Thierry Baudet: 'Taboe-cultuur in Nederland' er,. 9 Kijkcijfers Nieuwsuur Bosch van Rosenthal valt deze zomer in ALARMCENTRALE Nederlandersin nood in tv-reeks VANAVOND Documentaire Journalist Cees Grimbergen dook in 2013 en 2015 voor het programma 'Zwarte Zwanen' in de ondoorzichtige wereld van pensioenfondsen. Hij doet opnieuw een poging deze schimmige industrie te doorgronden. „In de aflevering van vanavond besteden we aandacht aan de toe zichthouders die letten op de men sen die verantwoordelijk zijn voor 1.300 miljard aan pensioeneuro's. Inmiddels werken duizenden men sen in die branche van toezichthou ders op de pensioenindustrie, in het toezicht op het toezicht en in het toezicht daar weer op. Maar al dat toezicht stelt niets voor." „In de pensioensector vinden ze iedereen integer en transparant werken. Maar de beleggingswereld van Wall Street en de Londense City kent geen moraal. Onze miljarden euro's aan pensioengeld zijn er niet veilig. De grote fondsen maken hoge rendementen met de meest ingewik kelde financiële constructies, tegen enorme risico's." „Het is en blijft een gesloten wereld. Waar in de vorige afleveringen 95 procent van de betrokken partijen verkrampte en de deur dichtsloeg bij kritische vragen, is dat nu mis schien 75 procent. In aflevering 5 brengen we een portret van MN, een van de machtigste pensioen beleggers van Nederland, met 117 miljard van de metaalfondsen PMT en PME. Ik ben blij dat de directie van MN de deur opende. Er zijn inmid dels spelers op de markt die open en Onze pensioengelden zijn niet veilig in de beleggingswereld transparant proberen te zijn. Maar de meerderheid blijft woedend op Omroep MAX en mij omdat we onze neus in hun zaken steken." „Ik ben geschrokken van het reilen en zeilen in die wereld. Er is geen onafhankelijk toezicht. Fraude wordt afgedekt. De heersende mo raal: als het niet bij wet is verboden, doen we het. Alles voor het hoogste rendement. Verantwoordelijk staats secretaris Jetta Klijnsma wordt gere geerd door haar ambtelijke top die bestaat uit mensen uit de pensioen industrie." „Verandering komt alleen als de mensen die de miljarden aan pen sioenpremies betalen kritische vragen blijven stellen over wat er met hun geld gebeurt." Bijtanken met... Wie in de spotlights staat, moet soms op zijn of haar tanden bijten. Vooral uit glijders worden breeduit uitgemeten in kranten, tijdschriften en op sociale media. In Bijtanken met... blikken BN'ers die veel kritiek over zich heen kregen, terug op een bewogen jaar. Voorbeelden? Columniste Ebru Umar die in Turkije werd gearresteerd. Staats secretaris Fred Teeven die struikelde over de bonnetjesaffaire. Thierry Baudet, initiatief nemer van het Oekraïne- referendum eerder dit jaar, is vanavond de eerste gast. „Er is een enorme taboe cultuur in Nederland", zegt hij. „Een sterke stroom van mensen schrijft voor wat je moet vinden. En als je daarvan afwijkt, val je buiten de boot." Hij zegt daarvan last te hebben: „Vanwege mijn standpunten is het moei lijk om bij universiteiten of kranten aan de bak te komen." EenVandaag, NPO 1, 18.15 uur. vrijdag 22 juli 2016 GO Woensdag 20 juli 1. Journaal 20.00 uur NP01 1.890.000 2. Tussen kunst en kitsch NP01 1.314.000 3. Journaal 18.00 uur NP01 1.208.000 4. EenVandaag NP01 1.079.000 5. Wielrennen Tour de France NP01 1.012.000 6. Floortje naar het einde vd wereld NP01 942.000 7. Het gevoel van de Vierdaagse NP0 1 928.000 8. Tourjournaal NP0 1 926.000 9. Half acht nieuws RTL 4 914.000 10. Hart van Nederland SBS 6 908.000 Een ongekend succesvolle tv-avond voor NPO 1. De publieke zender scoort in de regel goed in de dagelijkse top 10. Woensdag waren de acht best bekeken uitzendingen programma's van deze om roep. De Avondetappe viel buiten de top 10, maar hield met 878.000 kijkers zijn achterban vast. De Vierdaagse op SBS 6 bleef wederom ver achter bij Het gevoel van de Vierdaagse: 436.000 kijkers. Eelco Bosch van Rosenthal is deze zomer te zien als inval- presentator bij Nieuwsuur. Hij vervangt met Joost Karhof de vaste gezichten Twan Huys en Mariëlle Tweebeeke. Bosch van Rosenthal is sinds 2013 verslag gever bij de actualiteitenrubriek op NPO 2 en was daarvoor onder meer Amerika-correspondent voor de NOS. In het nieuwe programma De alarmcentrale van SBS6 volgt André van der Toorn Nederlandse vakantiegan gers die zich melden bij een alarmcentrale. De proble men lopen uiteen van auto pech, ziekenhuisopnames en noodweer tot ernstige ver keersongelukken. „Ik ben benieuwd naar de verhalen achter die problemen", zegt Van der Toorn, die naar Frankrijk en Spanje afreisde. De alarmcentrale is vanaf 30 augustus te zien bij SBS 6. STERREN MUZIEKFEEST Django Wagner, Frans Bauer en Gerard Joling reisden af naar Groningen en Valkenswaard voor zomerse optredens. Op NPO 1 een verslag. MATCH POINT Oud-tennisprof Chris werkt zich op in de Britse jetset. Hij zet alles op het spel als hij de mooie Nola ziet. Film van Woody Allen op NPO 2 met Scarlett Johans son en Jonathan Rhys Meyers. m SHETLAND Een dubbele afle vering van deze Britse misdaad serie op NPO 1. Politieman Jimmy Perez (Douglas Henshall) krijgt te maken met leugens en geheimen uit een ver verleden. 0 1 I S ▲Cees Grimbergen: „Mensen in de pensioenwereld zijn woedend op mij." fotoomroepmax Pensioenindustrie opnieuw onder vuur Joeke Berg U zet de tanden weer in de pensioensector. Wat trof u dit keer aan? Waarom niet? Niet iedereen ontvangt uw inte resse in de wereld van onze oude dagsvoorziening enthousiast. Ziet u verbetering? -Cees Grimbergen Hoe kijkt u naar de pensioen sector? Komt dat nog goed? Zwarte Zwanen, NPO 2,20.55 uur. Bekende Nederlanders die deze zomervakantie moeten bijkomen van een turbulent jaar. Een Van daag praat met ze voor de serie Bijtanken met-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53