Parijs halen en Sagan heeft groene trui binnen Boudewijn Seapark Circus Louis Knie LOOKOUT In 2013 was hij nog Lau van Bau Lau. Nu is hij gewoon Laurens ten Dam. Concurrent in koers, maar nog altijd verbonden met Bauke Mollema. 24 De leukste uitjes van jouw eigen krant kè Van 26r voor 14,- Vanaf 9,- Van 45r voor 11,25 Bestel nu op pzc.nl/zomeruitjes TOUR DE FRANCE Kinderen vanaf 6,- Het slijm zit nog in zijn baard. De zweetdruppels staan nog op zijn voorhoofd. En oog voor de fabelachti ge omgeving hier boven op de kolossale stuwdam van Finhaut-Emosson heeft Laurens ten Dam ook al niet. Na de eerste zware Alpenrit wil hij maar één ding weten. „Wat heeft Bauke gedaan?", vraagt hij, nog voor hij afgestapt is van zijn flets. „40 seconden verloren? Poeh. Blijft spannend, dus. Dan denk ik dat hij zich maar op die podiumplaats moet richten, want Froome blijft weglo pen." Zo gaat het dus al dagen bij Ten Dam. Een 'boks' deelt hij niet meer uit aan Bauke Mollema, na een ge slaagde touretappe. Ook sleept hij hem niet meer de steilste passen op. Maar praat je met Ten Dam, dan is het nog net alsof hij met de verrassende nummer twee van deze Tour de France in een ploeg zit. Alsof er niets is gebeurd, sinds Ne derland drie Tours terug dagen in de ban was van Bau Lau. Die Tour ein digden zij respectievelijk op de zesde en dertiende plaats namens Belkin, nu Lotto-Jumbo. Maar de tijd heeft niet stilgestaan. Beiden verlieten het Nederlandse wie- Ierbastion. Mollema koos voor Trek- Segafredo. Na een mislukt wielerjaar (2015) vertrok Ten Dam naar Giant-Al- pecin, waar zijn kopman nu Warren Barguil heet. Mooi baasje 'Een mooi baasje', noemt hij de jonge Fransman. Maar praat Ten Dam over zijn voormalige captain, dan gaan zijn ogen pas echt glimmen. „Hij doet het echt weer goed. Ik ben hartstikke trots op Bauke", klinkt het. Geel gaat Mollema niet omgehan gen krijgen in Parijs, weet Ten Dam na de rit van gisteren. „Maar wordt hij niet ziek, dan zie ik hem dat po dium nog wel halen. Hij is hier al zes de, tiende en zevende geweest. Je ziet dat hij de ervaring van al die jaren heeft. Hij schrikt hier niet meer van." Contact tussen de twee voormalige collega's is er nog regelmatig. Bijna da gelijks. „Maandag op weg naar Bern hebben we nog een tijdje gepraat", vertelt Ten Dam, die zulke gesprekjes overigens niet eens nodig heeft. „Je ziet het ook gewoon aan hem, dat hij goed is. Bijvoorbeeld in die tijdrit in de Ardèche, daar zat power achter. FINHAUT-EMOSSON Peter Sa gan is na de etappe van gisteren al zeker van de winst in het pun tenklassement. De 26-jarige Slo- waak hoeft zondag alleen nog vei lig in Parijs aan te komen om voor de vijfde keer de groene trui mee naar huis te mogen nemen. Sagan pikte in de Zwitserse Al pen voldoende punten op om de finitief buiten het bereik van Mar cel Kittel te geraken. De Duitse sprinter van Etixx-QuickStep heeft al bijna 200 punten minder dan de Tinkoff-renner. Mark Ca vendish stond tot gisteren nog tweede in het puntenklassement, maar de Brit ging niet meer van start in de etappe naar Finhaut- Emosson. Het is voor de vijfde keer op een rij dat Sagan het puntenklas sement wint. Daarmee benadert hij de legendarische Duitser Erik Zabel, die tussen 2996 en 2002 zelfs zes keer de beste spurter van de Tour de France was. Op het podium in Parijs krijgt Sagan zondag normaal gesproken zijn 86ste groene trui omgehan gen. Dat zijn er nog maar twee minder dan het record van Zabel. De Slowaakse superster wordt bo vendien de eerste renner die het groen wint als regerend wereld kampioen sinds Eddy Merckx in 1972. Onze landgenoot Jan Jans sen verrichte dat kunststukje in 1965, de Belg Stan Ockers had in 1956 de primeur. donderdag 21 juli 2016 Beleef een dolfijne familiedag! Geniet van de unieke, magische dolfijnenshow in het overdekte dolfinarium. 6 Dolfijnen én 2 baby-dolfijntjes laten u adembene mende sprongen zien in een prachtig decor. Boudewijn Seapark biedt niet alleen shows, maar heeft ook 20 buitenattracties. Zoals de coole rollercoaster Orca Ride, de piratenboot Sancta Maria of de reuzegrote speeltuinen. Spanning en sensatie zijn de belangrijkste woorden als het gaat om de voorstelling. Een reeks unieke en ongekend spectaculaire acts worden u voorgeschoteld tijdens een twee uur durende show die zijn weerga niet kent. Vergeet alles wat u over circus weet en ont dek deze kunst opnieuw bij het Oostenrijkse Circus Louis Knie. Aan het rijtje Eiffeltoren, Fernsehturm en London Eye is een Nederlands uitkijk-icoon toegevoegd: A'DAM LOOKOUT. Sensationeel 360° uitzicht over Amsterdam en omgeving Koffie, ontbijt, lunch, diner of cocktails in panorama bar-restaurant-club Madam of ronddraaiend restaurant Moon Interactieve tentoonstelling op grote hoogte II Lau is ook nu hartstikke trots op Bau Arjan Schouten Finhaut-Emosson Laurens ten Dam gaat dit jaar niet voor een goede eindklas sering. De knecht van kopman Warren Barguil staat 59ste. Peter Sagan in zijn 82ste groene trui. foto belga 7/fikoff f v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24