32°C <D -f Elke zomer een orgie van elzenhaantjes i 2 DE REDACTIE LUISTERT Reistips Ga je op vakantie binnen Europa, dan kun je kiezen uit verschillende vervoer middelen. Het maakt voor je portemonnee nogal wat uit of je per auto, vliegtuig, bus of trein reist. Een kostenvergelijking. HOE IS'T DAAR? VANDAAG... TAKKENWIJVEN Godley Creme - Consequences Low - David Bowie Two sides to every story - Gene Clark Evert Kwok Iedereen is tegenwoordig reis agent. 83 procent van de Ne derlandse vakantiegangers boekte vorig jaar zijn reis on line. En minder dan een kwart koos voor een pakketreis. Boek je je hotel of appartement los, dan kun je meestal kiezen uit ver schillende vervoermiddelen. Zeker als je binnen Europa reist. De kosten kunnen flink variëren. We nemen als voorbeeld een gezin met twee kinderen. Dat vertrekt op zaterdag 6 augustus naar Marseille, met meer dan 900.000 inwoners de tweede stad van Frankrijk. Wat kost de reis per auto, trein, bus of vlieg tuig? Auto Met je eigen bolide op reis gaan heeft nogal wat voordelen: je kunt je eigen tempo bepalen en lekker veel meene men. Bovendien kun je tijdens de vakantie gebruik maken van je eigen auto. Niet gek dus dat de auto het populairste vervoermiddel is onder vakantiegangers. Ga je met hele ge zin, dan is de auto re latief voordelig. Het meeste geld ben je kwijt aan brand stof. Op vakantie betaal je vaak min der dan in eigen land. Benzine en diesel zijn in Frank rijk een stuk voordeli ger dan in Nederland. Reis je over Luxemburg, gooi daar dan je tank nog even vol. Want brandstof is daar nog goedkoper. Kijk op de website van de ANWB voor de brandstofprijzen in Europa. Wel moet je rekening houden met tolgeld als je met de auto op vakantie gaat. In Frankrijk, Spanje en Italië liggen veel tolwegen. Met de app Péago kun je uitrekenen hoeveel tolgeld je er kwijt bent. De meeste navigatiesystemen kun je zo instellen dat ze tolwegen mijden. Dat is alleen slim als er een fatsoenlijk alternatiefis. Omrijden kost namelijk weer extra brandstof. Let op: zaterdag 6 augustus is één van de zwarte zaterdagen waarop de verkeersdrukte naar het zuiden van Europa extreem groot is. Om files te vermijden, moet je 's nachts reizen. Vliegtuig Vliegen is de snelste manier van rei zen. En door al die prijsvechters soms ook redelijk goedkoop. Tenminste, zo lijkt het. Maar let op: vliegtuigmaat schappijen zijn nogal creatiefin het opvoeren van extra kosten. Zo moet je steeds vaker START - Fr*xl woensdag 20 juli 2016 GO Bessèges Timo Kleingeld gaat de Franse natuur in. Timo Kleingeld (38) uit Den Haag: „Ik ben met mijn vriendin en onze twee kinderen op vakantie. Vanoch tend hebben we met z'n allen in rivier de Cèze gezwommen. We zijn nu onderweg naar de grot van La Cocalière. Dat schijnt een van de mooiste grotten van Frankrijk te zijn. We gaan daar genieten van mooie druipstenen. Van avond gaan we rummikuppen en de Tour de France kijken op de camping. Dan is het afgekoeld. En als de kinderen naar bed zijn, doen we nog een drankje. We gaan aan het bier en rosé uit de streek." John Bruinsma, coördinator bijlagen, heeft een opvallende voorkeur voor muziek uit het jaar 1977. Eens per jaar is ie aan de beurt, het grotesk geflopte meesterwerk van Godley Creme (ex-10cc) uit 1977. Uit de hand gelopen test plaat voor zelf uitgevonden gitaargadget: de gizmo. Driedubbelalbum met krankzinnige muziek en dia loog over een pianist die de wereld van de onder gang door een natuurramp redt. 'It's not a good omen when goldfish commit suicide'. Voor als het buiten onweert. De man is dood, maar zijn muziek leeft voort. Adepten twisten eeu wig over welke plaat nu zijn beste is. Ik zeg: Low. Verdomd, ook al uit 1977. Ook al zo niet van deze we reld, met die van elk keurslijf gespeende synthesi zers van Brian Eno en de zwiepende percussie van Dennis Davis. Je hoeft het niet te begrijpen. Als een plaat jou maar begrijpt! Vaste waarde op de iPod. Alsof de duvel ermee speelt: weer 1977! Wel dit jaar afgestoft en op nieuw uitgebracht. Vergeten werk van minstreel uit Mendocino, Byrd met vliegangst. Carrière zat in het slop door psychi sche problemen, echtelijk leed en drugsgebruik. Komt in nuchtere bui weer tot zijn kenmerkende verstilde pracht. ZUCHT.. (H7 li KffT PE uwsie KÉEÏ Da IK lOiftNSON SOEK... ...gaat het vijf daagse Country Dance Village Festival van start in Langedijke, met optredens van Waylon, Des- ray (foto), Johnny Falstaff en an dere acts met een country-tic. uk-Mei^ ...kreeg Zim babwe in 2008 een bankbiljet van honderd mil jard Zimbab waanse dollar. Door de enorme inflatie voldoen oudere bankbil jetten niet meer. zette Neil Armstrong in 1969 zijn be roemde eerste stap op de maan. i o N Gerda Bosman (r.) en Corlijn de Groot, auteurs van De tuin als lusthof en slagveld, schrijven elkaar dagelijks over hun belevenissen in de eigen tuin. Ha Corlijn, Een els dringt zich op in mijn tuin. Hij haalt de rode wal noot, die al een jaar of drie naast hem staat te pieren, bijna in. Maar zijn groei laat zich inhouden door zijn waardklant: hij huisvest elk seizoen verscheidene gene raties elzenhaantjes. Ze be horen tot de familie van de bladhaantjes, waarmee ik nog niet nader kennis heb gemaakt. Elzenhaantjes zijn Van A naar Irene van den Berg EVEBTKUGK. Reistijd met vliegtuig: 5,5 uur (2 uur vliegtuig 1,5 uur vooraf aanwezig 0,5 uur trein 0,5 uur reistijd naar station 1 uur reistijd van vliegveld naar appartement) Kostenpost: 4 treintickets Utrecht CS - Amsterdam Schiphol: 35 euro 4 vliegtickets Amsterdam Schiphol - Aéroport Marseille Provence: 290 euro Bagage (4 koffers van max. 20 kg): 98 euro Overige kosten (boekingskosten): 29 euro 4 bustickets van Aéroport Marseille Provence naar appartement: 25 euro Totaal: 477 euro Tickets geboekt op 15 juli 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47