Nieuwenhuis loodst Oranje naar zilver Kassa rinkelt weer bij toernooi Animo Veewagen bracht iedereen op concours ZEELAND 13 van Jong Vitesse De tactiek werkte in de eerste helft. Na rust stelde Jong Vitesse orde op zaken. Tweemaal kopte Jesse Schuurman raak uit een standaardsituatie. Niet veel later maakte hij ook nog een velddoel- punt. Verder scoorden Lars ten Theije (Jong Vitesse) en Ruben Hollemans nog, waardoor de wedstrijd in 3-5 eindigde. Bij met name de stilstaande momenten ging het één en ander mis aan Goes-zijde, maar daar lag volgens Karelse de focus niet op. „We hoeven niet goed te spelen", zei hij vooraf. „Dat is nu niet be langrijk. We willen winnen." Goes eindigde weliswaar niet aan de goede kant van de score, maar de ploeg maakte zeker in de eer ste helft een gedreven indruk. Ondanks een fraaie proef van Jeanine Nieuwenhuis uit Seroos- kerke is het Nederlands dressuur- team in het Spaanse Oliva giste ren tweede geworden in de team wedstrijd van het Europees kam pioenschap voor Young Riders. Nieuwenhuis schotelde met haar toppaard TC Athene publiek en jury een proef voor die 76,947 procent opleverde. Dat was met af stand de hoogste score van alle combinaties. De teller bij de Duit se nummer twee Melanie Becks stokte bij 74,816 procent. Omdat de Duitse ploeg met drie amazo nes bij de eerste vier eindigde, sleepte dat team de winst binnen. Daardoor kregen Nieuwenhuis - vorige week nog Nederlands kam pioen geworden - en ook de Zeeuwse Jasmien de Koeijer (Sint-Jansteen) die woensdag al reed met haar Esperanza (71,579 procent) de zilveren medaille om gehangen. De Koeijer eindigde bij haar EK-debuut bij de Young Ri ders individueel op de achtste plaats. Zilver succes voor de Zeeuwse amazones Jeanine Nieuwenhuis en Jasmien de Koeijer Voor Nieuwenhuis was het de derde teammedaille op een EK voor Young Riders, waaraan ze dit jaar voor het laatst mag meedoen. Eerder won ze al 's een gouden en zilveren medaille. De komende da gen worden de individuele wed strijden afgewerkt. Er is veel belangstelling voor het 23e Vliegende Hollander Toernooi van tennisclub Animo in Terneu zen. Dit grootste tennisevene- ment van Zeeland start zondag, de finales zijn op 7 augustus. Per traditie ontvangt de winnaar van een categorie met 32 deelnemers of meer een geldbedrag van 500 euro. Dat zal hoogstwaarschijnlijk weer gelden voor de reeksen 5, 6 en 7 bij de mannen. „Het zou mooi zijn als ook bij de dames en kel grotere schema's kunnen wor den gerealiseerd. Er tennissen na melijk veel vrouwen, zoals blijkt uit de dubbel- en mixedcategorie ën", aldus toernooicoördinator Eric Houg. Het evenement is ook kwalita tief sterk bezet. Op het 2-schema zijn onder anderen de Zeeuws- Vlaamse coryfeeën Jeroen Alliet en Ruud Martens weer van de par tij. Vorig jaar won Martens de 2-fi- nale met 6-3 6-2 van Alliet. „We hebben er voor gekozen om een prijzengeld van 750 euro voor de ze sterkste categorie beschikbaar te stellen. De winnaar krijgt 400 euro en de verliezend finalist 200 euro. De studententennisvereni ging Ludica van de technische uni versiteit uit Enschede is weer met een grote groep vertegenwoor digd. Goed voor de uitstraling van het toernooi", vertelt Houg. Volgend jaar is het groot feest op het Terneuzense tennispark. Op 1 maart 2017 is het namelijk precies 100 jaar geleden dat Ten nis Club Animo werd opgericht. Een jaar later wordt de zilveren editie van het Vliegende Hollan der Toernooi gevierd. Landbouwer Cees Vinke was beze ten van de paardensport. Hij ver spreidde het virus in het Land van Hulst en dat breidde zich snel uit. Op 12 juni 1966 werd aan de keu kentafel van Hoeve de Streep in Ossenisse door hem en nog enke le fanatiekelingen De Honterui ters - naar het riviertje De Honte in Kloosterzande - opgericht. Judith Vinke, die als bestuurslid het levenswerk van haar overle den vader voortzet: „De toeloop was enorm. De leden kwamen niet alleen uit Kloosterzande, maar overal vandaan. Ook veel Bel gen met een vakantiehuisje hier in de omgeving. Een eliteclub was het zeker niet. De leden waren toch vooral boerenzonen en -doch ters en kinderen van wel gestelde ouders die het zich konden veroor loven om een paard of pony te ko pen." Cees Vinke was ook de eerste voorzitter en instructeur. De boer derij was in de beginjaren het thuishonk van de club. Toen de clubman in 1985 overleed verhuis de men naar de manege van het echtpaar Lon en Dien Mahu en het huidige clubterrein aan de Groenendijk „Aan de familie Ma- hu hebben we veel te danken. Op paarden van de manege hebben veel kinderen de basis geleerd en stapten vervolgens over naar de Honteruiters. Dat zorgde voor een hechte band binnen de club", ver telt voorzitter Jo de Nijs, die sa men met Yvonne van Goethem (secretaris) Lucy den Dekker (pen ningmeester), Judith Vink en Maartje Eibers het huidige be stuur vormt. De Honteruiters is al lang niet meer het clubje van boeren en welgestelden. In vijftig jaar is men uitgegroeid tot een hecht bol werk, met leden van allerlei plui mage. En de club vervult een so ciale functie in de gemeenschap Kloosterzande. De Nijs: „Dat merk je bij ons jaarlijkse concours. Mensen die niets met de paarden hebben, bie den zich spontaan aan als vrijwilli ger. En sponsors steunen ons fi nancieel." Yvonne van Goethem, als secre taris al twintig jaar het gezicht van De Honteruiters: „Het sociale aspect is de kracht van de club. Dat heeft altijd hoog in het vaan del gestaan. Een voorbeeld daar van is, dat wij als club een veewa gen hadden. Zo konden ook leden die niet over vervoer beschikten op concours. Voor zo ver mij be kend was dat uniek. Nu heeft ie dereen wel een trailer of veewa gen." Lucy den Dekker prijst zich gelukkig met de ingebruikname van de fraaie nieuwe kantine. „Men is alleen nog maar met zich zelf bezig. Men heeft geen belang stelling meer voor een ander. Zo'n ontmoetingspunt zorgt voor een hechte band tussen de leden. Daar om houden we de contributie laag. Het moet voor iedereen mo gelijk zijn zich bij ons aan te slui ten. Belangrijk, want dat indivi dualisme is de doodsteek voor ie dere club." Morgen wordt met ruiterclinics, ponyrijden voor de jeugd, een re ceptie voor leden en oud leden, vrijwilligers en belangstellende het 50-jarig jubileum gevierd. vrijdag 22 juli 2016 van Goes Tim de Winter waagt een schot op het doel van Jong Vitesse. De inzet van de nummer 10 van Goes trof geen doel. foto johan van der heijden Rudy Boogert Oliva Henk van de Voorde Terneuzen De Honteruiters is jarig. Vijftig jaar geleden werd de paarden sportvereniging opgericht in Kloosterzande. Het is nog steeds een kloppend hart in de gemeenschap. Lucien Roelandt Kloosterzande ■4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41