Zeeland op z'n best B Kapelle spaart voor nieuw Groene Woud Bruggen kunnen niet meer dicht door hitte 2 ZEELAND Op Verslaggever Jan van Damme bivakkeerde een dagje op het strand bij Domburg, op het bankje bij strandpaviljoen De Stenen Toko. Zomer in Domburg Commentaar I etrouwbare en gedetailleerde weersvoorspellingen helpen kde burger door de zomer. Worden er zware hoosbuien ver- wacht? Ie kunt ze tegenwoordig op de radar aan zien ko men. Dan is er nog tijd genoeg om maatregelen te nemen. Zo is het ook met de hittegolf van deze week. Die werd ruim van tevo ren aangekondigd. Iedereen kon zich erop voorbereiden. In Zeeuw se instellingen waar kwetsbare mensen zitten, geldt inmiddels het hitteprotocol. Er wordt goed opgelet. Mensen mogen het niet te warm krijgen en ze moeten veel drinken. Wie zonder hulp kan, moet gewoon zelf goed nadenken. Net zo als je lichaam signalen geeft als je het te koud krijgt, voel je door gaans goed of het zonlicht en de warmte een bedreiging voor je zijn. Het is zaak op die signalen te reageren door de schaduw op te zoeken of door je goed te kleden. Dat is misschien niet erg heldhaf tig, maar het is wel verstandig. De zon heeft niet voor niets de bij naam Koperen Ploert. De genadeloze inwerking van de zon op een onbeschermde huid kan zeer grote problemen veroorzaken. Huid kanker komt vaak voor. Deze zomerse dagen zijn weliswaar heel mooi en voor de meeste mensen ook zeer prettig, maar we moeten wel bij de les blijven. Wie nu bewust gaat liggen bakken is dom be zig. En de omstandigheden kunnen bedrieglijk zijn. Na een duik in koel water voel je de zon een tijdje niet. Ook als er een beetje wind is, lijkt de zon al snel veel minder fel. Ondanks de gevaren is de zon zeer welkom. Het schitterende weer komt precies op het goede moment. Zeeland had de vakantie sfeer al aardig te pakken, maar nu wordt het helemaal top. De stranden zullen volstromen met badgasten. Zeeland op z'n best. In deze hitte moet je wel even opletten, maar dan heb je ook wat. In deze hitte moet je wel even opletten maar dan heb je ook wat De nieuwbouw van Sportcentrum Groene Woud in Kapelle wordt voor een deel betaald met geld dat de gemeente vorig jaar overhield. Kapelle had in 2015 een meeval ler van 1.274.000 euro. Daarvan wordt 852.700 euro in een spaar potje gestopt, waarop het labeltje 'Groene Woud' is geplakt. Op de plaats van het huidige buitenzwembad moet in 2020 een nieuw sportcomplex verrijzen. De bouw daarvan zou in 2018 kunnen beginnen. Dat houdt in dat het buitenzwembad moet sluiten. In de plannen voor het nieuwe com plex is niet voorzien in een nieuw buitenbad. Het nieuwe Groene Woud gaat volgens de plannen 11,5 miljoen euro kosten. Daar wil het college van B en W alvast een dikke ach- tenhalve ton voor apart zetten. De raad is daar gisteravond mee ak koord gegaan. Eerder spaarde de Kapelse raad ook voor grote investeringen. Dat gebeurde onder meer voor de mul tifunctionele accomodatie, 't Saam- deel. Dat gebouw is inmiddels op geleverd. Van de in totaal 1.274.000 euro gaat 852.700 euro in de pot Groene Woud Ook voor de rest van het over schot van 2015 heeft de gemeente raad een bestemming gevonden. Die 421.300 euro verdwijnt in di verse andere potjes. Almanak Negentig procent loopt onge twijfeld de hele dag met een vriendelijke lach het vuur uit de sloffen. Maar een deel van het Zeeuwse horecapersoneel houdt er toch wel erg bijzonde re omgangsvormen op na. Tij dens een etentje kwam de ene na de andere illustratieve anek dote over tafel. De mooiste kwam van het stel, dat zich na het diner ontzettend had ver heugd op een coupe advocaat ijs. „Dat is nou jammer", luidde de reactie van de uitbater. „Dat ijs heb ik nét zelf opgegeten." Gezamenlijke Rekenkamer Plan Ceres weer in markt Nog geen groen licht voor azc Sint Phiiipsland Inwoners massaal aan het sporten 6.15 uur: De zon hangt als een vuurrode bal net boven Schouwen. Meteen om de hoek van de eerste strand- hokjes staat een zoenend paartje. Het zal een graad of 15 zijn, van af het duin daalt een nog kil briesje neer. Wat staan er hier veel vuilnisbakken. Om de vijf meter een, langs het plankier. Ze zijn nog niet geleegd. Vanaf mijn zitplaats is richting zee een baan van een meter of vier breed afge zet met paaltjes met oranje kop jes. Vrijhouden voor ambulance en reddingboot, zegt een geel bord. Een ouder echtpaar komt over de duinovergang aangelo pen. Ze vullen twee plastic zak jes met zand. De lucht is wolken loos. 7.00 uur: Een hardloper langs de vloed lijn. In De Stenen Toko zet een mevrouw de bovenste klapra- men open. Ze begint de vloer aan te vegen. Op het paviljoen slaat een ventilator aan. Een vrachtwagen van de Sligro rijdt over het zachte zand. Een meis je met een labrador rent voorbij. VLISSINGEN De hitte zorgde er gisteren voor dat de brug van de Oesterdam en de draaibrug in Oost-Souburg niet meer dicht konden. De brug van de Oesterdam (Bergsediepsluis) kon de warmte niet aan, meldde de provincie gis teren. De brug ging vanaf 18.30 uur niet meer dicht. Op verzoek van de politie werd de weg aan beide kanten afgesloten. Voor de brug ontstond een file. De ANWB adviseerde het verkeer tussen Ril land en Tholen om te rijden via Bergen op Zoom. Na 19.30 uur was de brug weer toegankelijk voor het verkeer. De draaibrug in Oost-Souburg kampte eveneens met mankemen ten door de hitte. Gisteren om 15.00 uur liep de brug vast door technische mankementen. (Brom-)fïetsers en voetgangers konden daardoor urenlang geen gebruikmaken van de brug. De brug ging even na 18.00 uur weer open voor het wegverkeer. Omdat de brug niet meer mag draaien, ondervindt de scheep vaart er nu hinder van. In de aan drijving van de brug zitten manke menten, aldus de provincie. Daar door blijft de brug op advies van technici gesloten om erger te voor komen. woensdag 20 juli 2016 li Willem Adriaansens Kapelle Tip? redactie@pzc.nl KAPELLE Kapelle gaat een samenwer king met de Rekenkamer Middelburg/Vlissingen on derzoeken. Sinds 2002 is het wettelijk verplicht om als gemeenteraad een Re kenkamer te installeren. Ka pelle heeft tot 2010 een ge zamenlijke Rekenkamer commissie gehad met Rei- merswaal en Noord-Beve land. Sinds die tijd kent de gemeenteraad een zoge naamde slapende Rekenka mercommissie. GOES Ontwikkelaar Marsaki wil toch weer proberen het plan 'Residence Ceres' aan de Oostsingel in Goes aan de man te brengen. Het plan om op de plek van het voormalige WEA-kantoor (nu een grasveld) negen zeer luxe appartementen (de duurste kost 8 ton) te bouwen bestaat al jaren, maar de markt zat tegen. Nu die aantrekt, wil Marsaki weer een poging wagen. www.ceres-goes.nl YERSEKE Het is nog onduidelijk of het COA de Olzendepolder in Yerseke geschikt vindt voor een asielzoekerscentrum. De gemeente Reimerswaal bespreekt volgende week met het COA en mogelijke exploitanten van het azc of hun plannen aansluiten bij de voorwaarden die het COA stelt, laat een woord voerder weten. Mede van wege de vakantieperiode is niet te zeggen wanneer uit sluitsel wordt verwacht. Het project Sportdorp krijgt waarschijnlijk een vervolg. Activiteiten als badminton, bootcamp, linedance, wan delen en kleutergym worden nu blijvend aangeboden. Het was voetbalvereniging Noad'67 die twee jaar gele den het initiatief nam om van Sint Phiiipsland een Sportdorp te maken. Meer baby s De afvalbakken worden geleegd, fotos ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66