£3 tQ Schoolpret kan geen kwaad Beleid stacaravan kost gemeente geld Wedstrijd: wie is dé Fan van Zeeland? 2 ZEELAND EINDE SCHOOLJAAR VAKANTIE Het spoor bijster Nog eventjes, dan is het ein-de-lijk zomervakantie voor leerlingen van de basisscholen. Leerkrachten houden kinderen in deze laatste warme week voornamelijk bezig met spelletjes. „Het schoolwerk is gedaan." Commentaar De vakantie van de Zeeuwse basisscholen komt dit jaar iets te laat. Het onderwijsprogramma is al afgewerkt. Dus deze laatste week is voor spek en bonen. Het is een pretweek vol spelletjes. Je vraagt je af of het schooljaar niet een beetje te lang duurt en of de vakantiespreiding wel zo'n goed idee is. De leerlingen hebben weinig moeite met deze periode. Ze vin den het prima dat ze niet meer hoeven te 'werken'. En ze verma ken zich uitstekend, zeker nu ze vaak buiten kunnen zijn en water spelletjes kunnen doen. Dus voor hen zijn de laatste loodjes niet zwaar. Toch merken ouders en leerkrachten wel dat sommige kin deren op zijn. Daarom is het maar goed dat er de laatste schoolda gen vooral plezier wordt gemaakt. Dat is een mooie aanloop naar de vakantie. De late zomervakantie is een van de nadelen van de traditionele vakantiespreiding. Maar het heeft weinig zin die opnieuw ter dis cussie te stellen. Van tijd tot tijd klinkt er een pleidooi voor af schaffing omdat de spreiding slecht zou zijn voor de economie. De BV Nederland zou te lang stilliggen. Maar de voordelen zijn zonne klaar: een betere, want gespreide benutting van de recreatieve voorzieningen en minder topdrukte in het verkeer. Dat is zeker de moeite waard. Het belangrijkste argument om niet te zwaar te tillen aan een onbestemde laatste schoolweek is vrijheid. Het onderwijs in Ne derland zit in een keurslijf van taakstellingen en regeltjes. We ver trouwen te weinig op de wijsheid van leerkrachten en van ouders om zelf het goede voor de leerlingen te kiezen. Het laatste waar de basisscholen op zitten te wachten is een voorschrift voor de invul ling van die paar gezellige laatste schooldagen. Basisonderwijs zit niet te wachten op een voorschrift voor de laatste schooldagen Schouwen-Duiveland gaat voor ruim 900.000 euro het schip in door een maatregel van Den Haag. Het ministerie van Infrastructuur vindt het onterecht dat stacara vans als pand staan opgenomen in de Basisregistratie Adressen en Ge bouwen (BAG). Gemeenten zijn voor de keuze gesteld de registratie te schrappen óf dat adres aan te wijzen als standplaats. Daarmee komt de Rijksbijdrage voor die 'panden' te vervallen. Voor Schouwen-Duive land gaat het om bijna zesduizend stacaravans. Met de maatregel was in de begroting al voorzichtig reke ning gehouden. Maar een structu rele korting van bijna één miljoen euro schiet wel een behoorlijk gat in het beschikbare jaarbudget, al dus burgemeester en wethouders in een brief aan de gemeenteraad. Aan de nieuwe beleidslijn zit bo vendien een nare bijsmaak. Water bedrijf Evides heeft aangekondigd per staplaats vastrecht te willen in voeren. „Dat houdt een verhoging in van 140 procent. Daar gaan wij natuurlijk nooit mee akkoord", reageert Ed Troost van belangenor ganisatie Recron. „Wij bestrijden dat dit vastrecht op z'n plaats is. Want we hebben die waterleidin gen op ons terrein namelijk zelf aangelegd." Een aantal recreatieonderne mers in de gemeente Veere heeft samen met de gemeente een pro ces aangespannen tegen Evides en is in eerste aanleg in het gelijk ge steld. Onduidelijk is nog welk ver volg aan die uitspraak wordt gege ven. De Recron Schouwen-Duive land weet zich in deze kwestie in ieder geval ook gesteund door de gemeente, aldus Troost. Almanak Het stel uit Kleverskerke is dol op fietsen. Vakanties naar Zuid-Frankrijk of monsterrit ten door Zeeland, ze draaien er hun hand niet voor om. Op twee wielen verkennen ze de wereld. Daarbij raken ze het spoor wel eens bijster. Gisteren stonden ze op een kruising in Oud-Beijerland, twijfelend of ze links moesten of rechts. Ter wijl ze hun telefoon raadpleeg den, kwamen er een paar jon gens langs, ook met hun mo bieltjes in de hand. „Spelen jul lie ook Pokémon", vroegen de jongens. „Nee, wij zijn gewoon de weg kwijt." Kaartverkoop Weitjerock goed Bijzondere ring weer gevonden Concert in Jacobuskerk Beleef Zonnemaire mixt toen en nu Vijf weken geen verplichtingen en zo laat opstaan als je maar wilt. Daar kijk ik erg naar uit e reken- en taal boeken komen de ze week niet meer op tafel op de Zeeuwse basis scholen. Nog twee dagen, dan is het zomerva kantie. Het schooljaar duurt lang: alle lesstof is doorgenomen, de rap porten zijn uitgedeeld en nu is de temperatuur ook nog eens tot zomerse waarden gestegen. Wat doe je dan? Waterspelle tjes op het schoolplein natuur lijk. Bij christelijke basisschool De Wegwijzer in Serooskerke wordt woensdagmorgen nog net iets harder gegild dan in een ge wone ochtendpauze. De leerlingen zitten in rijen achter elkaar en geven zo snel mogelijk bekertjes met water door. Of ze spuiten met een wa terpistool pingpongballetjes voor uit. Ze lachen zich een bult als een klasgenootje onverwachts een plens over zich heen krijgt. Nee hoor, ze zijn nog lang niet toe aan vakantie, roepen de mei den uit groep 4. „Op school doen we veel leuke spelletjes. En het is leuk om met vriendinnen te spe len." Maar hun juf Angelien Zegers zag de moeheid de laatste weken toeslaan. „De kinderen zijn op. Het schooljaar duurt heel lang. Ik VLISSINGEN Waarom ben jij fan van Zeeland en hoe breng je dat in beeld? Om die vraag te be antwoorden, houdt de VW Zee land ook dit jaar weer een foto wedstrijd, waar diverse geldprij zen aan zijn verbonden. ledereen kan op de website www.fanvanzeeland.nl foto's uploaden om mee te doen aan de wedstrijd. Foto's kunnen tot en met 1 november worden in gezonden via de website. De winnaars van Fan van Zeeland 2016 worden zaterdag 19 no vember bekendgemaakt. De eer ste prijs is een geldbedrag van 250 euro, de tweede een Zeeuws pakket ter waarde van 50 euro en de derde een Route pakket ter waarde van 35 euro. Een nieuw plafond in één dag! donderdag 21 juli 2016 Marcel Modde Zierikzee Tip? redactie@pzc.nl IJZENDIJKE Er zijn nog enkele honder den kaarten beschikbaar voor festival Weitjerock, vol gende week bij IJzendijke. Volgens mede-organisator Rutger van Merode is inmid dels 85 procent van de 2.000 beschikbare kaarten verkocht. Tickets kosten 20 euro, kinderen tot en met 12 jaar mogen gratis naar bin nen. Kaarten zijn te koop via www.weitjerock.com. Onder meer Will and the Pe ople treedt op. ZIERIKZEE Zielsgelukkig is duiker Freek Titselaar uit Zierik zee met het scherpe oog van plaatsgenote Leonieke Goutier. Zij zag het bijzonde re sieraad op de grond blin ken bij het persluchtstation bij de Zeelandbrug. Via een oproep op Facebook kwam ze de rechtmatige eigenaar op het spoor. „Mijn trouw ring", reageert Titselaar. Ge maakt door zijn zus. „Verlo ren na een avondduik. Hele maal happy." RENESSE In de Jacobuskerk aan de Lange Reke in Renesse geeft klarinetensemble Klezz vanavond een con cert. Bijzonder is de bijdrage van Petra Warnar als soliste (zang). Het concert begint om 20.00 uur. De kerk is open om 19.00 uur. De toegang is vrij; wel wordt een collecte gehou den ter dekking van de kos ten. ZONNEMAIRE De jongste loot aan de boom van Schouwen-Duive- landse dorpsevenementen belooft heel veel muziek, een mooie mix van toen en nu, samenwerking tussen plaatselijke ondernemers en andere organisaties én voor al een gezellig en relaxed feest. 'Beleef Zonnemaire' komt er aan. Snakken —Christel Nieuwenhuijzen, ouder Cornelleke Blok Serooskerke(W)/Koudekerke Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Bezoek onze showroom (op afspraak)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57