Meerdere katten vergiftigd in Sluiskil Jarige Zoo Antwerpen heeft nieuw inkomplein ■VLAANDEREN 7 AFSCHEID TWEE BASISSCHOOLDIRECTEUREN VERTREKKEN A Het haantje dat ben jij en met je ver trek zijn wij niet blij, kukeleku toktoktoktok." De dertien juffen van de Antoniusschool in Axel namen zin gend afscheid van hun enige mannelijke collega, directeur Jos Oude Kempers (63); de grote baas met het kleine accent. Het Twentse accent van de in Overdinkel gebo ren Oude Kemper is nog steeds duidelijk aanwezig, ondanks het feit dat hij al 33 jaar directeur is van de Axelse basisschool. Met de vele vrouwen binnen het team vormt de Antoniusschool geen uitzonde ring. Onderwijzer is een vrouwenvak ge worden. Jos Oude Kemper kan wel lachen om zijn vermeende rol als haan in een kip penhok, maar hij vindt het ook jammer. „Een vrouw moet ook een automonteur kunnen zijn, waarom kan een man dan geen onderwijzer zijn?" Sommige dingen veranderen niet. Ook niet na drie decennia. „Het u is jij gewor den. Maar verder zijn kinderen hetzelfde gebleven. Kinderen willen spelen, ontdek ken en graag alles weten." Het vak van schooldirecteur is wel een stuk complexer geworden. Oude Kemper wijst naar het stalen doel op het school plein. „Daar moeten we een logboek voor bijhouden, echt waar. Er moet ook een soort harmonicakap bij het kozijn van de deur worden geplaatst om te voorkomen dat de kinderen met de vingers tussen de deur komen. Kinderen mogen niet meer gewoon leren dat ze niet met de vingers tussen de deur moeten zitten. Ik mocht als kind bij mijn opa boven in de perenboom klimmen om de hoogste peer te plukken. Als ik pech had, viel ik naar beneden. Had ik heel veel pech, dan brak ik iets." Ouders die hun kinderen tot en met groep acht met de auto naar school breng en, met als gevolg een hoop gevaarlijk ver keer voor de deur: hij zag het graag anders. „Toen ik nog in Denekamp les gaf, werd je in groep vijf gewoon uitgelachen als je nog door je ouders naar school gebracht werd. Maar gelukkig gaan er hier ook heel veel kinderen met de fiets naar school." Directeur Jos Oude Kempers nam gisteren afscheid van de Antoniusschool in Axel, waar hij 33 jaar lang de scepter zwaaide. Als enige man binnen het schoolteam; de haan in het kippenhok. Onderwijzer is een vrouwenvak geworden. Hij had het graag anders gezien. Van een bord, een krijtje en een stencilmachine naar een multimediale aanpak op verschillende niveaus. De vertrekkend directeur van 't Vogelnest (Hengstdijk) en De Oostvogel (Lamswaarde) Theo Segehers zag veel veranderen, al bleven sommige dingen hetzelfde. Clown Kluske had de kinderen snel op de hand in De Luifel in Lams waarde. „En als de ouders niet goed meezingen, dan moeten ze voor straf om zeven uur in bed en gaan wij de hele avond televisiekijken en alle snoep op eten." „Jaaaaaaah!" Kluske zag zijn kans schoon. Het af scheid van basisschooldirecteur Jos Segh ers (62) was een mooie gelegenheid voor gezagsondermijnende praatjes. Seghers nam woensdag na veertig jaar in het vak afscheid van 't Vogelnest in Hengst dijk en de Oostvogel in Lamswaarde, waar hij de laatste zes jaar directeur was. „Ik ben in 1976 begonnen bij De Meer paal in Terneuzen, in 2002 werd ik direc teur in Sluiskil en daarna in Sas van Gent, de laatste zes jaar ben ik directeur van de scholen in Lamswaarde en Hengstdijk." Daarnaast heeft Theo Seghers ook geschie denis gegeven op de Pabo in Vlissingen en gaf hij avondonderwijs. „Wat in al die jaren niet is veranderd, is hoe we in het onderwijs omgaan met kin deren en hoe we vinden dat kinderen in de samenleving moeten staan. De regels en afspraken zijn niet veranderd. Wél is er veel veranderd op het gebied van lesgeven. Vroeger hadden we een krijtje, een school bord en een stencilmachine. Kinderen kre gen klassikaal allemaal dezelfde stof, op hetzelfde niveau. Nu, met digitale school borden en allerlei multimediale toepassin gen, krijgen de kinderen veel individueler les." Ook zag Seghers de samenwerking tus sen de basisscholen sterk verbeteren. „Vroe ger dachten scholen veel meer aan de eigen positie, het was een beetje een schoolstrijd. Dat is echt volledig weg", ziet hij met tevre denheid. „Er wordt nu heel goed samenge werkt aan de invulling van het onderwijs voor onze streek." Vervelen zal Theo Seghers zich niet. „Ik ga klussen, ik wil ook dit jaar 10.000 kilo meter bij elkaar fietsen en ik wil er nog op uit met de caravan. Ik heb nog voldoende zaken die gedaan moeten worden." In een wijk in Sluiskil worden sinds bijna een jaar regelmatig katten vergiftigd. Afgelopen weekeinde was het weer raak en bezweken drie katten uit dezelf de buurt. Dat zegt Miriam Gerrit sen van de Buurtwacht in Sluis kil. „Het gebeurt sinds vorig jaar september met perioden", legt Gerritsen uit. „Ik denk dat er bij elkaar al vijftien katten overleden zijn." De slachtoffers vallen stee vast in dezelfde wijk, rond de Groenoord, Bosjesweg en Spoor straat. „Er worden ook honden ziek", vertelt Gerritsen. „En we vinden ook andere dode dieren, zoals egels." De Buurtwacht trekt nu op al lerlei manieren aan de bel om mensen te waarschuwen. „Het is heel moeilijk te achterhalen welk gif er wordt gebruikt, en waar precies. Dus is het zaak dat ieder een waakzaam is." De beesten zijn niet ziek, geeft ze aan. „Er zijn veel goed ingeënte dieren bij." Gerritsen hoopt dat de da der snel gevonden wordt of op houdt. „Natuurlijk voor de die ren zelf, maar ook omdat dit soort incidenten slecht zijn voor de buurt. Mensen beginnen naar elkaar te wijzen, elkaar te be schuldigen. Dat moet stoppen." ANTWERPEN De dierentuin in het centrum van Antwerpen heeft sinds deze week een nieuw inkom plein. Burgemeester Bart De We ver opende met een zelfgeschre ven gedicht het nieuwe plein. De ingang van de Zoo is naar achter verschoven. Daardoor kun nen bezoekers de winkel bezoe ken, zonder dat ze daarvoor een toegangsticket hoeven te kopen. Ook het grand café is verbouwd. Wie iets komt drinken, heeft een prachtig uitzicht op de flamingo's. Ook daar is niet langer een kaartje voor nodig. De roemruchte dierentuin vier de gisteren en eergisteren de 173ste verjaardag. De Zoo werkt toe naar het 175-jarig bestaan in 2018. In het kader daarvan werd eerder al de savanne opgeknapt. vrijdag 22 juli 2016 Kinderen blijven kinderen Voordat de laatste schooldag voor directeur Jos Oude Kempers begon werd hij door alle kinderen toegezongen, foto guido van der heijden Guido van der Heijden Axel De kinderen uit zowel Hengstdijk als Lamswaarde kwamen in De Luifel samen om afscheid te nemen van directeur Theo Seghers. foto camile schelstraete Guido van der Heijden Lamswaarde Marlijn de Koning Sluiskil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72