O O) CD 12 ZEELANE Aanvoerder verliest met Bruse Boys van Jong Vitesse (1-7). Zaterdag speelde hij al tegen FC Dordrecht en aanstaande zaterdag staat de verdediger weer tegenover die ploeg. OEFENDUEL BRUSE BOYS A Team Treva klasse hoger De driebanders van Team Treva uit Goes zijn onverwacht ingedeeld in de eerste divi sie. Aanvankelijk was het team ingeschre ven in de tweede divisie, maar toen een plaats in de eerste divisie vrijkwam, werd Treva, dat bestaat uit de Turk Mehmet Gören, de Belgen Roger van Hoylandt, Luc en Raymond Peeters en de Nederlanders Mi chael Zwakenberg, Ronald van Geyt en Onur Can, opgeschaald op basis van team moyenne. Teamleider Sylvia Eckel is in haar nopjes met de opwaardering. Pearle Opti ciens, dat in Sas van Gent speelt, krijgt er hiermee een Zeeuwse concurrent bij. Onemanshow Verhage Mark Verhage maakte er gisteravond een on emanshow van bij de zomerloop van Ret- ranchement. De atleet uit Zaamslag ging er in de eerste van drie rondes meteen van door en de concurrentie zag hem niet meer terug. Hij finishte na to,8 kilometer in 40.13 minuten. Hij had bijna twee minuten voor sprong op de Belgische nummer twee Ange- lo van Nevel en zes minuten op nummer drie Frans van de Broecke uit Breskens. Bij de vrouwen had Jennifer Ganesh niets te duchten. Ze won in 46.30, bijna een kwar tier voor Annemarie Thomaes (Hoofdplaat) en Inge Quataert (Aardenburg). Bij de korte afstanden zorgde alleen Louise le Coq (Breskens) voor een Zeeuwse zege. Van de Wege snel en koel Rallycrosser Peter van de Wege uit Zuiddor- pe heeft in Maasmechelen een wedstrijd om het Belgisch kampioenschap gewonnen. In de tumultueus verlopen voorronde én fi nale was hij zijn concurtenten te snel af. In de eerste kwalificatiemanche ging Van de Wege eraf met een gebroken stuurstang. In de finale ging hij opnieuw van de baan met een gebroken stuurstang. Er volgde een hers tart en na een volgende botsing (niet van Van de Wege) nóg een herstart. En toen reed Van de Wege knap naar de zege in zijn Yaris. De Bruijn kan het nog Het was alweer enkele jaren geleden dat Jim my de Bruijn een wielerwedstrijd op zijn naam schreef. Het was ook een verrassing dat de 29-jarige coureur uit Sint-Jansteen gisteravond het kermiscriterium in Clinge won na een aantrekkelijke koers waarin hij zijn medevluchters Jeroen van de Bussche en streekgenoot Marten Burm voor bleef. „Natuurlijk voelt dit goed. Het is altijd fijn om een wedstrijd te winnen. Als het alweer drie, vier jaar geleden is, voelt dat helemaal goed aan", vertelde De Bruijn. Hij heeft een licentie bij de KNWU als elite. „Maar dit was een open wedstrijd. Daar mag iedereen aan deelnemen." Hij schudde met Hulsten aar Maarten Burm regelmatig aan de boom en zo werd ook de kopgroep van elf man ge vormd. In de slotfase ontstond de kopgroep van drie, waarvan De Bruijn de rapste was. Na vijf voetballoze we ken stapte Johan Vroegindeweij vori ge week uitgerust het trainingsveld van Bruse Boys op. De aanvoer der kan het in de eerste weken van de voorbereiding niet echt rustig aan doen, want de ene na de andere oefenwedstrijd dient zich in deze weken aan. Vroegin deweij vindt het allemaal prima. „In de voorbereiding is dat toch niet erg? Zo kun je lekker in je rit me komen." Zaterdag speelde hij met het Schouws elftal tegen eerstedivi- sionist FC Dordrecht. Het gele genheidselftal won verrassend met 2-1, dankzij twee goals van Duiveland-aanvaller Ronald Zwa ger. Vroegindeweij speelde de vol le negentig minuten, centraal ach terin. „Ik vormde een duo met Julius Bliek van Kloetinge en dat ging super. We voelden elkaar goed aan. Julius is linksbenig, ik ben rechts. Dat vind ik altijd wel een voordeel. Ik moet zeggen dat FC Dordrecht me wel tegenviel. Ze hadden weinig diepgang in de ploeg en vanaf de flanken kwam niet veel dreiging. We bleven vrij makkelijk overeind." Gisteravond speelde Vroeginde weij zijn tweede wedstrijd bin nen een tijdsbestek van vier da gen. Op het eigen sportpark in Bruinisse verloor Bruse Boys met 1-7 van Jong Vitesse. Vroeginde weij opende zelf de score, werd halverwege gewisseld door trai ner Marco Groeneveld, maar ver scheen een kwartier na rust al weer binnen de lijnen. „Ik vond het niet erg dat ik er weer terug in kwam", zei Vroeg indeweij na afloop. „Ik herstel al tijd redelijk snel en ben ook niet echt vermoeid nu. Het is niet zo dat ik nooit een pijntje heb, hoor. Aan het eind van het vorig sei zoen had ik wat last van mijn knie en ook een dikke enkel. Ik baalde dat we in de nacompetitie van GRC 14 verloren en degra deerden. Daardoor was ik er wel even aan toe om vijf weken niets te doen." Helemaal niets? „Ja, echt niets. Ik ben met mijn vrouw twaalf da gen naar de Dominicaanse Repu bliek geweest en heb daar lekker op een ligbed aan het strand gele gen. Mijn vrouw ging af en toe nog wel eens sporten maar ik niet. Ik ben toen we weer thuis waren ook niet gaan lopen of zo. KARAKTERISTIEK Vorige week heb ik voor de eer ste training mijn schoenen aange trokken en ben weer begonnen. Of ik was aangekomen? Nee, bij mij komt er eigenlijk geen gram metje vet bij." Geen Zeeuw Eigenlijk moet hij morgenavond weer trainen met het Zeeuws elf tal, dat zaterdag in Zierikzee aan treedt tegen FC Dordrecht. Inder daad, wéér FC Dordrecht... „Ik ga even kijken of ik ga trainen", zei Vroegindeweij, die al negen jaar heen en weer pendelt tussen Mid- delharnis en Bruinisse. „Wel mooi hè, ik ben geen Zeeuw maar sta wel in het Zeeuws elftal. Ik loop hier natuurlijk al een tijd je rond. Ik zag dat er twintig spe lers zijn geselecteerd dus ieder een zal een helft of maximaal een uur spelen. Dat moet wel luk ken." Vroegindeweij is bij Bruse Boys al jaren een steunpilaar. In teresse van andere clubs is er tot veler verbazing bij de club uit Schouwen-Duiveland nooit echt geweest. „Ik heb altijd gezegd dat ik zo hoog mogelijk zou willen voetballen, maar ik heb eigenlijk nooit iets gehoord van andere clubs. Ik ben nu 29 en de stap naar een andere club zou wel heel aantrekkelijk moeten zijn, wil ik het nu nog doen. Als je 24 of 25 bent is dat toch anders. Maar stel dat je een halfuurtje moet rijden om bij een mooie hoofdklasser te spelen, waarom zou je het dan niet proberen? En als na één of twee jaar blijkt dat het niet bevalt, dan zou ik ge woon weer terug kunnen." Wielrennen Stratenloop Captain woensdag 20 juli 2016 BILJARTEN ATLETIEK A foto PATRICK WENTING RACE2FAST.COM AUTOSPORT WIELRENNEN Johnny Hoogerland sprak gisteravond zijn steun uit aan het Thoolse initiatief van een toerclub in Oud-Vossemeer. foto dirk-jan gjeltema V roeginde wei j Barry van der Hooft Bruinisse i Bruse Boys-Jong Vites se 1-7 (1-2). 15. Johan Vroegindeweij 1-0,16. Tho mas Buitink 1-1,38. Lars ten Tije 1-2, 55. Thomas Buitink 1-3, 63. Hidde van Dijk 1-4,66. Cali Daniel 1-5, 68. Martijn Berden 1-6,88. Julian Calor 1-7. Scheids rechter: H. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: Perry Potappel (Bruse Boys) en Hidde van Dijk (Jong Vites se). Aantal toeschouwers: 150. II Voor de 41e keer wordt van avond de wieler ronde van West- kapelle gehou den. De start is om 20.15 uur. De amateurs, 40+' ers, licentiehou ders bij de D-Ca- tegorie en de S/P-rijders sta ten tezamen. 31 Voor de 37e keer wordt van avond de straten- loop van Westka- pelle gehouden. De atleten star ten om 19.00 uur. Het is de derde straten- loop in een serie van vijf wedstrij den. 1 Met Thomas van den Houten als aanvoerder won Telstar gistera vond het oefen duel met tweede divisionist Kon. HFC met 1-0. Guyon Philips maakte het eni ge doelpunt. ■E o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61