Dorpsbelangen Kloetinge blijft vechten voor brievenbus Goes digitaliseert dagdeelkaarten BEVELANDEN EN THOLEN 7 Twee Kapelse basisscholen verhuizen naar 't Saamdeel De Verhuizing van de basisscholen De Moolhoek en 't Honk is begonnen. Het personeel van beide scholen is druk bezig met de inrichting van het nieuwe onderkomen. Op 5 september, de eerste schooldag, kunnen de ouders komen kijken De locatieraad van Emergis noemt het verdwijnen van de brievenbus 'onwenselijk' Juichend gooit een leerkracht van 't Honk een lege doos op de sta pel. „Weer eentje leeg", klinkt het opgewekt door de gangen van 't Saamdeel. In de multifunctionele accomodatie (mfa) wordt de laat ste dagen hard gewerkt door perso neel van De Moolhoek en 't Honk. Want vanaf 5 september is dat het nieuwe onderkomen voor de twee Kapelse bassischolen. „De leerlingen zijn dinsdag ko men kijken", vertelt Directeur Margreet Wabeke van 't Honk. „Dan weten ze waar ze op 5 sep tember naartoe moeten. Want het is toch allemaal nieuw voor ze. Er is trouwens op de eerste school dag ook nog gelegenheid voor de ouders om te komen kijken. Dat geldt ook voor De Moolhoek." De lokalen van de scholen wor den deze dagen gevuld. Het nieu we meubilair is binnen en ook de spullen uit de oude scholen zijn overgebracht. „Veel collega's zul- len hier in de vakantie nog aardig wat uurtjes doorbrengen", zegt Chantal Kentin van De Moolhoek. „Maar dat vinden ze niet erg hoor." Niet alleen binnen, ook buiten gebeurt nog van alles. De bestra ting rond de mfa nadert ook voltooiing. Het speelplein oogt al leen nog kaal. Maar daar komt vol gens Wabeke snel verandering in: „Met een sponsorloop en bijdra- ge's van de gemeente, sponsoren, ouders en bekenden hebben de leerlingen van beide scholen geld ingezameld voor speeltoestellen. Die zijn inmiddels besteld." Voorzitter Marinus Vuijk is in een mailwisseling verwikkeld (zijn eerste brief stuurde hij, ui teraard, per post) met PostNL over de kwestie. De brievenbus is gesneuveld in de operatie om het aantal bussen drastisch terug te brengen, want volgens PostNL wordt er steeds minder gebruik van gemaakt. De bus aan de Oostmolenweg is echter een geval apart, betoogt de VDK. In de aangrenzende wijk Oostmolenpark wonen vol gens Vuijk veel ouderen die ge bruikmaken van de brievenbus. Andere bussen zijn voor hen te ver weg, zeker als iemand slecht ter been is, zegt hij. 'Door bezui nigingen en digitalisering wor den ouderen steeds meerde du pe', schrijft het VDK-bestuur aan PostNL. Vuijk heeft naar eigen zeggen 'heel veel verontruste telefoon tjes' gekregen van bewoners. De locatieraad van Emergis heeft zich inmiddels achter de VDK ge schaard en noemt het verdwij nen van de brievenbus 'onwense lijk'. Het is de vraag of PostNL nog op haar schreden terugkeert. Het bedrijf houdt vooralsnog vast aan het argument dat nu eenmaal minder post wordt verstuurd en dat daarom fors minder brieven bussen nodig zijn. De gemeente brengt de producten onder in een e-loket. Alles gaat daarbij via de computer. Het bete kent ook dat het huidige systeem met dagdeelkaarten komt te verval len. Goes keek al langer naar een andere manier om die kraskaarten (bedoeld voor parkeervergunning- houders die daarmee een bezoeker toch tijdelijk in hun straat kunnen laten parkeren) uit te geven. Afge lopen najaar onstond enige ophef over het feit dat de kraskaarten werden voorzien van een vervalda tum. Dat 'probleem' wordt dus on dervangen met het digitaliseren er van. Volgens Alssema krijgen aan vragers een digitaal 'saldo' dat ook kan worden aangevuld. Hij beseft dat met name minder digitaal onderlegde mensen zoals sommige ouderen of mensen die geen computer hebben, de nieuwe situatie wellicht niet zo klantvrien delijk zullen vinden. „Voor hen zullen we de eerste tijd extra hulp beschikbaar hebben." Per 1 januari volgend jaar zijn de vergunningen online af te nemen, per 1 maart vol gen de kraskaarten. Vanaf 1 novem ber dit jaar is het al mogelijk om (met hulp) vergunningen digitaal te verlengen. vrijdag 22 juli 2016 Colfou* Personeel van 't Honk is druk bezig met de inrichting van de nieuwe klaslokalen in 't Saamdeel. Het Honk-deel is herkenbaar aan de rode accenten, foto johan van der heijden Geel en rood als eigen gezicht Willem Adriaansens Kapelle De strijd om de weggehaalde brievenbus aan de Oostmolen weg in Kloetinge is nog niet ge streden. Tenminste, niet wat de Vereniging Dorpsbelangen Kloe tinge (VDK) betreft. Luc Oggel Kloetinge Goes digitaliseert een aantal za ken op het gebied van parkeren. Vergunningen en dagdeelkaar ten zijn straks alleen nog online beschikbaar. „Efficiënter en klantvriendelijker", stelt wethou der Derk Alssema. Luc Oggel Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68