Donald Trump bouwt op zijn gemak feestje JjLjJdsl/ffJZJfJ. fjJ 6 NI ÖZCAN AKYOL Column Conventies zijn eigenlijk maar saaie bijeenkomsten, vindt Do nald Trump. Het is heel belang rijk om een vleugje showbizz in zo'n partijcongres te mengen. „Anders vallen mensen in slaap." Op Trumps conventie dus geen toespraken van een reeks partij bonzen uit de politieke krochten van Washington, maar drie be vriende miljardairs, een astro naut, een prof-golfster en een on dergoedmodel. Ze verschijnen de komende dagen op een reusach tig podium met wit verlichte showtrappen en een 150 vierkan te meter groot beeldscherm, op gebouwd uit 640 kleinere exem plaren. Donald Trump laat de partij conventie vooral in het teken staan van Donald Trump. Hij is al tegemoet gekomen aan zorgen van de partijtop over zijn onbe houwen stijl door met Mike Pen ce een degelijke, conservatieve partijman als vice-presidentskan- didaat te kiezen - nu draait het weer om hem. „We willen de Amerikanen deze week meer in zicht geven in de man Donald Trump, niet alleen de kandidaat", zegt campagneleider Paul Mana- fort. En dus zijn gearriveerde Re publikeinen als New Jerseys gou verneur Chris Christie en Texaans senator Ted Cruz verban nen naar de marges van het pro gramma, dat verder naadloos aan sluit op de prime time uitzend schema's van de grote Ameri kaans tv-stations. De hoofdacts zijn vrienden, familie, zakenpart ners, werknemers, gewone Ame rikanen die mislukt beleid van Obama en ex-minister Hillary Clinton verpersoonlijken - en Trump. Over verzet tegen zijn kandida tuur hoeft Trump zich geen zor gen te maken. Er is nog steeds een groep gedelegeerden die hem wil dwarsbomen, maar in een voorbereidende vergadering lukte het niet om genoeg steun te krijgen voor regels die het mo gelijk zouden maken om in de of ficiële stemming over de presi dentskandidaat nog een nieuwe naar voren te schuiven. Er is voor al stil verzet, van prominenten en partijtijgers die hebben gewei gerd naar de conventie te komen. De Republikeinse politiek stra teeg Will Ritter: „Ik woon nog lie ver de openbare ophanging van een goede vriend bij." Meer smerige horeca dicht TU Delft maakt kleinste harddisk Mobieltje laden aan de zonneauto Strijdvaardigheid illustreert hypocr hypocrisie onze leiders Wie de beschaving van een land wil toetsen, moet een kijkje in de ge vangenis nemen. Daar wordt meestal wel duidelijk hoe een regi me en volk met hun verschoppe lingen omgaan. Wij leven in een geciviliseerde rechtstaat, daarom is er met veel woede gereageerd op het nieuw ste voornemen van de Turkse over heid die de mogelijkheid over weegt om de doodstraf opnieuw in te voeren. Andere landen in Eu ropa hebben eveneens hun afkeu ring laten blijken: de Duitse rege ring riep gisteren dat Turkije het lidmaatschap van de Europese Unie kan vergeten als het land voor herinvoering van de dood straf kiest en Federica Mogherini, chef buitenland van de Europese Unie, zegt dat de toetredingsge- sprekken met de Turken onmid dellijk gestaakt zullen worden - al leen dan in iets andere bewoordin gen. Het zijn verstandige en daad krachtige reacties, die veel te lang op zich hebben laten wachten. Maar tegelijkertijd illustreert deze plots hervonden strijdvaardigheid de enorme hypocrisie van onze westerse leiders. In een aantal Amerikaanse staten bestaat de doodstraf nog steeds, maar geen haan in Europa die ernaar kraait. Sterker nog, iedereen wil bondge noten met de Verenigde Staten zijn, en het was nota bene vicepre- sident John Kerry die hardop zijn zorgen over het rechtssysteem van Turkije uitsprak. Dan heb je toch wat boter op je hoofd. Ik moest gisteren ook denken aan mijn bezoek aan Iran, onge veer een halfjaar geleden, toen mijn reisgezelschap en ik in een hotel logeerden waar we struikel den over westerse handelsdelega ties, allemaal gretig om de econo mische betrekkingen met Teheran te herstellen. Dat er nog jaarlijks tientallen mensen aan een hijs kraan worden opgeknoopt, vorm de kennelijk geen bezwaar meer. Er was immers een nucleaire deal, die was afdoende voor een nieu we relatie. En zo bestaan er nog wel meer landen die het niet zo nauw nemen met de mensenrech ten, of de persvrijheid, maar waar mee wij desondanks een goede band onderhouden, louter ter be vordering van de handel. Ik hoop dat het parlement in Turkije niet uit emotie de dood straf goedkeurt. Als dat wel het ge val is, moet de Europese Unie in derdaad alle onderhandelingen staken. En daarna mogen we onszelf weieens onderwerpen aan zelfreflectie. Een goede moraliteit is alleen geloof waardig als deze niet selec tief van karakter is. 5 dagen Stedenreis Berlijn/ Berlijn Centrum 8 dagen Het Prinsdom Andorra 12 dagen De ongerepte Hoge Tatra en Praag 5 dagen Neuf-Brisach in de verrassende Elzas 8 dagen Stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzig en Potsdam dinsdag 19 juli 2016 @OzcanAkyol Doodstraf Circus Donald Trump is ge opend. Van de Republikeinse Conventie in Cleveland maakt de schatrijke projectontwikke laar en realityster haast een pri- véfeestje. Hij kan er rustig van genieten: voor verzet tegen zijn kandidatuur hoeft hij niet meer te vrezen. Karlijn van Houwelingen Cleveland Tijdens de Republikeinse Con ventie zullen 640 videoscher men samen een muur van 150 vierkante meter vormen om Do nald Trump en zijn gasten goed in beeld te brengen. DEN HAAG De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft vorig jaar 25, voornamelijk hore cagelegenheden, direct dichtge gooid. Dat is een verdubbeling vergeleken met het voorgaande jaar. De gevaren voor de ge zondheid waren volgens de NVWA zo groot dat het onver antwoord was om ze open te la ten. In 2014 kwam zo'n spoed- sluiting twaalf keer voor en in 2013 slechts twee keer. De toe name komt doordat er meer ge richte controles zijn uitgevoerd. DELFT Een team van de TU Delft heeft de kleinste overschrijfbare harddisk ooit ontwikkeld. Het opslagsys teem maakt het mogelijk om „alle boeken ooit geschreven op te slaan op de oppervlakte van een postzegel", zegt teamleider San- der Otte. De harddisk heeft slechts 1 atoom per bit nodig. De 'doorbraak' zit volgens Otte niet zo zeer in de mogelijkheid straks vijf honderd keer zoveel data te kun nen opslaan op een harddisk, maar in de manier waarop data wordt ge ordend en bewaard. SCHEVENINGEN Badgasten in Scheveningen kun nen morgen op een bijzondere manier hun mobieltjes, tabiets of zelfs elektrische fietsen opla den. Als alternatief voor de thuis- oplader kunnen ze gebruik ma ken van de energie van de zon, via de zonneracewagen 'Nuna' van het Delftse studententeam 'Nuon Solar Team'. De studen ten staan de hele middag bij de pier om het piekvermogen van hun zonnepaneel te testen, door zoveel mogelijk apparaten tege lijk aan de auto te hangen. v.a. slechts hr Vertrekdata: 15,29 aug/12,26 sept/10 okt Vertrekdata: 25 juli/22 aug 19 sept/10 okt Brochure en (0318)58 09 58 oeongen. www jjolderman.nl I Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reservedngskosten Vertrekdata: 15,22,29 aug 5.12,19,26 sept Vertrekdata: 1, 29 aug/19 sept Vertrekdata: 15 aug 26 sept/10 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6