WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 12 ZEELANI Erik van 't Padje (41) uit Ritthem wilde vroeger boswachter worden. Na een loopbaan als ict'er, assistent-bedrijfsleider en chauffeur zit hij alsnog in het bosleven, als ondernemer in bushcraft. Boswachter. Als kind dacht ik dat die lekker hele dagen in de bos sen liep te struinen. Ik was graag in de bossen, al tijd bezig met beestjes en plant jes. Een leerkracht zei eens in een oudergesprek: 'Die wordt later bos wachter'. Dat vond ik een aardig idee Na 2 havo ging het definitief mis met natuurkunde. Dat was abracadabra voor mij. En in de puber teit werd de computer mijn grote hobby. Ik heb nog een jaar milieukunde ge probeerd, maar ik besloot toch te gaan werken, als technisch medewer ker in een computerwinkel Als ik nu kijk naar boswach ters zitten die toch veel achter een bureau voor beleidszaken. En ze moe ten veel handhaven en omzet ma ken, geld verdienen met de natuur. Absoluut! Als bushcrafter kom ik vaak boswachters tegen. Ze zijn toch verantwoordelijk voor een heel natuurgebied. Ik ben zelfstandig ondernemer, eigenaar van Bushcraftshop.nl. Ik lever alle benodigdheden voor 'pri mitieve natuurbeleving'. Na een va kantie heb ik eens een cursus bush craft gedaan en ik was verkocht. Ja! Erg blij. Het was best span nend om de stap te maken, maar als het zo lukt. Die zit in het plezier dat men sen hebben als ze beginnen met bushcraft. Je geeft ze een uitrusting en advies en vaak volg ik via social media hoe ze ontdekkingen doen en ontspannen in de natuur Officieel wel. Er is een vaca ture voor Zeeland-Zuid bij Staatsbos beheer, maar ik heb niet meer de am bitie. Ik droom er wel van ooit een ei gen bos te hebben. Met een hutje. Dat ga ik verwezenlijken. donderdag 21 juli 2016 'Altijd bezig met plantjes en beestjes' Claudia Sondervan Wat had u graag willen wor den? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4 Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwe zenlijken? 5 Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? 7 Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? Hebt u uw droom hele maal opgegeven? Erik van 't Padje uit Ritthem. Hij wilde vroeger boswachter worden en is nu ondernemer in bushcraft. „Als ik nu kijk naar boswachters zitten die toch veel achter een bureau voor beleidszaken.foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60