Leonardo trefzeker Goede start voor De Koeijer op EK O O) CD ZEELAND 13 Atleet uit Heinkenszand leidt in stratenloopcircuit Harmes moet in de achtervolging na tweede plaats in stratenloop van Westkapelle. Winst levert De Kok een punt voorsprong op. Brabantse wielerzege Verschuure wint bij de vrouwen de derde stratenloop. De zege in het circuit is dichtbij Rugbyers Tazelaar Poleij Na de stratenlopen van Zou- telande en Yerseke ston den Martijn de Kok en Er- win Harmes met een ge- lijkaantal punten (999) aan de kop. In Westkapelle pakte De Kok gistera vond de zege en een puntje voor sprong op Harmes. Moniek Ver- schuure is bij de vrouwen met haar derde overwinning hard op weg om haar eindzege van vorig jaar te herha len. Door de warme vooruitzichten stonden er maar 150 deelnemers aan de start in Westkapelle. Martijn de Kok uit Heinkenszand had daar geen last van en nam na de eerste ronde de leiding met Patrick de Vos, Ralf Wiessner en Erwin Harmes in de achtervolging. Harmes („Ik heb niet goed gegeten") knokte zich in de der de ronde terug naar De Kok, met Wiessner al op 100 meter achter stand. Patrick de Vos, Menno Mud en Ruud Hoosemans waren al kans loos voor de winst. In de vierde ronde sloeg De Kok definitief toe om de zege in 29.11 naar zich toe te trekken. „Het wordt wel leuk zo", liet de Kok weten, doe lend op het kleine verschil in de tus senstand van het stratenloopcircuit. „Ik hoop dat ik volgende week kan meedoen in Haamstede en dan nog punten kan pakken", liet hij weten. Harmes gaf op de tweede stek 32 seconden toe, maar bleef Ralf Wiess ner (ie H35) voor die evenals vorig jaar opgaat voor de derde plaats in de eindstand. Patrick de Vos werd derde in de categorie H20, voor Men no Mud, Ruud Hoosemans, Laurent van Nieuwenhuize en Arjan Beije. Vrouwen Bij de vrouwen was Moniek Ver- schuure, vorige week nog eerste in Yerseke voor de deur van haar Brasse rie Sportvisser, de sterkste in 34.23. Mirthe Overkamp was de snelste in de categorie D20 op een minuutje van Verschuure (D35). „Een fijn loop je met wat wind", genoot ze na haar finish. Loura Kleinepier, vorig jaar tweede in het circuit, werd in West kapelle ook tweede in 36.20. Lisa Job- se, vorig week nog Zeeuws kam pioen in Yerseke, moest het in West kapelle met de derde seniorstek doen. Robert de Graaf boekte bij de jeugdloop zijn derde zege en is met een kampioen in zijn leeftijdklasse omdat bij de jeugd maar drie wed strijden verplicht zijn. Jasmijn Gel dof is niet alleen bij de meisjes de sterkste, zij laat ook hordes jongens achter zich. Er zijn nog twee wedstrijden te lo pen voor het startenloopcircuit. Vol gende week in Haamstede en de week erop in Vlissingen, de histori sche Boulevardloop. Stefan Laurijssen uit Roosen daal won gisteravond de 41e wielerronde van Westkapelle. De Brabander was met een wiellengte voorsprong de snel ste in een kopgroep van drie met ook nog Guus de Graauw (Etten-Leur) en Dion van Nier- op (Zoeterwoude). Jan van Bel- zen uit Arnemuiden was met de zevende plaats de beste Zeeuwse renner, net voor Den nis Raadtgever van wie diverse pogingen om de kopgroep te achterhalen onbeloond bleven. Johan Pemen (Rijsbergen) won bij de amateurs 40+. Dressuramazone Jasmien de Koeijer heeft gisteren een goede start gemaakt op het Europees kampioen schap voor Young Riders in het Spaanse Oliva. De ama zone uit Sint-Jansteen no teerde met haar paard Espe- ranza in de teamcompetitie een score van 71.579 pro cent. Opgeteld bij de score van teamgenote Lotte Meulen- dijks staat het Nederlands team daarmee na de eerste dag op de tweede plaats, achter de eeuwige rivaal Duitsland. Vandaag komen de ande re twee Oranje-ruiters in ac tie. Onder hen kopvrouw Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke. Zij komt met haar toppaard TC Athene als twee-na-laatste in actie. De Duitse ploeg heeft de laatste proef dan al gereden, dus Nieuwenhuis weet wat er van haar verwacht wordt voor een Nederlandse top- klassering. Aan de eerste oefenwedstrijd in de voorbereiding op het nieuwe seizoen konden nog weinig conclusies worden verbonden. Vooraf was al dui delijk dat veel spelers van Hoek er hard aan moeten trekken om basisspeler te worden en dat beeld werd op het veld in Biervliet nog eens bevestigd. Van de nieuwelin gen speelden Josimar Pattina- Eigenlijk komt het duel met GVVV iets te vroeg ma en Douwe Zeegers de eer ste helft. Leonardo en Ar- mand Doka kwamen na rust binnen de lijnen. Damme leidde halverwege met 0-1, waarna Leonardo in de twee de helft een vrije trap binnen schoot (1-1). Een makkelijk gegeven strafschop werd na 68 minuten benut door Kyle Doesburg, waarna Leonardo vijf minuten voor het einde zijn snelheid benutte en de eindstand op 3-1 bepaalde. Zaterdag speelt Hoek de volgende wedstrijd, in Vlis singen tegen GVW. „Eigen lijk komt dat duel iets te vroeg", zei trainer Jannes Tant. „GVW is een goede ploeg. Het belangrijkste is dat iedereen bij de start van de competitie fit is." donderdag 21 juli 2016 3 Drie Zeeuwse rugbyers zijn ge selecteerd voor het Nederlands team onder 16 jaar: Thomas Plouvier en Rat Raas van Tovaal en Matthijs Al- bregtse van Oe- moemenoe. Oranje onder 16 jaar bereidt zich de komende maanden voor op het EK in 2017. I Ondanks een val in de voorlaatste wedstrijd waar bij hij een sleutel beenbreuk op liep, is Erwin Ta zelaar winnaar geworden van de Zeeuwse Zo- meravondwieler- competitie. In de B-groep won Alex de Haan. 3 Arjan Poleij uit Kruiningen is gis teren derde ge worden bij een nieuwelingen- koers in het Bel gische Opwijk. Hij zat in een vroege vlucht van vier man die niet meer werden terugge pakt. Er stonden 65 renners aan de start. De Kok slaat gaatje Sjaak Sinke Westkapelle Op weg naar de winst in de stratenloop van Westkapelle dubbelt Martijn de Kok (nummer 2) een deelne mer. FOTO RUBEN OREEL Rudy Boogert Oliva In je eerste wedstrijd twee keer scoren voor je nieuwe club, dat is altijd lekker. Leonardo Faioli deed het gisteravond in het shirt van Hoek, dat het Belgische Damme met 3-1 versloeg. Barry van der Hooft Biervliet —Jannes Tant ■E o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61