JU*» Kroegelftal kan Celtic zomaar uit CL gooien 27 De kenners zijn het erover eens dat mentaliteit het toverwoord is Deze zomer zijn al acht Duitsers aangetrokken door eredivisieclubs. Het totaal staat op vijftien. Wat voegen deze Duitse spelers toe? Ajax mist Younes en Schone I" jax en PSV die al lebei een Duitse centrale verdedi ger aan zich bin den. Beide spe lers, Heiko Wes- ktermann en Dan iel Schwaab, zouden een aantal jaar geleden niet voor de eredivisie geko zen hebben. Andersom geldt dat ech ter ook. De typisch Duitse voetballer staat bekend om zijn mentaliteit en werk lust en heel lang haalden Nederland se clubs hun neus op voor dit soort spelers. Nu zijn er meer Duitsers dan ooit - vijftien - in de eredivisie. NEC haalt onder de nieuwe (Duitse) trainer Peter Hybala drie spelers uit de Bondsrepubliek, Roda JC twee en zelfs ADO Den Haag komt met een Duitser op de proppen. Het is opvallend dat er veel spelers uit de lagere Duitse divisies naar Ne derland trekken. Arnold Bruggink, oud-aanvoerder van Hannover 96, schetst: „Michael Heinloth gaat naar NEC en komt van Paderborn, dat in middels is gedegradeerd naar de der de Bundesliga. Toch zie ik geen ni veauverschil, want Duitsers compen seren alles met mentaliteit. Je zag dat vorig jaar al bij FC Utrecht. Ri co Strieder en Andreas Ludwig ko men ook uit de lagere Duitse divi sies, maar worden gewoon basisspe ler bij Utrecht op basis van hun kracht, loopvermogen en mentali teit. Ze maken daardoor het elftal be ter. Wat dat betreft zie ik deze trend niet als negeatief." Dick van Burik, die tien jaar bij Hertha BSC voetbalde, is het daar mee eens. „Toen ik zelf in de Bun desliga speelde, waren Duitse spe lers voor Nederlandse clubs hele maal niet interessant. Nederlanders waren technisch en tactisch beter. Maar nu lopen in de tweede Bundes liga heel wat jongens rond die goed in de eredivisie mee kunnen ko men." Mooi niveau Erik Meijer, jarenlang spits van HSV en Bayer Leverkusen, geeft aan waarom de eredivisie interessant is voor dit soort spelers: „Je ziet dat de wat mindere Duitse spelers verdron gen worden door buitenlanders, dus gaan ze ergens anders kijken. In de eredivisie kunnen ze dan op een mooi niveau spelen." Van Burik haakt in: „Als het met deze spelers goed gaat, zullen er zeker meer ko men." De kenners zijn het erover eens dat mentaliteit het toverwoord is als het over Duitse voetballers gaat. Van Burik: „Ze nemen altijd een paar ba siskwaliteiten met zich mee: loopver mogen, fysieke kracht en met name een goede mentaliteit." Bruggink denkt dat ze daarom voor Nederlandse trainers makkelijk in te passen zijn. „Mijn tijd bij Han nover heeft me wat dat betreft wel de ogen geopend. Duitsers zeuren nooit. Ze doen gewoon wat de trai ner hen opdraagt, terwijl we hier in Nederland een echte ja-maar-cul- tuur hebben." Meijer kan het alleen maar bea- VOORZORG men: „Deze jongens houden van hard trainen, en gaan altijd tot het ui terste voor iemand die hoger in de hiërarchie staat. Daarom is het voor een trainer goed werken met Duitse spelers." Over de aankopen van Ajax en PSV zijn de meningen verdeeld. Bruggink: „Ik twijfel of Heiko Wes- termann het gaat redden. De keuze van Ajax voor hem verrast me. Hij is echt zo'n ouderwetse Duitse verdedi ger, fysiek sterk en kopsterk. Qua techniek zal hij die jonge gasten van Ajax echt niet kunnen imponeren. Daar verwachten ze sowieso toch meer van een verdediger. Maar deze jongen heeft heel veel ervaring en is niet voor niets jarenlang aanvoerder geweest bij HSV." Meijer: „Schwaab maakt een be wuste stap na de degradatie van VfB Stuttgart. PSV volgt hem al een lan ge periode, dus het lijkt erop dat dit het juiste moment was om toe te slaan." Zonder beenruimte en tussen roodverbrande Britse toeristen reisde de selectie van Lincoln Red Imps met een budgetvlucht van uit Malaga naar Glasgow. Meer luxe kon de stuntploeg uit Gibral tar zich niet veroorloven. De Schotse bond moest de club te hulp schieten bij het vinden van een trainingslocatie. Niettemin zweten supporters van Celtic peentjes voor de bonte verzame ling vrijbuiters. Het resultaat in het Victoria Sta dium in Gibraltar haalde sport journaals in alle delen van de we reld. Vrijwel zonder uitzondering betitelden kenners de uitglijder van Celtic tot de meest pijnlijke in de historie. Uit vrees voor een herhaling komt de aanhang voor de return in de eerste voorronde van de Champions League mas saal naar Celtic Park. Fans van The Hoops erkennen het broze gestel van de club en la ten trainer Brendan Rodgers met rust. Ze smeken het bestuur hem te laten investeren in de ploeg. Een enkeling laat het niet bij woor den. Zo zette Andrew O'Donnell EQ ambtenaar EEl H EE1 EZD q EE3 een website op om 1,5 miljoen pond in te zamelen om Efe Am brose, schuldig aan de treffer van Lincoln Red Imps, van de hand te kunnen doen. Rodgers weigerde de zeperd een 'schandaal' te noemen. „Waar om?", stelde hij. „Thuis kunnen we het nog rechtzetten." Lincoln Red Imps is niet zo maar een onderdeurtje. De kam pioen van Gibraltar verhoudt zich tot Celtic als een mug tot een oli fant. Terwijl Celtic zich haastig uit de voeten maakte, dronken de spe lers na de overwinning zoals ge bruikelijk een biertje of een glas wijn in de kantine. Erg laat kon den ze het niet maken. Het meren deel moest 's ochtends weer aan de slag. „Ik was kapot", bekende aanvoerde Roy Chipolina, werk zaam bij de douane. „En later op de dag moesten we trainen. Het was het allemaal waard. Onze naam zingt rond door heel Euro pa. Het halve land is in shock." woensdag 20 juli 2016 Duitsers kiezen opeens voor spelen in eredivisie Marlijn Zeven Rotterdam Ajax is zonder de Duitser Amin Younes en Lasse Schone naar Frankrijk afge reisd. Ajax speelt vandaag twee oefenwedstrijden, te gen AS Béziers en Olympi- que Marseille. Beide spelers reizen vooral uit voorzorg niet mee. Younes is er van wege liesklachten niet bij, Schone heeft last van zijn knie. Ajax speelt volgende week dinsdag de cruciale voorrondewedstrijd in de Champions League tegen PAOK Saloniki. Het Duitse talent Amin Younes was vorig jaar één van de revela ties bij Ajax. foto pro shots Met de acht Duitse spelers die deze zomer door erediviseclubs zijn aangetrokken, staat het totaal van Duitsers die in de Nederlandse competitie actief zijn op 15. Celtic moet vanavond een be schamende nederlaag tegen se- miprofs uit Gibraltar goedmaken (1-0) om deelname aan de Cham pions League niet mis te lopen. Geert Langendorff Glasgow LINCOLN RED IMPS FC J-C Garcia arbeider Raül Navas full prof Joseph Chipolina Roy Chipolina Ryan Casciaro douanier politieman Yerai Bernardo Lopes Calderón full-prof full-prof full-prof Liam Walker |_ee Casciaro KVle Casciaro full-prof politieman expediteur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27