naar vroeger \Y excursie COAen ministerie hebben het verbruid Onderwijs raakt in één klap 73 jaar ervaring kwijt UWV merkt herstel economie vooral in zuidelijke provincies In Zeeland is het aantal nieuwe WW- uitkeringen met bijna 23 procent gedaald. De zorg en zakelijke dienstverlening doen het beter. In het oude herderskotje bij de schaapskooi op De Noord verhaalt Saeftinghegids Mare Buise over de vroegere bewoners van het verblijf in het Verdronken Land van Saeftinghe. Vanaf zondag kunnen belangstellenden mee met een excursie van Het Zeeuwse Landschap naar het afgelegen De Noord. ^P8 bij burgemeester Jaap Gelok W Kinderen in Axel en Lamswaarde zwaaien 'hoofden der school' uit. »P7 Voor het eerst sinds jaren belan den in Zeeland veel minder men sen in de WW, zo blijkt uit cijfers van uitkeringsinstantie UWV. In de provincie werden in de eerste helft van 2016 4.356 nieuwe WW-uitkeringen verstrekt, dat is 22,6 procent minder dan in 2015. Vorig jaar steeg het aantal mensen dat in de WW terechtkwam juist, vooral door de ontslaggolf in de thuiszorg. In de eerste helft van 2015 werden er 5.588 nieuwe uitke ringen verstrekt. Zeeland heeft van alle provin cies de sterkste daling, meldt het UWV in haar Nieuwsflits Arbeids markt. Gemiddeld daalde het aan tal nieuwe WW-uitkeringen in Nederland met 9 procent. In de sterkere afname van de nieuwe WW-uitkeringen ziet het UWV een teken van herstel van de Nederlandse economie. De zui delijke provincies doen het naar verhouding beter dan de rest van het land. Dat juist in Zeeland dit jaar de afname zo sterk is, is overigens een twijfelachtig eer. Precies een jaar geleden stond de provincie on der aan de lijst met een stijging van het aantal nieuwe aanvragen van 4,3 procent. In alle andere provincies, met uitzondering van Noord-Brabant (+1,7 procent) was in 2015 al spra ke van een daling. Zeeland heeft dit jaar dus een forse inhaalslag ge maakt. Die stijging vorig jaar kwam gro tendeels voor rekening voor de ba nen in de zorg, aldus het UWV: „In 2016 gaat het onder meer van wege de aanhoudende vergrijzing weer beter met de werkgelegen heid in de zorg. Zo zijn in de eer ste helft van 2016 in Zeeland 400 minder nieuwe uitkeringen in de sector zorg en welzijn dan in de eerste helft van 2015. Dat is een da ling van 41 procent." Een andere sector waarin sprake In Zeeland werden in de eerste helft van 2016 4.356 nieuwe WW-uitkeringen verstrekt is van een forse daling is de zakelij ke dienstverlening, waartoe de uit zendbureaus behoren. Het aantal nieuwe uitkeringen in Zeeland daalde in die branche met 23 pro cent. In totaal hadden eind juni 7.994 mensen in Zeeland een WW-uit- kering, bijna 400 meer dan een jaar geleden. Deze stijging is me de het gevolg van de Wet werk en zekerheid die een blijvend verho gend effect heeft op het aantal lo pende WW-uitkeringen. Bijna 2.500 Zeeuwen hebben al langer dan een jaar een WW-uitkering. 1.724 mensen met een WW-uit keringen vonden dit jaar nieuw werk. 1.823 mensen vielen terug op een bijstandsuitkering doordat ze de maximale termijn voor een WW-uitkeringen hadden bereikt. c3 vrijdag 22 juli 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl FOTO MARCELLE DAVIDSE Ruim 1.200 minder ontslagen in eerste helft van dit jaar Theo Giele Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69