Zeeland viert de zon Stripclub: wel bloot, geen seks Schooldirecteur neemt na 43 jaar afscheid van school in Zoutelande mmI Gedeputeerde blij met toezegging over ondergrondse lijn bij Krabbendijke Andere tracés voor een nieuwe hoogspanningsleiding door Zeeland zijn te duur en komen te laat, zegt minister Kamp. donderdag 21 juli 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl W Piet de Nooijer zag in al die ja ren het onderwijs veranderen, de kinderen amper.. P7 Onze fotograaf Dirk-Jan Gjeltema toerde gisteren door de provincie en zag wat Zeeland doet als het warm is. Er komt uiteraard veel strand en water bij kijken, maar hij kwam in de polder bij Poortvliet ook Arjen en Lonneke Bevelander met hond Tess tegen tijdens een fietstocht. W P8 A 1 Jeffrey Kutterink Den Haag Minister Henk Kamp van Econo mische Zaken wijst ook de laatste nieuwe alternatieven voor een nieuwe hoogspanningsleiding door Zeeland af. Ze zijn te duur en komen te laat. De minister heeft dat de provin cie en de Tweede Kamer laten we ten. Wel doet hij één handreiking. Als de nieuwe leiding van Borsse- le tot aan Tilburg in zijn geheel is aangelegd (na 2020), wil hij sa men met beheerder Tennet onder zoeken of een deel van de bestaan de 38okV-lijn bij Krabbendijke on dergronds kan worden aangelegd. De nieuwe hoogspanningslei ding tussen Borssele en Rilland zorgt al jaren voor onrust. Bewo ners, milieuorganisaties en lokale overheden twijfelen aan nut en noodzaak. Nadat eerder aangedra gen alternatieven door Kamp wa ren afgeserveerd, schakelde de pro vincie adviesbureau D-Cision in. Dat bevestigde half april nut en noodzaak van een nieuwe stroom leiding. Toch vindt het bureau dat die anders kan worden aangelegd. Het presenteerde twee alternatie ven. Die moeten voorkomen dat er (deels) een dubbele snelweg voor stroom door de provincie komt. Maar ook die alternatieven wijst Kamp af. Uitwerken van een nieuw tracé kost 2,5 jaar. Die tijd is er volgens Kamp niet, omdat de verbinding dan niet op tijd klaar is voor de aansluiting van de wind- parken voor de monding van de Westerschelde. Daar komt bovenop dat een al ternatief tracé tot wel 311 miljoen euro duurder is, stelt Kamp. De minister rekent voor dat het Rijk tot wel 100 miljoen euro moet dokken als de windparken hun stroom niet kwijt kunnen. De minister benadrukt in zijn brief dat hij tussen 2011 en 2016 veel heeft overlegd met bewoners, organisaties en bestuurders in Zee land. Daaruit zijn vele kleine en een aantal grotere aanpassingen gedaan aan de plannen. Zo wordt Met deze toezegging krijgen we de zilveren variant. Dat is winst Carla Schönknecht, gedeputeer de een mast in de Oosterschelde ge plaatst om te voorkomen dat de bestaande leiding dichter bij Krab bendijke zou moeten komen. Het definitieve plan voor de nieuwe hoogspanningsleiding wordt in het najaar ter inzage ge legd. Gedeputeerde Carla Schön knecht is blij met de toezegging van Kamp om op termijn te onder zoeken of een deel van de lijn bij Krabbendijke ondergronds kan worden aangelegd. „Dat kan niet eerder en dat heeft een technische reden. Toch ben ik hier blij mee. Doe je niets dan heb je niets. Er waren drie varianten: een gouden, zilveren en een bronzen, waarbij het voorstel van Kamp de bronzen was. Met deze toezegging krijgen we de zilveren variant. Dat is winst." m ZEELAND Kamp wijst alternatieven hoogspanningsleiding af

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29