rma 4L <6 FORMULA 1 ;<ITÏSH AAND PRIX 25 SRSTONE Boedapest lijkt weinig op Monaco, maar het Hungaroring- circuit in de Hongaarse hoofdstad kan wel eens Red Bulls beste kans op nieuw succes in de Formule 1 zijn. CIRCUS LOUIS KNIE ehalve het weer - 30 graden maar kans op buien - moet je je ogen wel erg toeknij pen om Monaco met Hongarije te verwarren. Het For mule i-circuit zelf doet echter wel aan Monaco denken. Het is kort, telt veel trage bochten en als de vangrails al niet pal naast de baan staan, dan wel dichtbij. Net als in Monaco gaat het er niet zozeer om motorvermogen, maar grip en neerwaartse druk in de bochten. Sterke punten van de Red Buil, dus Max Verstappen (18) heeft vertrouwen. „Monaco was vermoedelijk onze beste kans, maar ik denk dat we hier ook sterk kunnen zijn, want dat waren we zelfs op een aantal cir cuits waar we het niet hadden verwacht", vertelt hij tijdens de persconferentie. Verstappen zit daar naast Nico Rosberg. De Mercedes-coureur prijst Verstappen voor zijn vorm, wat een lachje oproept bij de Ne derlander. Die is donderdag vaker te zien bij Verstappen. Hij is dui delijk in zijn element op de Hungaroring. Zo grapt hij met an dere coureurs over welke privé- auto's ze in hun garage hebben en dat hij het fijn vindt dat er veel Argentijnse Formule i-fans bijgekomen zijn. „Ik ben zelf fan van Argentijnse steakrestau rants." En, in tegenstelling tot Wil- liams-coureur Felipe Massa, grin nikt Verstappen dat hij de bekers die in Spanje op het podium wor den uitgedeeld wél mooi vindt, verwijzend naar hoe hij daar dit jaar zijn eerste Grand Prix won. Minstens podium Of de zege er dit weekeinde in zit, zegt Verstappen niet. Teamge noot David Ricciardo ook niet: „Maar als ik vooraf drie races had moeten aanwijzen waar we een kans hebben podium te rijden, en hopelijk meer, dan zijn dat Mo naco, Hongarije en Singapore." Singapore vindt half september plaats. Met tot die tijd races op snelle, veel van de motor eisende circuits als Hockenheim, Spa en Monza, is Hongarije op papier Red Bulls beste kans op zomers succes. De laatste twee keer ging het ook goed, met twee podium plekken in 20T5 en een zege van Ricciardo het jaar ervoor. Zijn foto hangt ook in de walk of fame, in de tunnel van de par keerplaats naar het circuit. Het is niet gezegd dat Verstappens foto zondag kan worden bij gehangen. Daarvoor is de Grand Prix te on voorspelbaar. Wel behoort Ver stappen steeds duidelijker tot het gezelschap van grote namen die in Hongarije wonnen: Louis Ha milton, Fernando Alonso, Sebasti an Vettel, Ricciardo. Onderweg naar het circuit komt Verstappen misschien een andere grote naam tegen. De hoofdweg komt uit op Bernie Ave nue' speciaal aangelegd omdat de grote Formule i-baas Bernie Ec- clestone daar eens in de file stond. Dat kan niet, en dus kreeg hij een eigen afslag. Over wat nu het best is voor de Formule r, is Ecclestone duidelijk: meer strijd en publiciteit. Volgens Ecclestone levert niets meer publiciteit op dan botsende Mercedessen. En daar heeft Verstappen nu al twee keer van geprofiteerd, ook op cir cuits die Red Buil minder lagen. Turkse eigenaar voor armlastig Fortuna Sittard som 'Clubs akkoord overWijnaldum' Vanaf 9,- Kinderen vanaf 6,- GA SNEL NAAR pzc.nl/zomeruitjes vrijdag 22 juli 2016 A Max Verstappen denkt in de Grand Prix van Hongarije sterk voor de dag te kunnen komen, foto getty images Grote kans op succes Daan de Geus Boedapest B; VOETBAL De T urkse investeerder Isitan Gün neemt de noodlijdende voetbalclub Fortuna Sittard over. Hij krijgt 85 procent van de aandelen in handen. De eer- stedivisionist gebruikt het geld van Gün, dat inmiddels op de bankrekening staat, gedeeltelijk voor het betalen van schuld eisers. Met de reddingsoperatie zou een bedrag van 870.000 euro zijn gemoeid. Gün, die af gelopen dagen kennismaakte met Fortuna, werkte in het verle den voor de Turkse topclub Ga- latasaray. De nieuwe eigenaar zegt altijd ervan te hebben ge droomd om eigenaar te zijn van een Nederlandse club. E 9 VOETBAL Georginio Wijnaldum heeft zijn gewenste transfer bijna te pak ken. De Nederlandse interna tional staat op het punt over te stappen naar Liverpool, dat vol gens Engelse media gisteren een akkoord bereikte met Newcastle United over een transfersom van 25 miljoen pond (30 miljoen euro). Wijnal dum (25) zou gistermiddag al medisch gekeurd zijn. De over gang levert PSV een nog onbe kend bedrag op. De club be dong vorig jaar een doorver kooppercentage bij zijn trans fer naar Newcastle. Feye- noord krijgt geen opleidings vergoeding, omdat het een bin nenlandse transfer betreft. Het Oostenrijkse Circus Louis Knie maakt in 2016 een tournee door Nederland. Van 24 augustus t/m 30 oktober bezoekt de show 10 verschillende steden. Onder meer met vliegende motoren, acrobatiek op een rad des doods en messenwerpers zorgen voor sensatie. „Het programma is speciaal voor Nederland samengesteld", zegt circusdirec teur Louis Knie. „Spektakel staat centraal." De show vindt plaats in een immense circustent die plaats biedt aan 1.200 mensen per voorstelling en optimaal bezoekerscomfort garandeert. m II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25