u Uitje voor cliënten van Voedselbank B en W kiest voor maximale toegang dorpsweide Zaamslag ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Oostburgse kerk exposeert werk van Omer Gielliet uit Breskens De Sint Eligiuskerk in Oostburg had al een aardige collectie beelden van priester/beeldhouwer Omer Gielliet; nu is er ook een expositie met zo'n dertig werken te zien. Dat is Omer hè. Hij maakt de vormen in het hout zichtbaar Omer Gielliet is inmiddels 91 jaar. De priester en beeldhouwer heeft een direct herkenbare stijl „Het is een kruis zonder corpus, maar je kunt het er wel in zien." Nico Pe terse van de Sint Eli giuskerk in Oost burg staat stil bij een ogenschijnlijk eenvoudig houten kruis. En inderdaad: wie de kronkelende nerven in het hout volgt, ziet met een beetje fantasie een Christusfiguur. „Dat is Omer hè. Hij ziet die vormen al in het hout, hij maakt het alleen een beetje beter zicht baar." Omer is Omer Gielliet, de inmiddels 91-jarige priester/ beeldhouwer uit Breskens. Zijn stijl is direct herkenbaar, zijn productie enorm. De dertig beel den vormen slechts een fractie van zijn oeuvre, maar geven een dwarsdoorsnede van zijn veelzij digheid. Een deel van de werken die tot en met 11 september te zien zijn, komt uit een inmiddels ge sloten klooster in Roosendaal. Peterse is met name in zijn nop jes met het werk 'Franciscus en de Wolf dat de Franciscanessen schonken. Het beeldt de heilige uit die een gevaarlijke wolf wist te temmen. „Het stond daar in een leeg klooster. Het viel nie mand op." Nico Peterse is blij met het werk. Alleen over de plek twijfelt hij nog: zoals het er nu bij staat, komt het nog niet genoeg tot zijn recht naar zijn zin. Iets verderop staat de doop vont die al jaren in de Sint Eli giuskerk staat. Een woeste hou ten vorm met een holte waar water in kan staan. Pas na beter kijken is het gezicht van Maria te herkennen, die neerkijkt op haar kind. Een ander topwerk van Giel liet is, vindt Peterse, 'Maria met geknakt hoofd'. De plaats van het beeld in de kerk is niet toe vallig. Achter het werk hangt de kruiswegstatie 'Jezus ont moet zijn bedroefde moeder'. Een bedroefde Maria kijkt in het beeld van Gielliet met een wat onnatuurlijk gebogen hoofd op haar kind neer. Alsof het hout zo gegroeid is en nie mand er iets aan heeft hoe ven doen, lijkt het wel. De expositie Omer Giel liet in Hout in de Sint Eli giuskerk in Oostburg is el ke woensdag tussen 11.00 en 16.00 uur te bezoeken. Groepen zijn ook welkom, maar wel op afspraak. Via het telefoonnumer 0117 453374 is meer informa tie te verkrijgen over de exposi tie. Alle cliënten van de Voedsel bank Zeeuws-Vlaanderen kun nen op maandag 15 augustus mee op een uitje naar De Braak man. In het speelbos gaan ze spelletjes en activiteiten doen. Het initiatief komt van Maris- ka Doornekamp, zelf klant bij de Voedselbank. „Ik wil mensen met een kleine beurs in de va kantie ook een leuke dag bezor gen", vertelt ze. De activiteit wordt gehouden in samenwerking met Natuur&Zo en Staatsbosbeheer en gaat zeker door, maar Mariska zoekt nog wel sponsors. „We hebben nog vervoer nodig van de bushalte naar het speelbos. We gaan ook zelf broodjes bak ken: daarvoor zoeken we nog be leg. En wat te drinken en iets lek kers hoort er natuurlijk ook bij." Mariska zoekt ook nog vrijwilli gers die willen helpen. „Als we dat allemaal rond krijgen, kun nen we dit gratis aanbieden. An ders moeten we misschien een heel kleine bijdrage vragen." Het familie-uitje duurt van 11 tot 15 uur. Opgeven en meer in formatie bij Mariska Doorne kamp via 06 39664381. Onwonenden kwamen in verzet nadat het gebied afgesloten dreig de te worden voor wandelaars. Met name het feit dat de gemeen te de mensen niet van tevoren op de hoogte bracht van het plan om tien Hereford-runderen te laten grazen op de weide zorgde voor flink wat wrevel. Tijdens een verhitte bijeen komst op 7 juni beloofde de ge meente de honderd aanwezigen met alternatieven te komen. Dat er koeien in de weide zouden ko men, lag echter vast. Op 5 juli presenteerde de ge meente twee varianten. Bij beide voorstellen kwamen de wandelpa den rond de weide terug. Eén van de varianten voorziet in nog meer wandelruimte, doordat tussen het Hoogtepad en de Groeneweg het wandelpad gescheiden is van het begrazingsgebied. In het andere plan kunnen wandelaars ook ver der lopen, maar dan tussen de koeien. De meeste stemmen gin gen op 5 juli naar het plan met de meeste wandelmogelijkheden. B en W hebben deze optie nu dan ook gekozen. Deze maand wordt gestart met het herstellen van het hekwerk aan het Hoogtepad, daarna volgt de rest van de werkzaamheden. Rondom het begrazingsgebied tus sen de Groeneweg en de Molen straat wordt gewerkt met schapen gaas. Voor de overige afzetting wordt gebruik gemaakt van vier rijen prikkeldraad. dinsdag 19 juli 2016 'Hij ziet vormen in het hout' Guido van der Heijden Nico Peterse Oostburg Maria met kind. foto's peter nicolai 4 Nico Peterse: „Het is een kruis zonder corpus, maar je kunt het er wel in zien" T De doopvont van Omer Giel liet hoort bij het vaste interi eur van de Sint Eligiuskerk. Marlijn de Koning Terneuzen De dorpsweide in Zaamslag blijft voor een flink deel toegan kelijk voor de omwonenden. B en W van Terneuzen hebben ge kozen voor de variant waarbij de mensen nog voor een flink deel in het natuurgebiedje kunnen lo pen zonder last te hebben van koeien. Guido van der Heijden Zaamslag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71