Laatste test voor PAOK geeft Ajax zorgen u ff 26 Ook sporters die geen medaille winnen, kunnen vertellen over hun opofferingen „Studio Rio is een beetje een uit de hand gelopen idee", vertelt Flo ris Evers (33) telefonisch vanuit Rio de Janeiro, waar hij eind vori ge week arriveerde. „Toen de Spe len in 2009 aan Rio werden toege wezen, zei ik meteen voor de gein: dan ga ik daar een Caipirin- ha-huisje uitbaten", verwijst hij naar de beroemde Braziliaanse cocktail. Evers was destijds zelf nog ac tief als hockeyinternational, maar hij besefte dat de Olympische Spe len van 2016 voor hem een brug te ver waren. „Ik wist niet hoe of wat, maar ik wist wel dat ik de Spelen in Rio van dichtbij wilde meemaken", aldus Evers, die na 'Londen 2012' met een zilveren medaille afzwaaide bij Oranje. Zeven jaar na zijn eerste wilde plannen - en veel geregel later - is Evers er bij tijdens de eerste Olym pische Spelen op Zuid-Amerikaan- se bodem. Samen met het Amster damse coachingsbureau Peak4, waarvan hij partner is, huurt hij een groot roze huis boven op een berg in de hippe wijk Santa Tere sa. „Het is een knusse oude buurt, zeg maar de Jordaan van Rio." Braziliaans kamp In het hostel logeren 60 gasten per week, variërend van voormali ge olympiagangers als Edith Bosch en Kasten Kroon tot onder nemers en familieleden van huidi ge topsporters. „Iedereen slaapt in stapelbedden. Het wordt één Bestel nu op pzc.nl/spannendeboeken In het Stade de la Méditerranée meldde Peter Bosz zich gisteren in de tweede helft nog maar eens met zwaaiende armen aan de zij lijn. De coach, die zijn veeleisen de manier van aanvallend voet bal snel bij Ajax in wil slijpen, had tegen Olympique Marseille juist gekozen voor een iets meer behouden opvatting dan we van hem gewend zijn. Maar in die tweede helft ging het toch mis achterin. Rap boog Olympique Marseille de achterstand om, eenvoudig de zwaktes in de defensie van Ajax blootleggend. Eerst veroorzaakte Nick Viergever een strafschop, die vervolgens koel werd benut. Daarna kreeg de dribbelende Ro- Voor Nemanja Gudelj was geen plaats, omdat hij tegen PAOK ontbreekt door een schorsing man Alessandrini vrij baan. Weg was het redelijke gevoel dat Ajax mocht hebben over de eerste helft. Daarin werd het doelpunt van Matteo Cassierra op aangeven van Anwar El Ghazi intens ge vierd. Kort voor tijd toonden de twee aanvallers opnieuw elkaar gemakkelijk te vinden. De Co lombiaan kopte ditmaal de voor zet van de buitenspeler op de lat. Kasper Dolberg reageerde attent en tekende voor de eindstand. Eerder op de dag had Ajax wel voor het eerst een overwinning geboekt onder Bosz. De Amster dammers versloegen de Franse derdeklasser AS Béziers met 2-0 door doelpunten van Daley Sink- graven en Richairo Zivkovic. De komst van een overdekt sport veld voor 400 kinderen is het eer ste wapenfeit. „We willen iets te rugdoen voor de bevolking en kin deren in sloppenwijken meer in beweging brengen", licht Evers toe. In samenwerking met goede- doelenorganisatie More2Win en dankzij een donatie van Peak4 kan de gymzaal tijdens de Spelen zijn deu ren openen. „En als de olympi sche vlam ge doofd is, done ren we onze Studio Rio- bus waar mee we de komende we ken rondtoe ren aan een school." Studio Rio: van een dwaas idee zeven jaar gele den tot een doordacht concept an no 2016. De gastheer is er klaar voor. „Ik kan niet wachten tot het gaat beginnen. Dit worden echt unieke Spelen." Over veertien da gen verwelkomt Evers zijn eerste gasten. Tot die tijd verveelt hij zich niet in Brazilië. „Samen met mijn vriendin ontdek ik het land en ik regel de laatste din gen voor de gasten. Verder leer ik Portugees en ben ik een beetje feest aan het vieren." Twitter: groot, gezellig Braziliaans kamp", lacht Evers. Iedere ochtend tussen 10.00 en 10.30 uur presenteert de initiatief nemer samen met programmama ker Hidde van Warmerdam vanaf het terras een liveshow over de Olympische Spelen. De uitzendin gen zijn te volgen op StudioRio.nl en Facebook. Ook olympiërs zul len aanschuiven. Evers: „Wij heb ben niet alleen aandacht voor de winnaars. Ook sporters die geen medaille winnen, kunnen een prachtig verhaal vertellen over hun opofferingen." Bovendien maken de voormali ge topsporters die in het huis ver blijven dagelijks reportages. In de ze vlogs, die ook te zien zijn op de site van deze krant, staan verhalen achter de sporter centraal. „Het gaat ons echt om het overbrengen van de olympische beleving", zegt de man die de Spelen van 2004 en 2012 als hockeyer meemaakte. Het is de bedoeling dat Evers co samen met hun gasten ook olympische wedstrijden gaan be zoeken. En de echte sportliefheb bers kunnen zich eveneens in het zweet werken. „We verzorgen bootcamps op het strand en yoga- sessies", zegt Evers, zelf een gedi plomeerd yogadocent. Sportveld Maar het is niet alleen sport dat de klok slaat in Studio Rio. Ook goede doelen worden gesteund. donderdag 21 juli 2016 voor iedereen Rio de Janeiro' In een groot roze huis op een berg in 'de Jordaan van Rio de Janeiro' ontvangt voormalig hockeyer Floris Evers tijdens de Olympische Spelen (oud-)top- sporters, hun familie en onderne mers. Welkom bij Studio Rio. Natasja Weber Rio de Janeiro Evers heeft plaats in de 'Jordaan van *Wanneer u de reguliere boeken los koopt, betaalt u in totooi 109,75. Voor deze speciale uitgaven in één pakket betaalt u in totaal slechts 39,95. Volgende week dinsdag speelt Ajax in de derde voorronde van de Champions League tegen PAOK Saloniki. In de laatste krachtproef tegen Olympique Marseille (2-2) oogde de Am sterdamse ploeg kwetsbaar. Pim Bijl Béziers T Floris Evers bij een sportveld in Rio. In Londen won hij zilver, foto pim ras Internet: StudioRio.nl @Studio Rio2016 Facebook: Studio Rio 2016 -Oud-hockeyer Floris Evers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26