Voor de laatste keer *5 Clement geniet van tijdrit én Tour 22 TT THIJS ZONNEVELD Zijn briljante Tour de France werd niet nog briljanter. In de tweede tijdrit haalde Chris Froome hoogstpersoonlijk een streep door de derde dagzege van Tom Dumoulin. TOUR DE FRANCE Column Hij was nog geen kilometer onderweg en ik kon het al niet meer binnenhou den. Het kwijl liep over mijn kin. Die condoomsokken. Die latex handschoentjes. Die tijdritfiets. Dat strakke rood-wit-blauwe pak. Dumoulin op een tijdritfiets is allejezus mooi. Die houding alleen al. Ik weet niet hoe lang hij er op heeft geoefend, maar het kan niets anders of hij zit iedere avond voor het slapengaan nog urenlang („Tóóóhóóm, kom je nou nog naar bed of hoe zit dat???") voor de badkamerspiegel op een rollenbank om ieder detail te perfectioneren. Hij is met zijn tijdritfiets versmolten. Al leen zijn benen malen, zijn rug is stil. Als je er een biertje op zet vóór de tijdrit kun je 'm er na afloop weer afhalen zonder dat er een druppel is gemorst. Bij het carnaval in Maas tricht is de rug van Dumoulin zelfs de enige manier om een vol pilsje van de ene kant van het Vrijthof naar de andere kant te vervoeren. Alles glimt en het blinkt. Zijn benen zijn ge schoren met een lasergestuurd scheermes en gepolijst met een mi- ni-Zamboni. Hij trapt niet op zijn pedalen, hij streelt ze. In bochten gooit en smijt hij niet met zijn tijdritfiets: hij leidt haar in één vloeiende bewe ging langs de hekken alsof hij de tango met haar danst. En op de vlakke stukken zit hij zó dicht met zijn neus op zijn stuur dat het net is alsof hij zijn fiets tongzoent. Misschien is dat ook wel Hij trapt niet op zijn pedalen, hij streelt ze In het peloton is het van groot belang dat je er mooi uit ziet. Je hebt mooi, mooier, mooist - en de overtreffende trap van mooist is gesoig neerd. Alle wielrenners (behalve Bauke Molle- ma, die interesseert het allemaal geen ene reet) willen er gesoigneerd uitzien. Allemaal krijgen ze moraal van een nieuwe kinky bril, nóg gladdere overhoesjes en de juiste bruin tint op hun benen. En allemaal zijn ze jaloers als ze Dumoulin op een tijdritfiets zien rij den. Gisteren reed Dumoulin halverwege de tijdrit Jan Bakelants zo hard voorbij dat die er een verkoudheid bij opliep. Bakelants keek eens naar de voorbijrazende roodwitblauwe trui, de stroomlijn en de condoomsokjes - en schudde uit puur ongeloof zijn hoofd. Zó ge soigneerd, hoe was het mogelijk? Een mooier compliment van een collega had Dumoulin niet kunnen krijgen. O ja. Dumoulin won de tijdrit niet. Chris Froome, die eruit zag als een banaan op twee wielen, was uiteindelijk een seconde of twin tig sneller. Maar dat was niet erg. Het ging niet om de uitslag.Wat Tom Dumoulin giste ren deed was geen wielrennen. Het was wie- Ierporno. Zege in etappe kan Tour redden Froome dinsdag te zien in Friesland Stef Clement was gisteren tevre den na zijn tijdrit. De renner van IAM Cycling eindigde als veer tiende en had maar 1 minuut en 1 seconde meer nodig dan specia list Tom Dumoulin. „Ik ging zo hard als ik kon, er zat snee op. Woensdag heb ik wel een jasje uitgedaan, en ik ben geen klim mer. Eigenlijk kan ik alle clichés hier wel op tafel gooien, maar ik ben tevreden." Clement gaf aan genoten te hebben. „Ik had ook echt zin in deze etappe, ben een liefhebber van tijdritten en vind het een mooi spelletje. Ik heb na gedacht over mijn fiets, de wiel- keuze en heb zelfs met onze helmsponsor een helm uit geko zen." Afsluitend stelde hij blij te zijn met hoe zijn Tour is verlopen. „Er zijn wel eens rondes geweest dat ik hier stond te mopperen, maar nu niet. Het kan best zijn dat ik in Parijs 30 plaatsen lager sta in het algemeen klassement, maar dan heb ik toch een goed gevoel bij deze Tour. Omdat ik er op de dagen dat het kon wel iets aan gedaan heb." vrijdag 22 juli 2016 @thijszonneveld Porno Laat ik het gewoon zeggen hoe het is: Tom zo. KELDERMAN Wilco Kelder man hoopt zijn Tour nog te red den. De renner van Lotto-Jum bo ging gisteren niet voluit om zich te sparen voor de laatste twee bergritten. „Ik heb redelijk doorgereden, maar de komen de dagen zijn be langrijker", zei hij. „Ik wil in de ontsnapping zit ten en een etap pezege grijpen. Pas dan kan ik deze Tour ge slaagd noemen." CRITERIUM De profronde van Surhuister- veen is er als eer ste Nederlandse criterium in ge slaagd om Chris Froome vast te leggen. De huidi ge geletruidra ger zal dinsdag aan de start staan van de ron de door het Frie se dorp. Ook Bauke Mollema komt naar Sur- huisterveen. Hij verschijnt ook in Boxmeer (maan dag) en Chaam (woensdag). in het Tom Dumoulin slaagde er gisteren niet in zijn derde touretappe te pakken. Chris Froome bleef hem in de tijdrit voor. foto anp Martijn Zeven Megève Stef Clement foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22