Ik vind het heel gezellig op school Een beetje moe van al het werken Wandeldag twee: Addie moet opgeven 3 BEGINT LAAT DIT JAAR A donderdag 21 juli 2016 en niet meer zo veel zin hebben om hard te werken." De Wegwijzer besluit op het laatste moment om alle leerlin gen donderdagmiddag vrij te ge ven, vanwege het warme weer. „Het schoolwerk is gedaan. De kinderen slapen slecht en zijn moe. We zijn gewoon klaar", zegt directeur Jacco Onderdijk. „We hebben ze vandaag op een ijsje getrakteerd en doen in de klas veel creatieve opdrachten." Op Archipelschool De Sprong in Koudekerke doen de leerlin gen woensdag een vossenjacht. De schoolverlaters zijn de vossen en hebben zich in het hele dorp verstopt. Ook hier wordt nauwelijks nog in de boeken gekeken. „Alle boe ken zijn al uit", zegt juf Rian van groep 6. „De kinderen denken daarom ook dat ze klaar zijn. Ze horen bovendien van anderen dat ze al vakantie hebben en zien alle toeristen in het dorp. Ik heb wat herhalingslessen bewaard, zodat we behalve leuke dingen ook nog wat zinnigs kunnen doen." De ouders zijn soms nog meer aan vakantie toe dan hun kroost, blijkt bij het schoolhek. „Ik ben klaar met het 'moeten'. Het is fijn dat we straks 's ochtends op ons gemakje een boterham kun nen eten", zegt Debby, moeder van een tweeling. Christel Nieuwenhuijzen uit Koudekerke heeft hetzelfde ge voel. Ze merkt dat haar kinderen de laatste weken hangerig zijn. „Ze huilen ook wat sneller. Het is vast een combinatie van moe heid en de warmte." Zelf snakt ze ook naar de zomervakantie. Het gezin trekt er volgende week op uit met de camper, 'de zon achterna'. „Nu moet je ze elke morgen óf naar school, of naar de gastouder, of naar de peuterspeel zaal brengen. Dat valt straks even weg. Vijf weken geen ver plichtingen en zo laat opstaan als je maar wilt. Daar kijk ik erg naar uit." Nathan Hollestelle (9) uit Serooskerke Groep 6 van basisschool De Wegwijzer in Serooskerke „Ik vind het heel ieuk om water spelletjes te doen op het school- piein. Het is lek ker verfrissend, en het is ook wel nodig, omdat het zo warm is. Moe? Nee hoor, dat ben ik niet. Ik vind het heel gezellig op school, omdat ik goed met mijn klasgenootjes kan opschieten. Als ik nu reken sommen zou moe ten maken, dan vond ik school niet zo leuk. Ik wil graag naar bui ten. Ik heb ook een beetje zin in de vakantie. We gaan naar Zuid-Frankrijk, naar een camping geloof ik. Ik denk dat ik mijn vrien den wel ga mis sen." Anna van der Stoep (10) uit Serooskerke Groep 6 van basisschool De Wegwijzer in Serooskerke „Ik vind de laatste schoolweek erg leuk, vooral om dat we niet meer hoeven te wer ken. Ik hou van te kenen en dat doen we nu best vaak. De waterspelle tjes en het water gevecht vind ik het allerleukst. Ik ben wel een beet je moe. Dat komt van al het werken en omdat het zo heet is. Daardoor kan ik 's nachts niet zo goed sla pen. Vorige week moesten we nog wel rekenen in de klas. Toen ging het nog redelijk goed, maar nu niet meer. Ik heb ook veel zin in de vakantie: we gaan naar Kroatië en Oostenrijk." Vierdaagse De PZC volgt deze week Zeeuwse wandelaars die meedoen aan de Vierdaagse van Nijmegen. Cornelleke Blok Nijmegen De hitte is Addie Bliek uit Haam stede te veel geworden. Ze moest gisteren, op de tweede wandeldag van de Vierdaagse, opgeven. „Het laatste stuk stonden er helemaal geen bomen langs de weg. En dan die felle zon... De vermoeidheid sloeg toe", vertelt Maarten Dijk man (8i) uit Burgh-Haamstede, terwijl zijn vriendin onderzocht wordt door een vrijwilliger van het Rode Kruis. „Ze is samen met andere wandelaars onder een via duct gaan zitten en opgehaald door een bus." Dijkman moest doorlopen om zelf wel de finish te halen. „Dat is gelukt. Ik was om kwart voor vijf binnen. Ik vond het ook zwaar, maar ik ga wel al leen verder. Het is erg jammer, want het is veel leuker om samen te lopen." Jan Meijer (53) uit Biezelinge was gisteren binnen, voor het echt warm begon te worden: om tien over half elf kwam hij al over de finish. Hij wandelt met opzet in hoog tempo. „Dan is het lekker rustig: verlaten wegen vind ik het fijnste. Ik zou er niet aan moeten denken om met deze warmte hut- je-mutje te lopen." Meijer hield zich de rest van de dag koest, want vandaag moet hij twee keer vijftig kilometer wande len. Hij hoort bij een groep van honderd wandelaars die een extra etappe lopen: elke dag loopt een groep van 25 wandelaars een ere- ronde. Deze rondes worden gehou den omdat het de honderdste edi tie van de Vierdaagse is. „Ik ga pro beren om de eerste vijftig iets langzamer te lopen. Het kost veel Het laatste stuk stonden er geen bomen langs de weg. En dan die felle zon... Maarten Dijkman energie om snel te lopen. Ik wil mijn benen minder belasten." Eric de Rijcke (54) uit Oostburg vond de eerste wandeldag zwaar, maar de tweede etappe, die langs Wijchen ging, verliep soepeler. „Er stond een lekker windje. Daar door was het minder warm." Het scheelde ook dat wandelaars een half uur eerder mochten starten. „Ik kon beter doorlopen. Ik ben zonder pauzes naar Wijchen gelo pen. Dat is 22 kilometer." De tweede dag staat bekend als 'roze woensdag'. De Rijcke had voor de gelegenheid een roze shirt met roze broek aangetrokken. „Het is een volksfeest. Alles is ro ze in de stad: overal zag je zangers en zangeressen." Leerlingen van De Wegwijzer in Serooskerke (W) deden gisteren waterspelletjes op het schoolplein, fotos ruben oreel naar de zomervakantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31