'Ik moet soms naar het water' 5 Concert, maar dan anders Zierikzee viert de zomer Te voet landse patiënten ooit naar genees kundige hulp zeilden. Traumakamer Het Zeeuwse ziekenhuis is er dit jaar ook bij, met een traumakamer op de boulevard. De artsen en verpleeg kundigen van de afdeling Spoed eisende Hulp van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis laten zien wat zij in huis hebben. Het hele spectrum aan hulpver lening staat op de boulevards en de stranden: van rope rescueteams en rampbestrijdingsteams tot Witte- en Rode Kruis; zeehondenredders, reddingshonden en de sleepdiensten te water en ter zee; de bootlieden- wacht en de Wegenwacht. Om een verkeers- en parkeerinfarct te voor komen, roept de organisatie het pu bliek op zoveel mogelijk met fiets, zonnetrein en watertaxi te komen. PROGRAMMA |jj^ Klassiek Festival 1. De Havenkade Op de Havenkade wandelen we langs de mosselkotters richting de Greve lingensluis. „Dit heeft toch iets speciaals hè", zegt Wouter. „Bruinisse is mijn lieve lingsplek, samen met Rot terdam. Ik heb wel eens gedacht om die twee skylines op mijn arm ti laten tatoeëren." In een van de loodsjes had den zijn vrienden een oefenruimte voor hun band. „Daar zaten we bijna altijd, ook als het koud was. Degene met de sleutel woonde net over de dijk en zei altijd dat hij er 'zo aan kwam'; ston den we nog een half uur te vernikkelen. Niet dat ik een instrument kon spelen, verder dan blokfluitles ben ik niet gekomen." 2. De Pier Over de Noorddijk gaan we onder de weg door naar de werkhaven. We lopen de pier op. Aan het einde zat Wouter vaak met vrienden. „Gewoon praten, een biertje drinken, je kijkt er prachtig uit over wat wij de mosseleilandjes noemen. Het is voor mij belangrijk om altijd land en zee in de buurt te hebben, de basis voor mijn werk. Ik moet soms naar de waterkant. Zeker als je geleefd wordt door werk moet je soms een vrije dag plannen. Nu ik een dochter heb, vind ik het belangrijk om minstens één maaltijd per dag samen aan tafel te zitten. 3. De Kadeweg De wandeling voert ons naar Wouters ouderlijk huis aan de Kadeweg. „Ik zie het als een voorrecht dat ik hier ben op gegroeid. In de tuin voetbal den we, bouwden we boom hutten en slingerden we aan een touw in de treurwilg. Mijn ouders hebben me geleerd anders te kijken. Me altijd af te vragen waarom iets gebeurt of op die manier gaat. Dat pas ik toe bij ge rechten be denken. Ik wil emotie in eten leggen, dat maakt uit eten gaan een beleving." 4. Sportpark Vanaf de Kadeweg gaat het naar sport park Volharding van de Bruse Boys. Daar trapte Wouter menig balletje. Ik was te fanatiek, had misschien beter rugby of kickboksen kunnen doen. Maar ik laat me niet op mijn kop zitten, ik ben tenslotte een Kik!" donderdag 21 juli 2016 Wouter Kik wil altijd land en zee in de buurt hebben. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Een spektakel met een aanval lende reddngshond: dat wil ieder een zien. FOTO'S RUBEN OREEL 11.45 uur: Ope ning, Badstrand 12.00: Vlieg- demonstratie Sukhoi 26MX, Westerschelde 12.14: Brandbe strijding op zee Veiligheidsregio, Westerschelde 12.44: Blusde monstratie, Wes terschelde 13.00: Vliegde- monstratie Raven Display Team, Westerschelde 13.25: Medische evacuatie vanaf schip, Wester schelde 13.30:Politie en honden, Boule vard Evertsen 13.35: Medische evacuatie vanaf schip, Wester schelde 13.56: Vliegde- monstratie Su permarine 'Spit fire' jachtvlieg tuig, Wester schelde 14.10: Vliegde- monstratie B25-J 'Mitchell' bom menwerper, Wes terschelde 14.22: Aanhou ding drugsrun ners, Badstrand 14.35: Inzet met traumahelikopter, Glooiing 14.55: Lancering historische KNRM-redding- boot, Badstrand 15.00: Politie en honden, Boule vard Evertsen De tijden kunnen nog veranderen. Voor actuele infor matie: rescuevlis- singen.nl Pianist Cyprien Katsaris vond het een uitdagend idee om het publiek zon dag in Veere te ont halen op een 'con cert libre'. Het pu bliek bepaalt met hem welke werken gespeeld worden. Bovendien daagt Katsaris het publiek uit om te raden naar de componisten waarvan hij variaties op hun werken speelt. Een optre den vol verrassingen en een pianist die met humor alles aan elkaar praat. Cyprien Katsaris zondag, Grote Kerk Veere, aanvang 15.30 uur. 'Ridders en prinsessen' is het thema van het middagprogramma van het Zomerfestival van Centree in Zierikzee. Op zaterdag 23 juli worden 's middags verhalen ver teld in de Dikke Toren, is er muziek en een ridder maaltijd. Het avondpro gramma begint om half acht en omvat optredens van Niek Hilkmann en Démira (beste singer- songwriter van Neder land in 2013, foto). De avond wordt afgesloten met de vertoning van de film Umoja van Blof vanaf de trappen van de Nieuwe Kerk. Centree Zomerfesti val, zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.30 tot 00.00 uur. Nieuwe Kerk en Sint Lievensmonstertoren Zierikzee. centree.nl In deze rubriek lopen we met prominente Zeeuwen langs mooie en bijzondere plekjes in hun woonplaats. Vandaag zijn we op pad in Bruinisse met Wouter Kik, chef-kok van Brasserie de Vier Bannen in Ouwerkerk. Mariska den Hartog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49