5 Nog geen minuut nadat je ontwaakt bent, kun je een verfrissende ochtenddouche nemen Hoewel het zonnetje veruit het meest ideaal is als je in een slaap- strandhuisje verblijft, overleef je er ook de regen wel. De leefruimte is niet groot, maar je kunt er je tijd prima spenderen met een goed boek of een bordspel. Laptops en tabiets kun je thuisla ten, want wifl is er niet. Eerst frus treert dat me een beetje, maar even later zie ik het als mijn kans om even helemaal te ontsnappen aan de dage lijkse stortvloed van berichten op so cial media. Het gaat me verrassend goed af. Op de een of andere manier voelt het als valsspelen om nog met de buitenwereld bezig te zijn. Keukengerei De supermarkt is niet bepaald op loopafstand, je kunt daarom het beste een flinke tas boodschappen meene men. Keukengerei is volop aanwezig, maar vergeet niet om basics als een peper-en-zoutstel en afwasmiddel zelf mee te brengen. Die vind je niet in het huisje. Wc-papier gelukkig wel. Tip: ben je met je geliefde, kruip dan via de houten trap naar het knusse slaapvertrek in de punt van het dak. Je kunt er niet rechtop staan, maar wanneer je de twee prima ma trassen tegen elkaar aanschuift en al lebei op je buik gaat liggen, kun je wel romantisch uit het kleine raam pje turen. Vrachtschepen Zet het een beetje open en het lijkt alsof je buiten op het strand ligt. Met de knipperende lampen van boeien en vrachtschepen die Vlissingen pas seren als sfeerverlichting. Daar moet je natuurlijk van houden. Enerzijds zit je op het Nollen- strand midden in de natuur, ander zijds varen er wel geregeld grote bo ten dicht langs de kust, die die ge dachte zouden kunnen verstoren. Maar ach, daar krijg je dan wel weer voor terug dat je in nog geen minuut nadat je ontwaakt bent, een wel heel verfrissende ochtenddouche kunt nemen. SSmar. kocht. Mijn verwachtingen zijn helemaal uitge komen; onze kamer, het zalige ontbijt, het historische straatje waarin de herberg staat. Perfect ge woon." En wat vindt het feestvarken zelf van de cadeaukeuze van zijn vrien din? „Keileuk!", zegt René met een glimlach van oor tot oor. „Een ste dentrip is ook fijn, maar de Zeeuwse kust heeft bij mij een streepje voor. Zeeland trekt me, al sinds mijn jeugd. Minstens één keer per jaar móet ik ernaartoe. Zodra ik hier ben, krijg ik een vakantiegevoel. Nu, samen met Jeannette, is het extra fijn." Straks gaat het stel op gehuurde fietsen naar vestingstad Sluis. Om door de straatjes te banjeren, te ge nieten van de oude geveltjes, een ter rasje te pakken én een hapje te eten. René verheugt zich op een goed stuk vlees, Jeannette loopt het water al in de mond bij de gedachte aan verse kreeft. Morgen, na het ontbijt, maken ze tot besluit van hun weekend een lange strandwandeling. Ongetwijfeld maken ze dan ook even een pitstop bij een strandtent. René: „Het uit zicht over het brede strand en op de boulevard van Vlissingen is zo mooi. En dan die gigantische zeeschepen; ongelooflijk toch dat dat allemaal blijft drijven?" Een weekendje Groede: een romanti scher verjaarsgeschenk had Jeannette Tenback (51) niet kunnen bedenken voor haarvriend René Vroomen (56). Ze boekte een kamer in Herberg De Natte Pij en kreeg kamer 7 toegewe zen. Acht maanden hebben de Bra banders - die elkaar via een datingsite leerden kennen - nu een relatie. En gisteren, op de middag van zijn ver jaardag, vertrokken ze vanuit Eind hoven naar West-Zeeuws-Vlaande- ren. Vier uur deden ze over de reis; bij Antwerpen stond het verkeer muur vast. Een etentje in een strandtent deed hen de Belgische verkeersperi- kelen echter snel vergeten. Jeannette: „René houdt van strand en duinen, en vanuit Brabant is Zeeland - nor maal gesproken dan - goed aan te rij den. België had ook gekund, maar de bebouwing langs de Vlaamse kust vind ik zo lelijk." Na enig speuren op internet viel Je annette voor Herberg De Natte Pij. „Ik zag de foto's en was meteen ver- VAN OM DE HOEK vrijdag 22 juli 2016 De leukste, mafste en spannendste logeerplekken Chef-kok Hans Everse werd door zijn kinderen overgehaald om eens iets anders te bereiden dan zijn gebruikelijke stamppotten en soepen. Toen hij boer Steendijk uit Kamperland ontmoette, die biologische aard appelen teelt, kwam hij op het idee frieten te bakken. Hans behandelde vanaf dat moment zijn frieten voor met Zilt-E Zuiver Oosterscheldewater. De Zilt-E Frites zijn te koop voor 4 euro per kilo. Voor meer informatie: zilt-e.nl. De lekkernij wordt geserveerd bij Brasserie de Olmen in Seroos- kerke. jou alleen De hotels, huisjesparken en andere accom modaties stromen weer vol. Wat houdt toeristen bezig? Elke week vragen we het iemand die de sleutel kreeg van kamer 7. Paula Koster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49