Meer klachten onkruid Geluidscherm in strijd tegen overlast koelinstallatie op dak II SCHOUWEN-DUIVELAND 7 'Beleef Zonnemaire' jongste loot aan boom van dorpsevenementen Ooit stikte het er van de winkeltjes, maar ook anno 2016 is er nog altijd verras send veel bedrijvigheid. En muziek. Dat is te zien en te horen tijdens 'Beleef Zonnemaire'. Denk je dat je met al die dorpsfeesten op Schouwen-Dui- veland het pro gramma van de jongste loot aan de boom wel kunt voorspellen. Word je door het spiksplinternieuwe eve nement 'Beleef Zonnemaire' als nog verrast. Zaterdag 30 juli valt on der meer een toertje naar vroeger te maken aan de hand van sporen van de winkeltjes van weleer. Want Zonnemaire was net als al le andere kleine dorpen vroeger ver geven van de bakkertjes, supers en andere middenstanders. „Een verf- winkel, een snoepwinkeltje. We hebben ze allemaal opgezocht en een aantal gevels wordt weer her kenbaar gemaakt door ze op een be paalde manier aan te kleden", ver telt mede-organisator Marlène van der Wekken. Door bijvoorbeeld een paar potten verf neer te zetten of, zoals bij d'Ouwe Smisse, een smid zijn werk te laten doen. „Zo kunnen we het verhaal achter de panden laten zien." 'Beleef Zonnemaire' is een mix van toen en nu. Want ook nu nog verrast het dorp van pak-'m-beet 750 inwoners met drie horecazaken en een dorpshuis. Volgens Van der Wekken, zelf beheerster van de laat ste accommodatie, is dat eigenlijk precies waarom 'Beleef Zonnemai re' georganiseerd moest worden. „We hebben hier heel veel te bie den. Horeca, recreatiebedrijven. We hebben de molen, kerk en een natuurspeeltuin. Kom eens lekker naar Zonnemaire zou ik tegen de badgasten op Schouwen-Duiveland Kom eens lekker naar Zonnemaire zou ik tegen badgasten willen zeggen willen zeggen." Het dorpsevene ment barst van de muziek. „Dat kan niet anders met zoveel arties ten die in Zonnemaire wonen." Op de podia bij de Oprit en bij dorps huis de Maire staan achter elkaar optredens geprogrammeerd. De tuin van het 'Witte Huis' aan Breedveld gaat 's avonds open voor de band Kaviaar, 's middags is er een openluchtatelier. Verder: land bouwvoertuigen (oud en nieuw), een recreatieplein, kleedjesmarkt, kramen en her en der foto-en vi deo-exposities over het vroegere Zonnemaire. De molen is 24 uur lang geopend voor publiek mét ronddraaiende wieken. „De verwachting is dat we daar mee binnen de norm blijven", zegt communicatiemedewerkster Eline de Putter van Allévo. Deze week nog wordt door de gemeen te gecontroleerd of deze maatre gel afdoende is. Een omwonende heeft een verzoek ingediend tot handhaving en diende vorige week bij de rechter beroep in te gen de omgevingsvergunning brandveiligheid. Die vergunning gaat daar niet over, luidde het ver- We betreuren de gang van zaken en gaan serieus met de klacht om weer van de gemeente. Maar de overschrijding van de geluidsnor men wordt wel aangepakt. Na overleg met Allévo zijn gelijk stappen gezet. In de nacht van 16 op 17 februari bleek na controle sprake te zijn van een overschrij ding van 3,6 db(A), reconstrueert De Putter. Dat is op zich een mi nimale overschrijding. „Maar wij betreuren de gang van zaken en gaan serieus met de klacht om." Direct na constatering van de overschrijding is een tijdelijke voorziening getroffen die de ge- luidsuitstoot moest indammen. Medio juni is een definitief ge luidscherm geplaatst. De ver wachting is dat daarmee de kwes tie is opgelost. Een ambtenaar van de gemeente is 23 juni ter plaatste geweest. Binnenkort volgt weer een controle. In het eerste halfjaar kreeg de ser viceafdeling 378 meldingen van overlast en ergernis omtrent on kruid te verwerken. In dezelfde periode vorig jaar waren dat er 150, aldus burgemees ter en wethouders in hun ant woord op schriftelijke vragen van de WD-fractie. Over de eerste helft van 2016 kwamen in totaal 1.658 meldingen over onderhoud in de openbare ruimte binnen, te genover 1.165 een jaar geleden. Dus ook over het geheel is een dui delijke stijging waarneembaar. Het college zoekt de verklaring van de cijfers deels in de nieuwe methode van onkruidbestrijding. „Van snel en relatief geruisloos chemisch naar borstelen en bran den. Dit laatste duurt langer, geeft meer hinder en de machines ko men vaker terug." Als excuus voor de eilandbreed onverzorgde uitstraling wijst het college op het slechte weer de afge lopen weken en het verbod (per 1 april) op het gebruik van chemi sche bestrijdingsmiddelen. Door die combinatie kon het onkruid in hoog tempo groeien. Tijdens hevi ge regen kunnen heteluchtmachi- nes bovendien beperkt worden in gezet. donderdag 21 juli 2016 Nieuw evenement wil badgasten verleiden Zonnemaire te bezoeken Esme Soesman Zonnemaire Een groepje inwoners van Zonnemaire nam het initiatief voor het evenement maar heel veel inwoners gen Beleef Zonnemaire een warm hart toe. Onder meer in de tuin van het Witte Huis is van alles te doen. Marlène van der Wekken jn ondernemers doen mee of dra- FOTO KATJA VAN NOORT Zie: beleefzonnemaire.nl. In reactie op een klacht over het geluid van de koelinstallatie op het dak van zorgcentrum Duinen van Haamstede is een geluidsscherm geplaatst. Esme Soesman Burgh-Haamstede Eline de Putter, Allévo Het woekerende onkruid op stra ten en bermen in Schouwen- Duiveland heeft de afgelopen maanden geleid tot meer dan een verdubbeling van de klach- tenstroom bij de gemeente. Marcel Modde Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59