Meeste gemeenten zetten voorbereidingen door Pijn verbijten op de Zevenheuvelenweg 3 I«TWaardo" Toch laat het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers weten, in een reactie op de berichtgeving giste ren in deze krant, dat de sterk ver minderde instroom van asielzoe kers de kans biedt om alles tegen het licht te houden. De Landelijke Regietafel werkt aan een 'afwe gingskader' waarmee de regionale regietafels, provincies, gemeenten en het COA 'transparant en wel overwogen' beslissingen kunnen nemen. Het COA wil zoveel mogelijk af van noodopvang en die vervangen door reguliere azielzoekerscentra: „Nu de instroom is gestabiliseerd, hebben we de gelegenheid om de kwaliteit van de opvang te verbete ren. Dat betekent dat we het op- vangaanbod zo veel mogelijk uit reguliere azc-plekken laten be- We hebben nu de gelegenheid om de kwaliteit van de op vang te verbeteren staan en het aantal noodopvang- plekken beperken. Dat is maat werk per locatie, waarover we nauw overleg voeren met de be trokken gemeente." Onduidelijk is nog wat voor ge volgen dit heeft voor de huidige opvanglocaties in Zeeland en voor de plannen voor aze's. De gemeente Borsele heeft de zoektocht naar een plaats voor een asielzoekerscentrum voorlo pig gestaakt. Andere Zeeuwse gemeenten gaan vooralsnog verder met de voorbereidingen voor de vestiging van een azc. „We hebben nog niets gehoord. Komende week hebben we opnieuw overleg met het COA over de mogelijkheid van een azc in Yerseke", aldus een woordvoerster van de gemeente Reimerswaal. De gemeente Middelburg, die bereid is een tweede azc te ope nen, hoopt van het COA meer dui delijkheid te krijgen. Maar zonder tegenbericht gaat ook Middelburg door met het zoeken naar een loca tie voor dat tweede centrum. Vierdaagse De PZC volgt deze week Zeeuwse wandelaars die meedoen aan de Vierdaagse van de Nijmegen. „Het was heel zwaar", verzucht Shakira van Leeuwen (14) uit Mid delburg, na afloop van de derde wandeldag. Ze heeft met moeite de Zevenheuvelenweg doorstaan. „Het was heel warm, en ik had veel pijn aan de onderkant van mijn voet. Het was kramp denk ik. Het was ook heel druk op de route. Er waren steeds opstoppin gen, terwijl ik juist door wilde lo pen met die pijn." Toch kon ze ook een beetje ge nieten van alle mensen langs de kant. „Ze dansten en spoten ons nat met waterspuiten. Dat was heel leuk. Daardoor kon ik de pijn een beetje opzij zetten." Eric de Rijcke (54) uit Oostburg heeft met volle teugen genoten van de gezelligheid op de Zeven heuvelenweg. „Het is net de Tour de France. Overal staan campers langs de weg. Ongelooflijk, wat een volk! Toen ik even in het gras ging zitten langs de kant van de weg, bood iemand me spontaan een stoel en een biertje aan. Dat is nou de Vierdaagse." De 8r-jarige Maarten Dijkman uit Burgh-Haamstede heeft de fi nish zonder problemen gehaald. Woensdag moest zijn vriendin Ad- die Bliek opgeven als gevolg van de hitte. Ze was helemaal uitge put. „Ik vind het vervelend dat ik alleen verder moest, maar ik ben onderweg veel mensen tegen geko men. Ik heb een heel stuk samen gelopen met iemand uit Goes." Addie voelt zich inmiddels stuk ken beter. „Ze heeft lekker aan de Waal gezeten en wat gewinkeld", vertelt Dijkman. Het was heel warm, en ik had veel pijn aan de onderkant van mijn voet Terwijl alle wandelaars uitrus ten, is Jan Meijer (53) uit Biezelin- ge begonnen aan de tweede etap pe van de dag. Hij is één van de 25 langeafstandswandelaars die don derdag een extra ereronde van vijf tig kilometer lopen. Om vijf uur 's middags wordt hij uitgezwaaid door duizenden mensen. „We stonden op een podium en liepen door een erehaag. Kippenvel", ver telt Meijer tijdens zijn eerste rust pauze. „Vrienden uit Krabbendij- ke waren zelfs naar Nijmegen ge komen om me uit te zwaaien. Heel mooi." Hoewel hij al vijftig kilometer in de benen heeft, loopt hij nog soepel. „Het gaat heel goed. Het tempo mag voor mij wel ietsje omhoog." vrijdag 22 juli 2016 doet even niks aan azc 0ro arantm^ 'lo *«"<io*in P'ogramma 2°lO-2ot4? ra'c??? billen ^erkarrii Politiel 'e Geliikmati« ver^eling 66 u, 77-125 Vluchteling, ue'i|kmatige verdeling W'i willen g 77- 125 Ach,erl<amei Vluchtelingen Politiek. Iteratie l liet tt 1966 rqviaurr? .50% Baad: Pak de handschoen jwlncko Burgemeester Jaap Gelok is aan het woord op de raadsvergadering eind juni. De zaal zit vol met tegenstanders van een azc in 's-Gravenpolder. archieffoto marcelle davidse De taakstelling voor Zeeland - re guliere opvangplaatsen creëren voor 2.500 asielzoekers - blijft staan. Commissaris van de ko ning Han Polman heeft van het ministerie van Veiligheid en Jus titie geen bericht gekregen dat het een tandje minder kan. Theo Giele Middelburg -Verklaring COA Cornelleke Blok Nijmegen —Shakira van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31