Regisseur met gelukkige dagen in Hollywood 18 SHOW CULTUUR KIJKT TV Zweed drukt stempel op popmuziek De Zweedse liedcomponist hielp onder anderen Britney Spears, Pink, Taylor Swift en Katy Perry aan hun grootste successen. Voor het eerst vertelt Max Martin hoe hij al bijna twintig jaar de hitparades vormgeeft. ANGELA De wolfis weer gesignaleerd in Neder land. Alleen heet-ie deze zomer Willi- brord Frequin en sluipt hij niet over de Veluwe, maar loopt hij op zijn Italiaanse mocas sins de Vierdaagse. RTL Boulevard, Shownieuws en natuurlijk Het Ge voel van de Vierdaagse (NPOi) en De Vierdaagse (SBS6). Zelfs in zijn hoogtijdagen als brutaalste verslaggever van Nederland was hij niet zo vaak op tv. Maar ja, alle échte sterren zijn met vakantie en de rubrieken moeten wat om al die uren zendtijd gevuld te krijgen. Willibrord offert zich graag op. Voor elke ca mera doet de 'bijna 75-jarige' op zijn karakteris tieke manier zijn verhaal. Ja, het is best zwaar, na zijn hartoperatie en de tumor die uit zijn been is verwijderd. Maar karakter, hè. Opgeven zit niet in zijn aard. En hij heeft flink getraind. Op zijn Italiaanse instappertjes dan hè. Want hij loopt daar altijd op, dus waarom zou hij op eens op bergschoenen gaan lopen. En als ze stuk zijn, heeft hij een tweede paar in zijn rug zakje zitten. Het valt hem overigens wel een beetje tegen. Hij kan zijn eigen tempo niet lo pen. Het is zo druk, hè. En al die mensen die met hem op de foto willen. Hij puft, zucht, zweet en klaagt. Maar onder tussen. Zijn ogen stralen. Fotootje hier, babbel tje daar. Hij neemt de verslaggeefster van Het Gevoel van de Vierdaagse quasi in de houdgreep. Een paar uur later doet hij met de presentatrice van De Vierdaagse precies hetzelfde. En dan hebben we nog vriendin Gesina, al bijna even vaak in beeld als Willibrord zelf. Om te vertellen hoe hard die man heeft getraind, te bezweren dat het volgens de cardioloog echt geen kwaad kan en om als trouwe schaduw haar geliefde onderweg water, cola of gewoon een biertje aan te reiken. Want van dat laatste knapt hij pas echt op. Nu is de clifïhanger of Willibrord het gaat vol houden. Gisterochtend wilde hij opgeven, gis teravond toch weer door, zei hij in Boulevard. Ik voorspel dat we er nog veel van horen komende dagen. Ik had het overigens mis. Willibrord is geen wolf, maar een oude vos. En het gekke is: ik gun hem alle aandacht van harte. Quote van de dag 'We zijn net als iedereen en houden echt van elkaar' Hazes jr. in 'Rad van Fortuin' Atleet in clip Katy Perry oppert u weieens op het geluid van de he dendaagse radiohits? Liedjes die toch allemaal op elkaar lijken? Het is niet de schuld van arties ten als Katy Perry, Taylor Swift, Ellie Goulding of Pink. Al twin tig jaar dicteert Max Martin de klank van de hitparades. Hij schreef mee aan 22 Amerikaanse nummer t-songs (36 haalden er de top 10) en zal in zijn huidige tempo spoedig de succesrijkste songschrijver aller tijden zijn. Maar wie is deze 45-jarige Zweed? Hoe kan het dat vrijwel niemand zijn gezicht voor zich ziet als op de radio songs als ...Ba by One More Time (Spears), I Kis sed a Girl (Perry), Bad Blood (Swift) of Love Me Like You Do (Goulding) worden gedraaid? Het waren vermoedelijk dezelf de vragen die Adele zich vorig jaar stelde. Haar platenmaatschap pij stelde voor samen met Martin te werken aan een nieuwe song. De zangeres verschanste zich ach ter Google. „Toen kwam ik erach ter dat hij letterlijk de sound track van mijn leven heeft ge schreven", zei ze. De twee schre ven uiteindelijk Send My Love (To Your New Lover) voor haar laatste album 25. Zelf spreken over zijn meester schap deed Martin vrijwel nooit. Op internet circuleerde slechts één kort vraaggesprek. Daarin ver klaarde hij zijn eigen anonimiteit al: „Ik ben de man achter de schermen. Dat betekent dus dat je er zo min mogelijk vóór moet komen." Polar Music Prize Omdat de componist en produ cent onlangs de prestigieuze Zweedse Polar Music Prize kreeg, gaf hij voor het eerst een groot in terview. In zijn woonplaats Los Angeles ontving hij een journa list van de Zweedse website Dl. Werkte Martin (echte naam: Mar tin Sandberg) lang vanuit Zwe den, inmiddels heeft zijn Ameri kaanse klantenkring hem doen verhuizen. Hij ontvangt de ster ren in zijn studio aan huis. „Daar telt alleen de muziek", vertelde Maroon 5-frontman Adam Levi- ne eerder. „Geen politiek, geen geld. Gewoon muziek maken." Regisseur Gary Marshall werd in Hollywood op handen gedragen. Zijn overlijden zorgt dan ook voor veel verdriet onder de sterren. Veel sterren in Hollywood huilden gisteren om het overlijden van de geliefde filmregisseur Gary Mar shall. De man die aan de wieg stond van de tv-serie Happy Days en die de bioscoophit Pretty Woman (met Julia Roberts en Richard Ge- re) regisseerde, overleed op 81-jari- ge leeftijd. Op sociale media kreeg Marshall van collega's, vrienden en bewonde raars veel lof toegezwaaid. Henry Winkler, bekend als de stoere no zem The Fonz uit Happy Days, twit- terde: „Ik bedank je voor mijn car rière. Maar ook voor je trouw, vriendschap en gulheid." Richard Gere: „Hij was een inspi rerend mens, één van de grappigste mannen die op deze aarde rondlie pen. Hij had een hart van goud en een ziel vol genegenheid." Actrice Goldie Hawn, die met Marshall de film Overboard maakte (waar zij toekomstig echtgenoot Kurt Russell leerde kennen), memo reerde ook haar speciale band met de regisseur: „Onze familie zal je erg missen." Marshall begon zijn carrière in de Amerikaanse televisiewereld. Hij be dacht en ontwikkelde tv-series als The Odd Couple, Happy Days en het knotsgekke Mork and Mindy die Ro bin Williams als komiek bij het gro te publiek introduceerde. Zijn over- Gary Marshall 1934-2016 stap naar de filmwereld was niet meer dan logisch. Komedies wer den zijn specialiteit. Met Pretty Wo man scoorde Marshall een hit on danks het controversiële onder werp: een miljonair die een prosti tuee voor een aantal dagen huurt. Dat de relatie ook een romantisch karakter krijgt, paste helemaal in het wereldbeeld van Marshall. Massaal Juichende kritieken voor zijn films kreeg Marshall zelden. Maar dat kon hem niet al te veel schelen. Veel belangrijker vond hij de waar dering van het bioscooppubliek dat meestal massaal kwam kijken. Zijn laatste films, rommelige ko medies als New Year's Eve en Mot her's Day, werden weggehoond, maar trokken in Amerika toch nog redelijk veel publiek. Marshall stond te boek als een po sitief mens die anderen kon stimu leren. De titels van zijn twee auto biografieën (Wake Me When It's Fun ny en My Happy Days in Hollywood) geven precies aan wat voor mens Gary Marshall was. donderdag 21 juli 2016 Oude vos Ze zijn allemaal vol bovenop hem gedoken: Reageren: angela@ad.nl Lady Gaga reageert op de geruchten dat zij en verloofde Taylor Kinney uit elkaar zijn. Volgens de zangeres gaat het om een relatiepauze. SBS Zanger André Hazes junior wordt de presen tator van Rad van Fortuin. Dat meldt SBS. Het spelprogramma is vanaf 22 au gustus elke avond weer te zien op SBS 6. De 22-jarige Ha- zes krijgt elke week een ande re assistente. MARTINA Churandy Marti na figureert in de clip het lied Rise dat Katy Perry uitbracht voor de Olympi sche Spelen. De Nederlandse at leet komt vol in beeld als hij start voor de fi nale van de 100 meter tijdens de Spelen in Lon den van 2012. 0 1 Een hit nodig? Bel Stefan Raatgever Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18