O O) CD M 12 ZEELANI Zondag-eersteklasser verliest maar met 3-5 Ploeg van trainer John Karelse vermaakt zichzelf en het publiek met doelpuntrijk duel tegen jonkies van Vitesse. Opnieuw vroege exit Jean Paul de Bruijn De vierde wereldbeker driebanden in Porto is voor Jean Paul de Bruijn al in de kwalifica tieronde afgelopen. De Bruijn won en ver loor gisteren een partij en is daarmee al weer uitgeschakeld. Ook al duurde zijn eerste partij tegen de Vietnamees Trung Hau Do Nguyen met 42 beurten erg lang (40-39-winst), het optre den van De Bruijn in Portugal was van kor te duur. Zijn tweede partij tegen de Kore aanse oud-kampioen Jung Han Heo ging met 31-40 verioren in 24 beurten. De hoop om zijn 38e plaats op wereldranglijst te kun nen verbeteren, ging daarmee in rook op. In zijn vorige twee optredens dit kalenderjaar haalde De Bruijn alleen in Luxor (Egypte) het hoofdtoernooi. In Bursa (Turkije) ging hij er net als nu in de kwalificatie uit. Kerkhove voor het eerst in halve finale van dubbel Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee heeft gisteren voor het eerst in haar carrière de halve finales gehaald in het dubbelspel bij een WTA-toernooi. Aan de zijde van Lidziya Marozava uit Wit-Rusland was de Schouwse in de kwart finale van het toernooi in Bastad (Zweden) te sterk voor het als derde geplaatste duo Olaru/Siniakova. Het werd 4-6 6-3 en in de supertiebreak 10-3 in het voordeel van Kerk hove co. In de halve finales wacht het Nederlands/Tsjechische koppel Schuurs/ Vo- racova. Poloërs trappen af De poloërs trappen dit weekeinde hun jaar lijkse Zeeuwse bezoekjes af. Op een gras veld aan de Herenweg tussen Aagtekerke en Domburg wordt zaterdag gestart met de QM Polo Cup 2016 voor spelers met een han dicap tussen o en 2. In de komende twee weekeindes volgen Domburg Polo Trophy 2016 (tussen 4 en 6) en ter afsluiting de Zee land Polo Cup 2016 (tussen 6 en 8). Morgen wordt om 16.15 uur gestart. PAARDENSPORT Hoofdrol voor Miltenburg Samantha Miltenburg was in de dressuur- wedstrijd in Nieuw- en Sint Joosland in vorm. De amazone uit Ritthem stuurde de merrie Hatrichta in Li twee keer op rij naar de zege (65,16 en 67,50 procent). Natascha Verhoef uit Terneuzen werd in de eerste proef tweede (64,00 procent), Carla Haak uit Biervliet in de tweede proef (65,83 pro cent). In de klasse Zi wisselden Samantha Milten burg stuivertje met Jose Dingemanse. In de warmloopronde stuurde Dingemanse (Kou- dekerke) de ruin Edison naar de zege (63,67 procent). In de herkansing was Miltenburg met de ruin Final de beste (63,38 procent). In M2 benutte Martin de Kroo het thuis voordeel optimaal. De manegehouder stuur de de Rhodium dochter De Kroo's Ca- trichta in beide proeven naar de overwin ning (68,33 en 66,83 procent). Levski Concours GP Cerami Goes Zondag-eersteklasser Goes is inmiddels bijna twee weken in voorbereiding op het nieuwe seizoen. In de aanloop naar het oefenduel met Jong Vitesse (5-3-verlies), dat gisteren plaatsvond, had de ploeg vijf trainingen afgewerkt. „Met de conditie zit het nu al redelijk goed", merkte Goes-trainer John Karelse voor de wedstrijd op. „De meeste jongens hebben flink door- getraind tijdens de zomerstop." Het stemde de oefenmeester tot tevredenheid. Het afgelopen voet baljaar liep voor de ambitieuze zon dagclub op niets uit. „Een aantal jongens tekende te vroeg bij een andere club", concludeerde Karel se. „Sommigen van hen presteer den minder in de tweede seizoens helft. Ook was er een groepje dat volgens mij geen interesse had in nacompetitievoetbal." Hoewel gisteravond Jong Vitesse op bezoek kwam, stond het wilien winnen direct centraal bij Goes. Die wedstrijdopvatting kwam kwam al snel tot uiting. Zowel het KARAKTERISTIEK eerste schot op doel (8e minuut) als het eerste doelpunt (roe mi nuut) kwam op naam van Goes-speler Mart de Kroo. Erwin Franse, overgekomen van Feye- noord Ai, werd door de doelman van Vitesse gevloerd in het straf schopgebied. De Kroo benutte de strafschop. Vanuit het publiek klonk vrij- We hoeven niet goed te spelen. Dat is nu niet belangrijk. We willen winnen wel meteen het optimistische 'Tien, tien, tien!'. De anonieme supporter werd acht minuten la ter op zijn wenken bediend. Uit een vrije trap vanaf de rand van het zestienmetergebied trok Jong Vitesse de stand gelijk. Nummer 10 Anil Mercan schoot binnen kant paal raak. Amper vijf minuten later maak te Goes de gelijkmaker alweer on gedaan. Hoewel Jong Vitesse een vrije trap kreeg naast het eigen strafschopgebied, lag de bal enke le seconden later in het doel bij de ploeg die onder leiding staat van oud-profs John Lammers en Theo Janssen. Op aangeven van Steve Schalkwijk, die overkwam van Walcheren, was Franse trefze ker. Vier mogelijkheden had Goes nodig om tweemaal trefzeker te zijn. Volgens Karelse was kansen benutten het afgelopen seizoen één van de achilleshielen van zijn ploeg. De coach wil dit voetbaljaar meer gebruikmaken van de om schakeling. „Toen ik net bij de club kwam, zetten we heel hoog druk. Daardoor kregen we wel eens het deksel op de neus. Om resultaat te halen tegen betere ploegen is het soms beter om in te zakken en van uit de omschakeling toe te slaan." vrijdag 22 juli 2016 BILJARTEN TENNIS POLO Het bestuur van De Honteruiters bij de oude veewagen van de club. Van links naar rechts: Maartje Eibers, Lucy den Dekker, Yvonne van Goethem, Jo de Nijs en Judith Vinke. fotocamileschelstraete 2 Voetballer Je remy de Nooijer uit Vlissingen is gisteravond met Levski Sofia in de tweede kwali ficatieronde van de Europa Lea gue uitgescha keld. Het 1-1-ge- lijkspel thuis te gen het Sloveen se NK Maribor was voor het Bul gaarse team niet genoeg na de 0-0 vorige week. 2 Ruitersportclub De Scheldestad organiseert dit weekeinde tradi tiegetrouw twee dagen paarden sport in het Westduinpark te Vlissingen. Zater dag worden dressuurwedstrij- den gehouden, zondag volgen de springwed- strijden. 32 Wielrenner Brian van Goethem uit Sluiskil is 32e ge worden in de Grand Prix Cera mi. De Room pot-renner reed in het slot weg met een groep, maar die kreeg de zegen niet. Gedreven start Len Wolters t Goes-Jong Vitesse 3-5 (2-1). 10. Mart de Kroo 1-0, 18. Anil Mercan 1-1, 22. Er- win Franse 2-1, 49. Jesse Schuurman 2-2, 55. 2-3 Jes se Schuurman, 64. 2-4 Jes se Schuurman, 69. Ruben Hollemans 3-4, 84. Lars ten Teije 3-5. Scheidsrechter: J. de Bat (Goes). Aantal toe schouwers: 300. —John Karelse, trainer Goes ■E o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40