Pogba's recordtransfer naar United is rond, of toch niet? 27 Engeland verrast met keuze voor bondscoach De keuze voor Sam Allardyce als bondscoach zorgt in Engeland voor verwarring. Kan de FA geen modernere trainer krijgen of zit er meer achter? Lopetegui volgt Del Bosque op als bondscoach van Spanje Götze gaat terug van München naar Dortmund root, grof en elegant als een zak aardappe len. Sam Allardyce voldoet onbedoeld aan alle kenmerken van een karikatuur van een Engel se manager van de oude stempel. Als speler beschikte hij over de fi nesse van een bulldozer. Zijn voorliefde voor drank, vet eten en sigaretten kleurden zijn postuur. Als trainer toont 'Big Sam' zich gedistingeerder, maar zijn sum miere erelijst bij kleine clubs maakt hem tot een vreemde keu ze als bondscoach. Allardyce staat bekend als een ijzervreter. Met zijn no-nonsense- aanpak behoedde hij vorig sei zoen Sunderland voor degradatie. Aan dit imago van houwdegen er gert Allardyce zich flink. Hij gaf herhaaldelijk aan zich onderschat te voelen door zijn afkomst en uit straling. „Ik heet geen Allardici, maar gewoon Allardyce", ant woordde hij enkele jaren geleden op de vraag of een topploeg zich ooit voor hem zou melden. Zijn nationaliteit zat hem dit maal niet in de weg. De bestuur ders van de FA zochten niet naar de beste kandidaat, maar naar de meest Engelse optie na het ont slag van Roy Hodgson na het de bacle op het EK. De voorkeur ging uit naar Arsène Wenger, als langstzittende trainer in de Pre mier League gezien als ere-Brit. Toen de Fransman bedankte, no digde het driekoppige bestuur Al lardyce uit voor een gesprek. Gebreken „Alle grote voetballanden hebben een bondscoach van eigen bo dem", schreef Gary Lineker diplo matiek op Twitter. „Ik denk dat Engeland er goed aan doet hetzelf de pad te bewandelen. Daarom is Allardyce de beste keuze." De kern van dit commentaar van de ex-spits vormde de rode draad van vrijwel alle reacties. Allardy ce is, met al zijn gebreken, mo menteel het beste dat Engeland te bieden heeft. De Britse voetbaljournalist Si mon Kuper deelt deze mening ook. „Ze moesten een Engelsman nemen", vertelt de columnist van de Financial Times. „En er zijn geen succesvolle Engelse trainers, omdat Engelsen niets van voetbal weten. Maar", zegt Kuper, deels opgegroeid in Nederland, „Allar dyce is slimmer dan hij eruitziet. Hij maakt al twintig jaar goed ge bruik van statistieken." Anders dan bij vernieuwers als Pep Guardiola of Jürgen Klopp dient deze kennis niet om het pu bliek te vermaken. Allardyce kijkt even praktisch naar cijfers als een boekhouder. Hij gelooft in de 'nul' houden en je aanpassen aan de tegenstander. Is Allardyce echt de juiste man voor Engeland? Sam Wallace, chef voetbal van The Daily Telegraph, denkt van niet. „Hij is waarschijnlijk de eni ge optie." Oranje onder 19 loopt WK mis UITSLAGEN Gisteren praatte nota bene de kapper van Pogba in Miami, waar de voetballer op vakantie is, zijn mond voorbij. „Ik moest de haar kleur van Pogba veranderen voor zijn nieuwe ploeg", schreef de kapper bij een foto op Instagram van Pogba's nieuwe coupe, die daarop snel werd verwijderd. Een dag eerder verscheen een foto op Twitter, waarbij Mathilde Mou rinho haar man fotografeerde met op de achtergrond het tactie kenbord, waar vaag de naam van Pogba te zien is. Ondanks alle geruchten gaf Mi- no Raiola, de zaakwaarnemer van Pogba, aan dat de transfer nog niet rond is. „Er is geen ak koord gesloten over Paul Pogba, er is een hoop blablabla", tweette hij gistermiddag. De Franse middenvelder keert, als de deal doorgaat, terug bij Manchester United, de club waar hij vier jaar geleden gratis de deur uitliep. Ondanks lovende woorden van toenmalig manager Alex Ferguson en de schijnbare belofte op speelminuten kwam Pogba te weinig in actie. De Fransman vertrok transfer vrij naar Juventus. „Manchester United is een grote club, maar je moet soms aan jezelf denken", verklaarde hij destijds tegen de BBC. „Ik moest spelen." Mourin ho hield zich gisteren nog op de vlakte over de transfer. „Ik kan er niets over zeggen, want ik vind het niet correct om te praten over spelers van andere clubs." PSV geeft ook Porto een jas vrijdag 22 juli 2016 VOETBAL Mario Götze keert terug bij zijn oude liefde. De Duitse voetbal ler gaat na drie jaar bij Bayern München terug naar Borussia Dortmund. Als de medische keuring geen problemen ople vert, ondertekent de 24-jarige aanvaller een contract voor vier jaar bij de geel-zwarte for matie. Götze doorliep de jeugd opleiding van Borussia Dort mund en maakte tussen 2009 en 2013 naam in de hoofd macht. De gevoelige overstap naar rivaal Bayern München werd geen doorslaand succes. De international vierde welis waar drie landstitels, maar hij kwam niet zoveel aan spelen toe als hij zou willen. 'Allardyce is slimmer dan hij eruitziet' Geert Langendorff Londen De nieuwe bondscoach van Engeland, Sam Allardyce, is volgens velen de 'minst slech te optie'. FOTO REUTERS MADRID Julen Lo petegui gaat aan de slag als bonds coach van Spanje. De 49-jarige oud doelman is de opvol ger van Vicente del Bosque, die opstap te na het teleurstel lend verlopen EK. Lopetegui, die zelf één interland speel de, had van 2010 tot 2014 Spaanse jeugd- ploegen onder zijn hoede. In mei 2014 werd hij hoofdcoach bij FC Porto. Daar werd hij vorig jaar ontslagen. Lopetegui keepte voor Real Madrid en Barcelona, maar had bij beide clubs geen basisplaats. De meeste duels speelde hij voor Rayo Vallecano (112) en Logronés (107). VOETBAL Het Nederlands voetbalelftal voor spelers onder 19 jaar gaat volgend jaar niet naar het WK in Zuid-Korea. In een spek takelstuk verloor de ploeg gis teren de play-offwedstrijd van Duitsland na strafschoppen. Na de reguliere speeltijd was de stand 2-2 en na 120 minu ten stond het 3-3. Voor de ploeg van Aron Winter was het de tweede domper binnen drie dagen. Maandag ging Oranje met 5-1 onderuit tegen Frank rijk. Daardoor eindigde het in de poule als derde. Met een plek bij de eerste twee had Ne derland zich geplaatst voor de halve finales en was het zeker geweest van het WK. ;n€rgi6 irEct.nl HANDBAL Eindhoven. Vierlandentoernooi, vrouwen: Zweden - Rusland 28-31, Nederland - Montenegro 23-13. Stand: 1. Nederland 3-4 (73-62), 2. Montenegro 3-4 (69-75), 2. Nederland 2-2 (50-49), 3. Rusland 3-2 (80-80), 4. Zwe den 3-2 (81-85), TENNIS Gstaad (Zwi). Mannen. Achtste finales: Haase (Ned) - Ze- ballos (Arg) 7-6 6-4. VOETBAL Play-off om ticket WK onder 19. Nederland - Duitsland 3-3 (0-1). Duitsland wint na strafschoppen (4-5). 43. Ochs 0-1, 81. Nouri 1-1, 88. Van der Heijden 2-1, 90+3. Ser- dar 2-2, 96. Mehlem 2-3,111. Lam- mers 3-3. WIELRENNEN Ronde van Thüringen, vrouwen. Eindklassement: 1. Cecchini (Ita) 17.41.04, 2. Spratt (Aus) 2.58, 3. Van Dijk (Ned) 3.12, 4. Van Vleue- ten 3.21, 5. Vos 3.39. Eindelijk: Paul Pogba keert terug bij Manchester United. Voor de lieve som van 125 mil joen euro. Althans, als alle ge ruchten kloppen. Van de vrouw van José Mourinho tot de kap per van Pogba, iedereen draait mee in de geruchtenmolen. Martijn Zeven Manchester VOETBAL PSV heeft in Arnhem in de strijd om de Fox Sports Cup het eerste duel gewonnen. Te gen FC Porto stond na 90 mi nuten een 3-0 stand op het bord, dankzij goals van Davy Pröpper, Felipe (eigen goal) en Adam Maher. PSV was al in de eerste helft op 2-0 gekomen en daarmee was het pleit be slecht. De ploeg van Phillip Co- cu gaf alleen in de beginfase een aantal mogelijkheden weg tegen de Portugese nummer drie van vorig seizoen, die pas sinds kort aan de voorberei ding is begonnen. PSV speelt morgen in hetzelfde toernooi tegen West Bromwich Albion, dat Vitesse met 2-1 versloeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27