Toerclub in Oud-Vossemeer? Opnieuw zege voor De Voogd Na rust gaat het even hard in Bruinisse ZEELAND 13 Wel mooi hè, ik ben geen Zeeuw maar sta wel in het Zeeuws elftal BRUINISSE Iets na half zeven sjokte Theo Janssen de kantine van Bruse Boys binnen. De twee jaar geleden ge stopte middenvelder, die vijf interlands in het shirt van Oranje speelde, is dit seizoen assistent-trainer bij Jong Vitesse. Janssen is de rechter hand van John Lam- mers, die met zijn ploeg de Tweede Divi sie ingaat. In Bruinisse beschikte het duo over een piepjonge selectie, die voor rust goed te genstand kreeg van Bruse Boys maar het in de tweede helft een stuk makkelijker had. Bruse Boys kwam na een kwartier op voor sprong via aanvoerder Johan Vroegindeweij. Bruse Boys kon niet lang genieten van die voorsprong, want met een na de aftrap maak te Thomas Buitink al gelijk (t-i). Nadat Dylan Adelaar twee keer heel gevaarlijk was geweest, bepaalde Lars ten Tije de rust stand op 1-2. Trainer Marco Groene- veld, overgekomen van SSV'65, bracht tijdens de rust zes nieuwe spe lers in. Jong Vitesse kwam op 1-3, waarna ook doelman Mark Gil- jam het veld verliet. Daarna ging het hard. Binnen vijf minuten scoorde Jong Vitesse drie keer, in de 88ste minuut werd de eind stand op 1-7 bepaald. Een toerclub in Oud-Vossemeer. Is dat mogelijk of een illusie? Met die gedachte organiseerde Rien Tholenaar een wieleravond op de tweede rustdag van de Tour de France in de gloednieuwe brasse rie Huys van Roosevelt. Piet Eversdijk en Johnny Hoogerland waren als gastsprekers aanwezig en bespraken het concept van Tholenaar. De aanwezige wieler fans konden daarnaast genieten van hun anekdotes. In het verleden waren er ver schillende toerclubs in Oud-Vos semeer, maar die gingen vaak snel ter ziele. Rien Tholenaar hoopt dat het anders kan en doet met zijn nieuwe brasserie Huys van Roosevelt een nieuwe po ging. „Ik ben altijd al actief ge weest in het verenigingsleven. Ik heb veel voor de voetbalvereni ging gedaan, maar ook voor de plaatselijke muziekvereniging. Ik hoop nu met de nieuwe zaak een steentje bij te dragen." Samen met Bas Quist en Paul Timmermans is hij in Oud-Vosse meer de zaak Huys van Roosevelt begonnen. Het drietal wil echter meer dan alleen een brasserie runnen. „We willen met onze zaak ook het verenigingsleven on dersteunen. We hebben plannen om een bridgeclub op te richten, maar willen ook kijken of het mo gelijk is om een toerclub in het le ven te roepen. Tholenaar wilde echter weten of daar voldoende belangstelling voor is en organiseerde daarom Ik hoop met de zaak een steentje bij te dragen de wieleravond. „We willen de hoofdsponsor van de toerclub zijn en een aanzet geven, maar uiteindelijk is het de bedoeling dat de toerclub een eigen bestuur krijgt met leden." Johnny Hoogerland en Piet Eversdijk stimuleerden het pro ject en maakten de inwoners en thousiast, wat meteen tot inschrij vingen leidde. Verder besprak het duo ook de laatste ontwikkelin gen in de wielerwereld. Van de hardlopende Chris Froome tot de schijfremmen bij Team Roompot. Het kwam allemaal aan bod, maar het advies van Eversdijk en Hoogerland voor de aanwezigen was duidelijk. „Probeer het fiet sen in een toerclub eens uit." Hoogerland beloofde als kers op de taart dat hij de toerrijders bij hun eerste rit zal vergezellen wan neer het plan daadwerkelijk wordt uitgevoerd. Danny de Voogd uit Yerseke pak- tE zijn tweede provinciale over winning dit seizoen, deze keer uit Orleans. Op de overnachtfond- vlucht uit Agen zegevierden Cees de Ridder en zoon uit Arnemui- den en ze spelen tevens de twee de prijs Nationaal/Sector 1, tegen 7125 duiven. Het duifje van Johan de Waal uit Axel maakte de hoogste snel heid op het jonge duiven concours uit Roye. woensdag 20 juli 2016 voelt geen pijntjes Bruse Boys-aanvoerder Johan Vroegindeweij probeert een te genstander van Jong Vitesse van de bal te houden, foto dirk jan GJELTEMA —Johan Vroegindeweij Job de Feijter Oud-Vossemeer Rien Tholenaar Marcel Buijsse Vlissingen Orleans, 2698 duiven: 1. D. de Voogd (Yerseke); 2. M. Jeremiasse (Wemel- dinge); 3,4. Gebr. Scheele (Terneu- zen); 5. H. Calon (Hoofdplaat). Samenspel 1, 428 duiven: 1 H. Calon (Hoofdplaat); 2 E. de Wever (Schoon- dijke); 3 H. Mookhoek en zn. (Bres- kens). Samenspel 2, 326 duiven: 1 2, 3 Gebr. Scheele (Terneuzen). Samen spel 3, 285 duiven: 1 Gebr. van Beve- ren (Nieuw-Namen); 2, 3 C. Koene (Walsoorden). Samenspel 4, 409 dui ven: 1 3 W. Segboer (Lewedorp); 2 J. van het Westende (Kwadendamme). Samenspel 5, 370 duiven: 1 3 D. de Voogd (Yerseke); 2 M. Jeremiasse (Wemeldinge). Samenspel 6, 412 dui ven: 1 C. Groenleer (Zierikzee); 2, 3 J. J. Bolier (Scherpenisse). Samenspel 7, 468 duiven: 1 J. P. Hengst (Zoute- lande); 2 H. Melis (Zoutelande); 3 G. Baan (Middelburg). Agen, 1147 duiven: 1 C. de Ridder en zn. (Arnemuiden 2 P. van Dongen (Ar- nemuiden); 3 J. van het Westende (Kwadendamme); 4 H. Mookhoek en zn. (Breskens); 5 J. de Rijke (Stavenis- se). Samenspel 1, 69 duiven: 1 H. Mookhoek en zn. (Breskens); 2 M. de Lijser (Cadzand); 3 P. Dingemanse (Biervliet). Samenspel 2,183 duiven: 1 H. van Schilt (Axel); 2 R. van Poorten (Vogelwaarde); 3 A. Buyze (Hoek). Sa menspel 3,166 duiven: 1 W. Koore man (Kloosterzande); 2 Gebr. van Be- veren (Nieuw-Namen); 3 W. Geers (Hulst). Samenspel 4, 225 duiven: 1 A. Claessens (Kwadendamme); 2 I. Ver meulen (Lewedorp); 3 M. van de Kloos ter (Nieuwdorp). Samenspel 5,144 duiven: 1 (924 m.) Sj. de Keyzer (Hans- weert); 2,3 C. Paauwe (Kruiningen). Samenspel 6,140 duiven: 1 J. de Rij ke (Stavenisse); 2 C. Bal (Oosterland); 3 Comb. Reijngoudt (St. Philipsland). Samenspel 7,220 duiven: 1 C. de Rid der en zn. (Arnemuiden); 2 P. van Don gen (Arnemuiden3 G. van de Voor de (Nieuw en St. Joosland). Jonge duiven, Roye. Samenspel 1, 1380 duiven: 1 P. Gernaert en zn. (Breskens); 2 H. Mookhoek en zn. (Breskens); 3 J. Waebeke (Hoofd plaat). Samenspel 2,1135 duiven: 1 J. de Waal (Axel); 2 3 Comb. Derycke-Schieman (Axel). Samenspel 3, 831 duiven: 1 J. Looijer St. Jan steen); 2 J. Verheyden (St. Jansteen); 3 L. van Helsland (Kapellebrug). Sa menspel 4, 492 duiven: 1 A. Bustraan (Heinkenszand); 2 Team Traas (Lewe dorp); 3 J. Walhout (Goes). Samen spel 5, 481 duiven: 1 2, 3 D. de Voogd (Yerseke). Samenspel 6, 568 duiven: 1 (1350 m.) 3 C. Moeliker (Tholen); 2 Knop-Slingerland (Oosterland). Sa menspel 7, 996 duiven: 1 Comb. J. en K. van Belzen (Arnemuiden); 2 Comb. A. Houmes en zn. (Middelburg); 3 M. en P. Schroevers (Arnemuiden).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42