D 'Kabinet stelt Zeeland teleur' App traceert kind op het strand Oplichter krijgt 37 maanden celstraf 2 NI MAAN LEO Column Y" Graag attendeer ik u op dé uitvinding van dit mo ment: de podcast. Ik ben al mijn hele leven een trouwe radio luisteraar, maar sinds kort consu meren mijn oren bijna alleen nog maar podcasts. Het grote voordeel is dat ik precies kan luisteren wat ik wil. Want ja, ik ben een harts tochtelijk liefhebber van het radio programma De taalstaat, maar De sportzomer kan me gestolen wor den. Ik luisterde altijd graag naar het geschiedenisprogramma OVT op Radiot, maar ik wil vaak meer weten over de besproken onder werpen - meer achtergrond, meer informatie over de manier waarop onderzoek gedaan is. In die lacune voorziet de podcast uitstekend. Een podcast is eigenlijk gewoon een radioprogramma dat je down- loadt. Zo had ik vorige zomer een kleine Charles Manson-obsessie. Ik las alle klassiekers met betrek king tot deze beruchte crimineel (Het schervengericht, Heiter Skel ter) maar ik wilde méér weten. En dus luisterde ik naar meer dan 15 uur geschiedenispodcasts ge naamd You Must Remember This, over het Hollywood van eind ja ren '60 en de manier waarop de moorden van de Manson-discipe- len het zelfbeeld van de Hol lywood-elite bepaalde. Als ik behoefte heb mijn femi nistische inborst te voeden luister ik naar Stuff Mom Never Told You of Guys We Fucked. Voor prachti ge verhalen ga ik naar Invisibilia en This American Life. Ook in Nederland worden ge weldige programma's gemaakt: ik ben vooral fan van de podcasts van de VPRO. Een podcast down load je op je tablet, telefoon of MP3-speler en luister je af waar en wanneer je wil. Op het strand bij voorbeeld, om de herrie van je me demens niet te hoeven horen. In het vliegtuig, om de doodsangst enigszins te bezweren. Maar ook tijdens het schoonmaken, om ook je hersens nog wat te doen te ge ven. Het moge duidelijk zijn, mijn tip voor deze zomer is: de pod cast! Voor prachtige verhalen ga ik naar Invisibilia De Stelling TOOS HENK TURKIJE-TOERIST merkt NIETS VAN NOOD>TOESTANt> hoosuit iets minder personeel, maar VER&ER ALLES HEEL ZUIVER HIER... 70-jarige man mishandeld Nieuw album van Danny Vera Operatiekamers tijdelijk dicht Middelburg Lenen bij bieb buiten Zeeland De brief die vorige week werd aangekondigd bij de Statenverga dering is de deur uit. Net als het provinciebestuur waren alle par tijen vrijdag teleurgesteld dat het Rijk wel mooie woorden heeft voor het advies van de com missie Balkenende over de Zeeuwse economie, maar daar weinig daden tegenover stelt. Het kabinet neemt 'een te af wachtende houding aan', aldus de brief aan alle Kamerleden. „Om de aanbevelingen van de commissie tot uitvoering te brengen, is in onze ogen echt meer concrete steun nodig. Het kabinet stelt ons daar teleur." De gemeenten en het water schap Scheldestromen, de So ciaal Economische Raad Zee land, de Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging en de HZ University of Applied Sciences hebben de brief mee onderte kend. Zeeland vraagt 'geen blanco cheque' maar wil wel dat het Rijk geld vrijmaakt, net als de provincie doet, om de aanbeve lingen van Balkenende uit te voe ren. Verder wordt gevraagd om een intentie-uitspraak 'dat het Het is te billijken dat het kabinet geen blanco cheque wil geven Rijk al het mogelijke zal doen om het Bèta-college daadwerke lijk te realiseren', om hulp voor de kerncentrale en een concreet voorstel om de zogenoemde 'Zee landkorting' van 15 miljoen euro af te schaffen. Ouders kunnen hun kinderen vanaf komende donderdag met een horloge en een app in de ga ten houden op het strand van Domburg. Met de proef, die een maand duurt, wil de strandwacht voor komen dat ouders hun kinderen kwijtraken. Bij de strandpost in Domburg zijn dagelijks zo'n hon derd horloges beschikbaar, die ouders bij hun kinderen kunnen omdoen. De app maakt het mo gelijk kinderen tot op de meter nauwkeurig te traceren. Volgens Lukas Fransen van Stichting Strandexploitatie Veere gebeurt het in het hoogseizoen dagelijks dat kinderen kwijtraken. Op de stranden staan al verdwaalpalen. Ook worden polsbandjes uitge deeld, waarop ouders een tele foonnummer kunnen schrijven. Fransen: „We willen het liefst dat ouders beter op hun kinde ren letten. Deze app kan ervoor zorgen dat de strandwacht min der werk heeft. Dat is winst. We zijn veel tijd kwijt aan het terug vinden van kinderen en het op vangen van familieleden." MIDDELBURG De 63-jarige Mid delburger J. S., directeur van het inmiddels failliete New World Products (NWF) moet in totaal 37 maanden de cel in. Investeerders dachten dat ze met deze bedrij ven belegden in citrus- en ananas plantages in Costa, maar zagen in plaats van het beloofde rende ment van tien procent hun geld als sneeuw voor de zon verdwij nen. In 2004 ging NWF failliet en kort daarna startte S. met onder meer Makelaardij Landoq bv. uit Heer Hugowaard een vrijwel iden tiek bedrijf op onder de naam Finacor. Eigenaar van die make laardij was F. S., bekend van on der meer zijn boek 'Het Dilemma' en zijn rol in Leefbaar Nederland. Ook dat bedrijf ging failliet en be leggers konden opnieuw naar hun geld fluiten. In totaal werd er door beide bedrijven voor een dik ke veertig miljoen gefraudeerd. S. kreeg voor zijn aandeel een cel straf van 44 dagen plus een taak straf van 240 uur opgelegd. De rechtbank legde een bedui dend lagere straf op vanwege de ruime tijdsoverschrijding. Zij noemde in haar vonnis de gelikte brochure met onwaarheden en niet-bestaande bedrijven, grond die niet kon worden gekocht en de vele loze beloften. vrijdag 22 juli 2016 Vandaag: Ik vind de Zeeuwse stranden schoon reageer op pzc.nl Gisteren: Leerkrachten moe ten tot de laatste lesdag gewoon les geven 230 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS ZOUTELANDE Een 70-jarige man uit Zoute- lande heeft woensdagmid dag een gebroken bekken opgelopen nadat hij werd geduwd door een onbeken de jongen op de dijk in Zou- telande. De man hield een bromscooter tegen die op het voetpad over de dijk reed en wees de bestuur ster er op dat zij daar niet mocht rijden. De jongen, die achterop zat, stapte af. schold de man uit en gaf hem een duw. Daarbij viel de man achterover en brak zijn bekken. Hij is opgeno men in het ziekenhuis. MIDDELBURG Begin september verschijnt een nieuw album van de Middelburgse singer-song writer Danny Vera. De titel luidt The Outsider. Er staan twaalf liedjes op. Op 27 au gustus treedt Vera op tij dens het Zeeland Nazomer festival op het Abdijplein in Middelburg. Hij staat in het voorprogramma van The Common Linnets VLISSINGEN Vanaf maandag zijn de ope ratiekamers van het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis in Vlissingen gesloten. Van wege de renovatie van de ziekenhuislocatie blijft dat zo tot en met 3 september. Alle operaties vinden tij dens die periode plaats in Goes. Om wachtlijsten te voorkomen wordt daar ook op zaterdag geopereerd. In Vlissingen blijven wel polikli nieken en kamers voor dag behandelingen open. Leden van Zeeuwse biblio theken kunnen nu ook bui ten de provincie boeken le nen. Handig als ze in Neder land op vakantie zijn. Dat kan door het project 'gastle- nen'. Voorwaarde is uiter aard wel dat de bibliotheek waar ze aankloppen daar aan meedoet. In Zeeland kunnen ze al overal lenen. Zeeland roept de Tweede Ka mer te hulp. Alle overheden, de SER Zeeland, de HZ én de werkgevers dringen er op aan bij de begrotingsbehandeling dit najaar geld vrij te maken voor de provincie. Ernst Jan Rozendaal Middelburg —Brief aan Tweede Kamer Zeeland 5 Cornelleke Blok Domburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2