L Twee nieuwe gezichten voor RTL Nieuws 19 Tim Hofman van BNN heeft een hit te pakken. Zijn YouTube-programma 'BOOS' scoort als een tierelier; honderdduizenden jongeren bekijken de online filmpjes waarin hij grote en kleine problemen tackelt. Online moet je altijd oprecht zijn, want anders prikken mensen dat genadeloos door ÏU d Mi m even een telefoondu- de nodig." Ander voorbeeld. Bij een BOOS-filmpje over doorzichtige T-shirts die op school ver plicht zijn om in te sporten, zegt hij tegen het meisje dat het verhaal uitlegt: „Wil je even wat zachter praten, want ik heb een kater." Het werkt goed omdat hij zijn eigen rol relativeert en ei genlijk tegen de kijker zegt: 'Ik ga hier niet de afstandelij ke tv-maker uithangen, want ik ben één van jullie'. Hij pakt en passant pr-men- sen aan die liegen, sowieso be langrijk werk. Hofman zelf vindt het succes wel mooi. „BNN is een jonge renomroep en wij moeten daar zijn waar de jongere ook komt. Dat lukt op tv goed en met 50.000 abonnees in kor te tijd is het een serieus plat form aan het worden. Natuur lijk heeft het allemaal een vrolijke lichtheid, maar we willen die jongeren ook oprecht ver tegenwoordigen. „Zij hebben met serieuze proble men te maken en wij willen die op lossen. Dat is ook altijd de basis ge weest van het programma; ik wilde een online programma maken zon der bij de NPO te hoeven aanklop pen. Maar het moest wél iets meer zijn dan een vlog (videodagboek, red.)." Waarom denkt hij zelf dat BOOS een succes is? „Internet heeft zijn ei gen wetten. De enige overeenkomst tussen tv en online is dat het beeld is. Ik ben altijd bezig geweest met so cial media en dan leer je die wetten een beetje." De basis is in zijn ogen duidelijk heid. „Er is een probleem en dat gaan we oplossen. Daarbij komt dat je online altijd oprecht moet zijn, want anders prikken mensen dat ge nadeloos door. Ik ben gewoon 28, dan drink je wel eens een biertje, net zoals de mensen die kijken en dus is dat te zien. Op internet werkt het niet als je jezelf heel serieus neemt. We gaan ook niet heel verbeten aller lei mensen boos maken, maar er moet een soort lichtheid in zitten die aanslaat." Nog een voorbeeldje, omdat het ty perend is voor de toon van het pro gramma. Er zit een jongen in twee af leveringen van BOOS die zijn oplei ding niet mag afmaken omdat hij kanker heeft. Als Hofman hem voor de tweede keer in het ziekenhuis ziet, begroet hij hem met de woor den: „Hoi, heb je nog kanker? Dat is wel jammer." Allebei presenteren ze aan de zij de van Daphne Lammers (43) een week per maand het nieuws. De rest van de tijd blijven Peter van Zadelhoff en Pepijn Crone doen wat ze nu al doen: respectievelijk presenteren bij RTL Z en verslag- geven bij RTL Nieuws. „Het is ongelooflijk eervol", zegt Van Zadelhoff over de positie van anchorman bij het vlaggen schip van RTL Nieuws. Die positie was vacant sinds het vertrek na dertien jaar van Roelof Hemmen. Van Zadelhoff en Crone vullen sa men de vacature van Hemmen op, Antoin Peeters (41) en Merel Westrik (36) blijven de an dere twee weken per maand het nieuws presenteren op het voor RTL belangrijkste moment van de dag. Dat houdt in dat Daphne Lam mers met wisselende collega's gaat werken. „Daphne heeft met ons allebei al gewerkt, ze weet wat voor vlees ze in de kuip heeft", zegt Crone. De vaste kij kers van RTL Nieuws krijgen Cro ne straks in twee hoedanigheden te zien: als presentator en als ver slaggever. „Nee, ik denk niet dat dat verwarrend is, het geeft je in beide rollen eerder meer gezag. Bovendien gaat het om hetzelfde programma, het kan misschien verwarrend zijn als je de ene rol bij het nieuws vervult, en de ande re bij pakweg Editie NL." Van Zadelhoff blijft zijn economi sche programma Z Today trouw. „Dat is er pas sinds september en ik heb het mede ontwikkeld. Dat wilde ik graag blijven doen en ge lukkig kan dat." Van Zadel hoff hoopt bij het half acht nieuws de pre sentatie wat in formeler te ma- ken, zoals hij bij RTL Z al gewend is. „Het moet geen Koffietijd wor den, maar het kan wel losser. On ze rol is anders dan tien jaar gele den. Toen bracht je mensen nog nieuws, tegenwoordig kent dank zij de smartphones iedereen de fei ten al. Wij moeten het verhaal er bij vertellen. Niet op afstand en te genover de kijker, maar naast hem of haar, op de bank." Crone, die in het verleden het Jeugdjournaal presenteerde, hoopt er aan bij te dragen dat RTL Nieuws over tien jaar nog steeds le vensvatbaar is, ondanks het terug lopende lineaire (traditionele) tv-kijken. „Wij willen mooie tele- visieverhalen blijven vertellen en dit is dé plek om dat te doen." vrijdag 22 juli 2016 44 —Tim Hofman Peter van Zadelhoff (43) en Pe pijn Crone (34) zijn bij RTL Nieuws de opvolgers van Roelof Hemmen als presentator van de prominente uitzending om half acht. Alexander van Eenennaam Peter van Zadelhoff Pepijn Crone

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19