hier? Dat is echt omdat ik wil opkomen voor die gezinnen die het financieel moeilijk hebben en nooit zo hard roepen. Die met opgroeiende kinde ren aan mantelzorg en vrijwilligerswerk doen. Die mensen werken en doen alles wat het kabinet van ze vraagt. Daar houden ze steeds minder aan over. Het aantal werkenden dat arm wordt, neemt toe. In deze samenleving krijgen groepen aandacht die een heel grote mond hebben of heel erg in de verdrukking zitten. Ik beschouw het als mijn mis sie om de groepen die het zwaar hebben en niet zo'n grote mond hebben een stem te geven." 7,81 www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 zaterdag 23 juli 2016 'Ik ben niet voor mezelf de politiek in gegaan' li U bent 23 jaar en oeps... zwanger. Dan staat uw leven op zijn kop. Hebt u nu wel tijd genoeg om een nieuwe part ner te leren kennen? U kwam dit jaar in de schijnwerpers omdat u voor zitter werd van een onderzoekscommissie. U moest uitzoeken welke fractievoorzitter er had gelekt uit de Commissie-stiekem, waarvan de le den staatsgeheimen horen van de geheime dien sten. Realiseerde u zich dat door uw bevindingen het kabinet kon vallen of een politieke carrière kon worden gebroken? Uw commissie vond uiteindelijk niets. Carola Schou ten, op het noorde lijk havenhoofd van Schevening over de onder maatse schar: 'Hij ademt nog.' FOTO'S MARTIJN BEEKMAN Hebben die heftige reacties een rol gespeeld in de afweging of u weer Kamerlid wilde worden in 2017? Van u is de uitspraak: 'De makkelijkste weg is vertrekken, maar daar ben ik niet van.' Accommodatie beoordeling Consumpties tussen 17:00 en 22:00 uur GRATIS in uw hotel in Zeil am See! De veelzijdige natuur in Zeil am See is de perfecte omgeving voor een onvergetelijke vakantie. Speciaal voor het najaar bieden wij u een gezellige all-inclusive busreis aan voor een wel heel scherpe prijs. Uw ervaren chauffeur laat u de mooiste plekjes zien als de Krimmler watervallen, Salzburg en het gezellige Kirchberg. Het letterlijke hoogtepunt is natuurlijk de GroBglockner! 8/10 daagse busreis Vertrek in aug, sep, okt en nov Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11