StlP 8 dagen Klassiek Roemenië 4 Nl HITTE IN NEDERLAND Voor september moeten ze heb ben beoordeeld of de bouw nog 'noodzakelijk is', meldt het minis terie. Ook wordt opnieuw geke ken naar de omvang van geplande azc's. „We moeten realistisch zijn en bekijken hoe we omgaan met de sterk verminderde instroom van asielzoekers", aldus een woordvoerder. Die omslag is opvallend. Tot nu toe hamerden het ministerie en het COA (dat de opvang verzorgt) juist op méér opvangplekken. Dat leidde de afgelopen maanden tot tientallen plannen voor nieuwe azc's en tijdelijke noodopvangplek- ken. Dat ging geregeld gepaard met felle politieke discussies in ge meenteraden en protestacties van uit de bevolking. Recent is tijdens landelijk overleg van ministeries, COA, gemeente en provincies besloten alle plan nen nog een keer tegen het licht te houden. Doordat er sinds de deal tussen Europa en Turkije in maart veel minder asielzoekers naar Europa komen, staan er nu zo'n 16.000 van de 51.000 opvang- bedden in Nederland leeg. De gemeenten gaan daarom per Rond de 16.000 van de 51.000 opvangbedden zijn op dit moment leeg in Nederland provincie in overleg om te bekij ken welke plannen uitgesteld of anderszins aangepast kunnen wor den. Officieel houdt het ministe rie nog vast aan de komst van 58.000 asielzoekers, net zoals vo rig jaar. Maar als de instroom blijft als hij nu is, met vaak 300 of 400 vluchtelingen per week, wordt dat cijfer bij lange na niet gehaald. „We moeten er rekening mee hou den dat de aantallen weer stijgen, daarom moeten we een buffer aan houden", stelt de woordvoerder. Het COA kan niet aangeven wel ke locaties eventueel niet door gaan. Wel is al bekend dat in En schede opnieuw wordt gekeken naar de komst van een azc. Deur- ne kreeg eerder deze maand te ho ren dat een azc voor 300 man wordt uitgesteld. De gemeente raad had pas toestemming ver leend, ondanks veel tegenstand. De raad trok daarop zijn eerdere goedkeuring in. Deurne voelt zich niet correct behandeld. In Breda wordt een opvang van 400 asielzoekers 'heroverwogen' door het COA. De gemeente heeft al rekening gehouden met het geld dat het COA aan huur zou gaan betalen. Het stadsbestuur wil de opvangorganisatie daarom aan de afspraak houden. Een COA-woordvoerder ziet 'twee bewegingen': „Sommige ge meenten zijn blij dat het alsnog niet doorgaat, anderen stellen: wij hebben ons nek uitgestoken en nu gaat het alsnog niet door." Absolute bodemprijs, nergens voordeliger! 8-daagse rondreis en 4* hotels met ontbijt Inclusief vliegreis en ruimbagage Nederlandsspr. reisleiding y/ O.a. Boekarest, Predeal, Sighisoara en Transsylvanië Laatste plaatsen gegarandeerd vertrek reizen nl of bel 088 - 70 70 600 Tijdelijk tot 10% korting op een geselecteerd aantal rondreizen*! donderdag 21 juli 2016 Omstreden azc's toch niet nodig Alle gemeenten moeten hun plannen voor de bouw van een azc of noodopvang heroverwe gen, in opdracht van het ministe rie van Veiligheid en Justitie. De vraag is of al die opvangplekken nog nodig zijn. Cyril Rosman Breda Warnsveld zucht verder inde versne ina Rondreis Stunt! Sighisoara Brasov Harman Predeal I Sinaia Boekarest 10% extra korting, nu v.a. Boek nu voor de allerlaatste plaatsen op deze supervoordelige rondreis Roemenië! Tijdens deze reis bezoekt u diverse hoogtepunten en prachtige plaatsen in één van de mooiste landen in Oost-Europa. Inclusief vliegreis met 23 kg ruimbagage en verblijf in 4-sterren hotels met ontbijt! Profiteer nu van 10% extra korting en bezoek o.a. de hoofdstad Boekarest en het mooie Transsylvanië! Vol=vol... 14 sept. v.a. 377 17-21-24 sept. v.a. 359 genoemde prijzen zijn reeds incl. 10% korting zie stipreizen.nl/rorklb Huisarts Johannes Thate zette op 23 augustus 1944 zijn woonplaats Warnsveld op de kaart. In zijn tuin legde hij nauwgezet de temperatuur vast. Prompt bleken die 38,6 graden een record. ANVR (ma. t/m vr. 9:00-16:00 uur) Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exd. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Geldig t/m 27 juli 23:59 uur. Zie stipreizen.nl voor het exacte aanbod.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4