Eis: celstraf na ravage en zwaargewonde in woning 6 Beste mosselpercelen liggen bij Roggenplaat De gemeente Schouwen-Duiveland trekt zij aan zij op met mosselvissers voor een goede schaderegeling bij de zandsuppletie van de Roggenplaat volgend jaar. Mosselvissers in de Oosterschelde mogen niet de dupe worden van de zandophoging van de Roggen plaat. De mosselbedrijven moeten een reële mogelijkheid hebben eventuele schade aan hun perce len te verhalen, vinden burge meester en wethouders van Schou wen-Duiveland. De Producentenorganisatie Ne derlandse Mosselcultuur uit in een brief aan minister Schultz van Haegen (Infrastructuur en Milieu) haar zorgen over een vlotte scha de-afwikkeling. De grootste angst zit bij de vissers in het 'onweerleg baar bewijs' dat ze moeten leve ren, dat een lagere opbrengst van de percelen het gevolg is van het aangebrachte zand op de plaat. De gemeente Schouwen-Duiveland deelt die scepsis en dringt op haar beurt bij de minister aan op een soepele opstelling. „De oorzaak van de schade aantoonbaar bewij zen wordt lastig, wanneer je weet dat de mosselvangst van zoveel factoren afhankelijk is", zegt ge meentelijk beleidsambtenaar Peter van Santé in een toelichting op de adhesiebetuiging. „Bewijs maar eens waar de schade precies door is ontstaan: door de supple tie en niet bijvoorbeeld door een storm." Het stempel 'onweerleg baar' er afhalen, schept al wat meer ruimte, veronderstelt Van Santé. „Daar moet serieus naar ge keken worden, vinden wij. Stel dat onder vergelijkbare omstandig heden op de Oosterschelde die ene visser minder opbrengst heeft van zijn perceel dan zijn collega's, en er verder ook niets bijzonders is gebeurd, dan is er dus iets an ders aan de hand." Oostelijk en zuidelijk van de Roggenplaat liggen de beste mos selpercelen van de Oosterschelde. Het economisch belang is dus aan zienlijk, verklaart Van Santé de ge meentelijke bemoeienis. De zand suppletie staat voor volgend jaar Als de opbrengst minder blijkt te zijn, bewijs dan maar eens waar dat door komt Peter van Santé op het programma. Wordt niets gedaan, dan blijft er snel weinig meer van de plaat over en verlie zen vogels en zeehonden hun foe- rageer- en rustgebied. Voor het project wordt ruim 12 miljoen eu ro uitgetrokken. Er stonden in de avond van 17 de cember vorig jaar in de Dreischor- se woning van de vriend van de 37-jarige N. K. uit Nieuwerkerk een paar dingen vast: binnen in de woning was het een complete ravage, de bewoner lag laveloos en zwaargewond op de grond en K. lag in de tuin. Ook gewond en la veloos. Omdat de zaak simpel leek, werd K. als verdachte aange merkt en hoorde hij gisteren in Middelburg een celstraf van 180 dagen waarvan 77 voorwaardelijk plus toezicht door de reclassering tegen zich eisen. De lezing die K. bij de politie had gegeven was dat de vriend hem had gebeld of hij wilde ko men om hem te beschermen. K. kwam, liet twee grote honden ach ter, deed wat boodschappen en ging terug. Hij zag een schim, deed de achterdeur open, kreeg een klap op zijn hoofd en dat was het. Verder kon hij zich niets meer herinneren. We gaf hij toe dat als ze allebei hadden gedron ken en zich aan de drugs hadden overgegeven ze alle twee erg agres sief werden. Dat kwam dan ook weer in de buurt van de verkla ring van het slachtoffer die vertel de dat K. als een dolle tekeer was gegaan. „Het zijn warrige verklaringen van zowel mijn cliënt als zijn vriend", stelde K.'s raadsman Mar- tijn Kalle vast. „Er is nauwelijks onderzoek gedaan naar vingeraf drukken of andere sporen, er was een voorhamer bij betrokken maar van wie was die? Het leek zo'n makkelijke zaak, maar er zijn veel twijfels." Hij verzocht de rechtbank dan ook om K. vrij te spreken. Uitspraak 4 augustus. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD YOGA EN MEDITATIE OP EILAND vrijdag 22 juli 2016 Gemeente helpt vissers in strijd Marcel Modde Zierikzee A De Roggenplaat. fotomelitalanting Ad Roos Middelburg VLISSINGEN Zomerorgelcon- cert in de Sint Ja- cobskerk In de Sint Ja- cobskerk in Vlissin- gen is vandaag weer een zomer avondorgelconcert. Organist is deze keer Marien Stou ten (foto) uit Brou wershaven. Op het programma staan werken van onder andere Mar- greeth de Jong, Guy Bovet en Ad Wam mes. Het concert begint om 12.00 uur en duurt ongeveer een half uur. De toegang is gratis. ZIERIKZEE Gastbeiaard Gastbeiaardier Bau- ke Reitsma zal zater dag 23 juli uit allerlei tijden balletmuziek, tango, slow-fox, boerenschotse con tradansen en Ween- se walsen van Strauss vertolken in Zierikzee. De verstilde luister plaats bij het restau rant van het Stad huismuseum is die middag geopend. De toegang tot dit concert is gratis dankzij de steun van Stichting Renesse, Stichting Nutsfonds Zierikzee, Cultuur fonds Zeelandia en de Kattendijke Drucker Stichting. Om 14.30 uur begint de muziek. ZONNEMAIRE Staatsbosbeheer en Yogastudio Zeeland ge ven donderdag 28 juli een yoga- en meditatieworkshop op een eiland in de Grevelingen: de Veermansplaat. Deelnemers varen daar om 13.30 uur vanuit de haven van Bommenede naartoe en maken op het eiland eerst een wan deling. Daarna is er op een open veld yoga en meditatie. Rond 16.30 uur is de groep terug in de haven. De excursie vindt behalve 28 juli plaats op alle donderdagen in augustus. Meedoen kost 25 euro, deelnemers moeten zelf zorgen voor een handdoek, flesje water en makkelijke kleding. Aanmel den en meer informatie: www.staatsbosbeheer.nl. BROUWERSHA VEN Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Openstelling Mu seum; De Kunstca deauwinkel, 11.00-17.00 uur: Gastexpositie Joy ce Weber; Grote of Sint Nicolaaskerk, 13.00-17.00 uur: Ex positie diverse kun stenaars; Omgeving Markt diverse etala ges, doorlopend 24/7: Etalage-expo 'O kijk, dat zijn die oude foto's van hier!; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Openstelling musea; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 12.00-16.00 uur: Openstelling mu seum en wandeling door Bos, Duin en Burgh; Dorpshuis, 16.00-18.00 uur: He rensociëteit; 20.00 -23.00 uur: Klaver- jasvereniging; Na- tuurinformatiepunt en Trampolinecen trum Westerschou- wen, vanaf 11 uur: Op safari door het grootste bos van Zeeland; Pannekoe- kenmolen de Graan halm, 12.00-20.00 uur: Expositie Oude Meesters herleven bij Roemato; BURGHSLUIS Passagierschip de Onrust, 11.00 uur: Familierondvaart, 13.45 uur: Ooster schelde rondvaart; DREISCHOR Streek- en Land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur: Wisselex positie Zeeuwse dia lecten en streek- drachten; KERKWERVE De Heerenkeet, 10.00-17.00 uur: Ex positie Marian Schellekens; Re creatieboerderij van Langeraad, 9.00- 14.00 uur: Koffer bakverkoop; OUDDORP Inspiratiecentrum Grevelingen, 18.00-23.00 uur: Partynight met hap jes, drankjes en mu ziek; RENESSE Slot Moermond, 12.00-23.00 uur: Foodtruck Festival; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 11.00-17.00 uur: Zo- merexpositie, 15.00-17.00 uur: Workshop Maak je eigen schetsboek; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; Fizi, 20.00 uur: Truman; Gast- huiskerk, 13.30- 16.30 uur: Openstel ling kerk; Museum haven, 13.00-16.30 uur: Haal je diploma leerling-scheepstim merman; Omgeving Havenpark diverse etalages, doorlo pend 24/7: Etala ge-expo 'O kijk, dat zijn die oude foto's van hier!; Sint Lie- vensmonstertoren, 10.00-17.00 uur Be klimming van de to ren, Expositie Phan tasms en Expositie Beeld van een Zee slag anno 1304.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58