Voor de derde keer in driejaar tijd een nieuwe jongerenwerker WMO-raad wil één tarief gehandicaptenkaart Project Sportdorp krijgt waarschijnlijk een vervolg BEVELANDEN EN THOLEN 7 Nieuwe activiteiten als badminton, bootcamp, linedance, wandelen en kleutergym worden nu blijvend aangeboden in het dorp. Roseline den Braber weet het zeker: Sint Philipsland is de afge lopen anderhalfjaar een stuk sportiever ge worden. In het kader van het pro ject Sportdorp zijn veel nieuwe ac tiviteiten aangeboden, waarvan de meeste blijvertjes bleken te zijn. En er is goed nieuws: het project krijgt waarschijnlijk een vervolg. Het was voetbalvereniging Noad'67 die twee jaar geleden het initiatief nam om van Sint Philips land een Sportdorp te maken. Het dorp kreeg daarvoor een subsidie van het Rijk. „We hebben daarna eerst gepeild aan welke activitei ten er behoefte was", vertelt Sport- dorpcoach Roseline den Braber, de coördinator van het project. „Daar is een top vijf uitgekomen. Op hardlopen na hebben we alle sporten daaruit kunnen aanbie den. En hardlopen blijft zeker een wens voor de toekomst." Bootcamp kwam destijds als meest gewenste nieuwe sport naar voren. Dat vindt nu structu reel plaats in het dorp. Watersport stond op twee en ook op dat ge bied zijn de inwoners op hun wen ken bediend. Afgelopen zaterdag vond voor de tweede keer de Wa tersport Experience plaats rond om de haven. „De watersportvere niging heeft ook plannen om zeil- lessen te gaan geven", weet Den Braber. Ook andere dingen die vaak werden genoemd, zoals wan delen, dansen en badminton, wor den nu permanent aangeboden in Sint Philipsland. Uit het wandel project 'Elke stap telt', voor 55-plussers, is zelfs een enthou siast clubje wandelaars voortgeko men. „Daar doen we het voor", zegt de sportdorpcoach. „In feite is het ook een sociaal project." Voor al die nieuwe sporten hoe ven volgens Den Braber helemaal geen nieuwe verenigingen te wor den opgericht. Zo valt het badmin ton onder de vereniging uit Tho- len. „Die wilde hier wel een soort dependance beginnen als we een man of tien bij elkaar konden krij gen. Het zijn er inmiddels al veer tien." Zelf had Den Braber al lan ge tijd de wens om iets met kleu tergym te gaan doen in Flupland. Gymnastiekvereniging WIK uit Sint-Annaland bood aan om dat onder haar vlag te gaan doen. Zo gebeurde het ook. „We zijn nu an derhalfjaar bezig en er is zelfs al een tweede groep." Als het project Sportdorp in no vember twee jaar bestaat, vervalt de rijkssubsidie waarvan onder meer het salaris van Den Braber wordt betaald. Het idee is dat zij voor vier uur per week sportdorp coach blijft. Dat is de helft minder dan nu, maar dat kan, want veel zaken lopen al goed. „Ik hoop dat ik in de toekomst helemaal niet meer nodig ben", zegt ze. Twee uur zouden moeten worden be taald door de gemeente, waarvoor Den Braber ook al werkt, de ande re twee door de verenigingen. Een definitief besluit valt later. Het maakt nogal wat uit of je als gehandicapte in de gemeente Borsele of Reimerswaal woont. Het aanvragen van een parkeer- kaart is bij die eerste gemeente gratis en kost in de tweede ge meente 76,50 euro. De Reimers- waalse WMO-raad wil dat daar in verandering komt. De adviesclub bepleit één ta rief voor alle Bevelandse gemeen ten. Volgens voorzitter John Jan sen is dat logisch, omdat alle aan vragen voor zo'n kaart sinds 2015 door de afdeling WIZ van Ge meenschappelijke Regeling (GR) De Bevelanden in Goes worden behandeld. Borsele en Reimers waal zijn de uitersten, Jansen vindt twintig of dertig euro wel reëel. „Gehandicapten hebben het al zwaar genoeg, dus dat hoeft niet zoveel te kosten." Ook het herbeoordelingstarief zou ge lijk moeten worden geschakeld. Jansen heeft de kwestie aange kaart bij het Reimerswaalse colle ge van B&W. Die laat weten het eens te zijn met de WMO-raad. Ze hebben gevraagd of de GR wil nagaan of de andere Beve landse gemeenten er ook zo over denken. Uiteindelijk zijn het de gemeenteraden die de hoogte van de leges moeten vaststellen. Stefan Babic (25) is de nieuwe jon gerenwerker van de gemeente Noord-Beveland. Hij vervangt Li- selotte Bek, die in 2014 begon, maar sinds de overheveling van de (jeugd)zorg naar de gemeente in 2015 niet veel tijd meer overhield voor haar oorspronkelijke functie. Zij gaat zich volledig bezighouden met het screenen van jeugdzorgaan- vragen. Het jongerenwerk is niet nieuw voor Babic. Zijn baan bij de ge meente Noord-Beveland combi neert hij met dezelfde functie in Jongeren kunnen Ba bic inschakelen bij vragen of problemen. Schouwen-Duiveland. Die post be kleedt hij nu ruim een half jaar. Daarvoor heeft Babic gewerkt bij jeugdzorginstelling Vliethoeve in Kortgene en rijksjeugdinrichting De Hartelborgt in Spijkenisse. Jongeren tot 24 jaar kunnen Ba bic inschakelen bij vragen of proble men rondom school, familie of mid delengebruik. En samen met de jon- gerenraad, scholen en sportvereni gingen wil hij activiteiten opzetten voor de Noord-Bevelandse jeugd. Hij is te herkennen aan zijn blauwe kleding met daarop in witte letters de bedrukking 'Jongerenwerk SM- WO'. Contact leggen kan via s.babic@smwo.nl. woensdag 20 juli 2016 Sint Philipsland is massaal aan het sporten geslagen Rob Paardekam Sint Philipsland In Sint Philipsland kon de jeugd zich afgelopen zaterdag uitleven tijdens de Watersport Experience. Ook dat evenement is voortgekomen uit het project Sportdorp. foto maroelle davidse Joeri Wisse Kruiningen Ellen Jobse Wissenkerke eesaa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68