De 5 gouden regels van Martin r effeweg.nl MIS DIT NIET! www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 BOEK NU! 19 AL VANAF: €319f- Martin trad begin jaren 90 op als frontman van de Zweedse metal- band It's Alive en was tegelijk ge fascineerd door het schrijven van hits. Hij leerde het vak van produ cer Dennis Pop (de man achter Ace of Base en Dr. Alban) en nam na diens overlijden in 1998 zijn muziekstudio over. Van Pop leer de hij de basisregels voor het schrijven van een hit. „Een goed popliedje wil je, zodra het is afge lopen, meteen opnieuw horen", al dus Martin nu. „Ik let vooral op ie mands lichaamstaal. Is hij bij het tweede refrein zijn concentratie kwijt, dan is de song niet goed." Hoe krijg je dat voor elkaar? „Het belangrijkste is de herken baarheid", doceert Martin. „Zodra je het op de radio hoort, moet je opveren: o ja die! Verder moet zo'n song meerdere elementen be zitten die verslavend kunnen wer ken. Eerst ben je fan van het re frein, daarna luister je misschien liever naar de bridge. Je moet steeds iets nieuws ontdekken." En dat allemaal het liefst bin nen 3,5 minuut, want verveling is de grootste vijand van de hitschrij ver. „Als je in herhaling vervalt, ben je ten dode opgeschreven." Dat hij al bijna twee decennia aan de macht is in de hitparades is uit zonderlijk. Doorgaans verliezen componisten na enkele jaren hun gevoel voor de tijdgeest, Martin be paalt deze simpelweg. „Dat komt vooral omdat een hit tegenwoor dig vaak een teamprestatie is", zegt hij. Vroeger schreven er hoog stens twee mensen aan een song: de één maakte de muziek, de an der de tekst. Nu zijn zes schrijvers niet ongewoon. Martin combi neert zo nodig de ideeën van beat- makers, hook-bedenkers, tekst schrijvers en melodiecomponis ten. „Vooral veel jonge mensen. Zij hebben de frisse ideeën." Wisselwerking De artiest kan zelf een bijdrage le veren, maar dat hoeft niet. Dat popsterren zonder werkelijk mee te schrijven een componistencre- dit krijgen om hun geloofwaardig heid te verhogen, wil hij niet be vestigen. „Het blijft een wisselwer king. Je kunt na afloop nooit van elke noot een eigenaar aanwijzen. Achter een goede popsong zit veel theorie, maar het is geen exacte wetenschap. Een goede hit blijft al tijd een beetje ongrijpbaar." Herkenbaarheid, zodra je een nummer op de radio hoort, moetje opveren: o ja die! Verslavende elementen Als je in herhaling valt, ben je ten dode opgeschreven 8/10 DAAGSE BUSREIS Ml Jt2dl dito &ti! donderdag 21 juli 2016 Max Martin! FOTO GETTY IMAGES Consumpties tussen ommodatie beoordeling Het hotel ligt midden in Zeil am See op 5 minuten lopen van het meer en beschikt over een wijnbar, een fitness zaal, een restaurant, een uitgebreide spa en lounge om heerlijk te relaxen. De kamers zijn comfortabel ingericht en voorzien van een groot flatscreen-tv en draadloos internet, een minibar, een kleine bank, badkamer met douche, wastafel, toilet en föhn. De meeste kamers hebben ook een balkon. Het hotel heeft een lift. De veelzijdige natuur in Zeil am See is de perfecte omgeving voor een onvergetelijke vakantie. Speciaal voor het najaar bieden wij u een gezellige all-inclusive busreis aan voor een wel heel scherpe prijs. Uw ervaren chauffeur laat u de mooiste plekjes zien als de Krimmler watervallen, Salzburg en het gezellige Kirchberg. Het letterlijke hoogtepunt is natuurlijk de Groflglockner! DAG 1 Heenreis U reist comfortabel per touringcar naar ons over nachtingshotel in Duitsland waar het diner voor u klaarstaat. Dag 2 Kufstein en Zeil am See Na het ontbijt vertrekken we richting Kufstein met als middelpunt de indrukwekkende vesting. Dag 3 Krimmler watervallen Vandaag brengt u een bezoek aan de Krimmler watervallen in het natuurgebied HoheTauern. Dag 4 Dagtocht Groftglockner Na het ontbijt vertrekken we per touringcar voor een tocht naar de beroemde GroRglockner. Dag 5 Salzburg en dierenrusthuis Aiderbichl Vandaag staat de historische stad Salzburg op het programma, in de middag kunt u een bezoek brengen aan dierenrusthuis Aiderbichl. DAG 6 Kitzbühel en Kirchberg 's Ochtends hebben we vrije tijd in het gezellige Kitzbühel. In de middag bezoeken we Kirchberg en kunt u met de Maierlift naar de top van de Kitzbüheler Alpen! Dag 7 Stuwmeer Kaprun en Gipfelwelt Kaprun (bij 10-daagse reis) Kaprun is gelegen aan de voet van de machtige Kitzsteinhorn. U kunt een bezoek brengen aan het stuwmeer, de Wasserfallboden. Met de gletscherbahn kunt u naar de Gipfelwelt 3000, het hoogst gelegen punt voor een uitstapje in het Salzburgerland. Dag 8 Vrije dag in Zeil am See (bij 10-daagse reis) Dag 7/9 Chiemsee Met een lengte van maar liefst 18 km is de Chiemsee het grootste meer van Beieren. We rijden door naar het overnachtingshotel in Duitsland. Dag 8/10 Terugreis Na het ontbijt vertrekken we naar Nederland. VERTREKDATA EN PRIJZEN - 8 DAAGSE BUSREIS 12 sepVOLGEBOEKTnu vanaf €439,- 3 oktVERTREKGARANTIEnu vanaf €399,- 15 oktVERTREKGARANTIEnu vanaf €369,- 11 novVERTREKGARANTIEnu vanaf €319,- VERTREKDATA EN PRIJZEN -10 DAAGSE BUSREIS 29 augVERTREKGARANTIEnu vanaf€619,- 5 sepVERTREKGARANTIEnu vanaf €619,- 19 sepVERTREKGARANTIEnu vanaf €589,- INCLUSIEF 7/9 hotelovernachtingen 7/9 maal ontbijt en diner 5/7 maal lunch of lunchpakket in hotel Consumpties 17u - 22u GRATIS in uw hotel in Zeil am See Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Koffie of thee op het verzamelpunt op dag 1 Vervoer per Comfort Class touringcar Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 4£jjj^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19