Het hart van juf Nini zit barstensvol school Gevarieerd en licht om breed publiek te trekken fcft SCHOUWEN-DUIVELAND 7 ZOMERAVONDCONCERT DUBBELOPTREDEN IN ADRIAANSKERK Pascal van de Velde blies op de Ring in Dreischor zijn eerste noten. Op oen trompet, want blokfluit vond-ie niet veel aan. In zijn huis in Alphen aan de Rijn struikel je over de trom petten. Muziek maken is Pas cal van de Velde's grote uit laatklep. „Zoals een kleurpotlood dat voor een kind is of praten voor een ander." Op ongeveer de plek waar hij als 7-jarig jongetje zijn eerste noten blies, geeft de nu 31-jarige trompettist zaterdag 30 juli een concert. In de Adriaanskerk op de Ring in Dreischor treedt Van de Velde op met organist Sander van Ma rion (1938). Hoewel ze met enige regelmaat samen op de bühne staan, blijft zo'n concert voor Pas cal een feestje. „Muzikaal werken wij zó makkelijk samen. We zit ten op één lijn. Dat is voor mij tot nu toe uniek, maar ik hoop dat nog eens met iemand te vinden." De band tussen het tweetal gaat ver terug. Als jochie woonde Pas cal ooit in diezelfde kerk voor het eerst een concert van Van Marion bij. De organist uit Scheveningen treedt inmiddels voor de 35ste keer in Dreischor op. De laatste zes keer samen met Pascal. Het was overigens - veel eerder nog - de aan diezelfde Ring wo nende Piet van der Weijde die Pas cal op zijn 7de op zijn eerste trompetles trakteerde. Want van de blokfluit, het instrument waar blazers doorgaans mee starten, Evita in de orkestbak bij Joop van den Ende. Dat was mijn eerste baantje moest het knaapje uit Dreischor niets weten. Hij wilde spelen op de trompet van zijn pa, dé muzika le inspiratiebron in zijn jeugd en - leuk detail - al dik veertig jaar als organist aan de kerk in Dreischor verbonden. „Deze Ring is wel het centrum van het begin", lacht hij: „Als je boven de dertig komt, ga je over dat soort dingen nadenken." Pascal studeerde aan de conserva toria in Utrecht en Barcelona en werkte aansluitend als eerste trompettist bij musicals van Joop van den Ende. „Evita in de orkest bak was mijn eerste baantje." Hoe leuk ook, na vijfjaar was het tijd om verder te gaan. Tegenwoordig combineert Pascal een stuk of tachtig concerten per jaar met zijn werk als muziekdocent. De ideale combinatie voor de trompettist. „Je kunt maar een uur of drie per dag spelen, fysiek gezien. Het is leuk om ook die andere uren met je vak bezig te kunnen zijn." De 'Eurovisiemars' (van Char- pentier) en een uitvoering van 'Amazing Grace' die geleidelijk overgaat in een dixielandachtig ritme. Het Zomeravondconcert op zaterdag 30 juli in de Adriaanskerk in Dreischor biedt een gevarieerd en licht programma. Dat is een bewuste keuze, licht Pascal van de Velde toe. „We willen een groot pu bliek aanspreken." Familie, bu ren, kerkgemeenschap, dorpsge noten en overige bezoekers moeten er allemaal van kunnen genieten. „Maar ook voor een ge vorderd trompettist is dit inte ressant." Het concert begint om 20.15 uur. De kerk gaat een half uur eerder open. Een toegangskaart je kost 7 euro. Een repetitiefrag ment van Pascal in de Adriaans kerk is te zien op pzc.nl. „Als je in haar hart kijkt, kom je al leen maar school tegen." Aldus Rien Fondse uit Ouwerkerk giste ren over zijn vrouw Nini. Na 28 jaar 'kleuterleidster' te zijn ge weest nam juf Nini gisteren af scheid van cbs Op Dreef in Brui nisse. Daar was ze de laatste 18 jaar met heel veel bezieling aan het werk. Het leverde haar onder meer de bijnamen 'grapjesjuf en 'kroeljuf op. „Kinderen die een beetje bang waren, wist ze altijd te bemoedigen", weet Rien uit de verhalen. Nog zo'n heerlijke eigen schap voor een juf: haar onuitput telijke creativiteit. Met een simpel Je kunt heel veel informatie aan kleuters kwijt. En het is altijd gezellig voorwerp als een zakdoekje wist ze de hele klas moeiteloos in de ban te brengen. Dus werd ze giste ren op school uitgebreid in het zonnetje gezet. Met onder meer een ereboog, een lied en een buf fet voor de hele school. „Ik was 5 jaar toen ik al zei dat ik kleuter juf wilde worden", vertelt juf Nini. Ze maakte haar droombaan waar en is altijd - zoals ze zelf nadruk kelijk zegt - 'kleuterleidster' geble ven. „Ik leid kinderen in hun ont wikkeling. Geen dwang, maar vrij heid. Het allerbelangrijkste heb ik altijd het spelend leren gevon den", licht ze haar visie op het on derwijs aan kleutergroepen toe. En die kleuters zelf wisten haar jaar-na-jaar te boeien. „Hun onbe vangenheid en spontaniteit. Je kunt ook heel veel informatie aan kleuters kwijt. En het is gewoon altijd gezellig." vrijdag 22 juli 2016 Trompettist Van de Velde terug waar het ooit begon Esme Soesman Dreischor Pascal van de Velde op de Ring in Dreischor, waar hij als 7-jarig jochie zijn eerste noten op de trompet blies, foto marieke mandemaker Pascal van de Velde Juf Nini en haar man Rien worden door de kinderen van Op Dreef met een ereboog verwelkomd, foto marieke mandemaker Esme Soesman Bruinisse —Juf Nini

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59