Werken ineen Bepakt en bezakt j op reis op de fiets 'Ik heb het zwaar gehad' Fusie tussen ZorgSaam en ADRZ is nog een brug te ver Door nauwere samenwerking hoeven Zeeuwen straks voor complexe operaties niet naar ziekenhuizen buiten de provincie. Zonder nauwere samenwerking, verlies je in Zeeland bepaalde zorg Een buitenzwembad aan de Boulevard in Cadzand-Bad? De met water gevul de bouwput naast het Strandhotel is er groot genoeg voor, maar dient een heel ander doel. Het hotel wordt fors uitgebreid, en ter plekke wordt eerst een drielaagse parkeerkelder in de dui nen uitgegraven. Om de druk van de duwende duinen te weerstaan, is de zeven meter diepe put gevuld met wa ter. En dus bewegen de 'bouwvakkers' zich voort in bootjes en zelfs in duik- pak (foto links) en vaart er een zand zuiger op het water. De bouw van de Strandresidentie, waar naast zeventig hotelkamers on der meer ook sterrenrestaurant Pure C en 64 appartementen een plekje krij gen, duurt nog ten minste twee jaar. Je ziet ze deze zomer over al in Zeeland: mensen die op fietsvakantie zijn. P2 Rein van Vliet moest afstand nemen van de Zeelandhallen. »P8 Een fusie tussen ziekenhuis ZorgSaam en het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis is nog een brug te ver. Maar om te voorko men dat specialismen uit Zeeland verdwijnen, gaan ziekenhuis ZorgSaam en het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis nauwer samen werken. De Raden van Bestuur van bei de ziekenhuizen hebben dat afge sproken. ZorgSaam en ADRZ ha len de banden aan op het gebied van acute zorg, cardiologie, ortho pedie en bepaalde chirurgie. Het gaat om behandelingen waarbij een specialist een minimumaantal patiënten per jaar moet opereren. Die normen worden steeds strenger. Zowel ZorgSaam als het ADRZ hebben op termijn voor bepaalde opera ties afzonderlijk te weinig patiën ten. Als artsen van beide zieken huizen samenwerken, halen ze dat aantal wel. Daardoor wordt voorkomen dat Zeeuwen straks voor complexe operaties naar zie kenhuizen elders moeten reizen. Wat de gevolgen van de nauwe re samenwerking precies zijn, wordt na de zomer duidelijk. De Raden van Bestuur van de zieken huizen willen de plannen eerst be spreken met de specialisten, de on- dernemings- en cliëntenraden. Als dat is gebeurd, geven ze meer uitleg. ZorgSaam en ADRZ benadruk ken desgevraagd dat ze 'goede zie kenhuiszorg in Zeeland willen bie den vanuit twee zelfstandige zie kenhuizen, zodat Zeeuwen rela tief dichtbij huis terecht kunnen'. Onlangs bepleitte directeur René Smit van ZorgSaam in deze krant een fusie tussen 'zijn' zie kenhuis en het ADRZ. Dat is nu nog een brug te ver. De komende maanden staan in het teken van de overname van het ADRZ door Erasmus MC. De Zeeuwse zieken huizen bekijken volgend jaar hoe ze nog beter kunnen samenwer ken. Voorzitter Eeke van der Veen van de Commissie toekomstige zorg Zeeland noemt het 'een grote stap die beide ziekenhuizen ma ken'. „Het is belangrijk dat de zie kenhuizen inhoudelijk nauwer sa menwerken. Als ze dat niet gaan doen, verlies je in Zeeland ge woon bepaalde zorg." Van der Veen is zeer te spreken over de wijze waarop de zieken huizen nu met elkaar omgaan. „Zorg in Zeeland gaat meer dan over de ziekenhuizen alleen. Maar de ziekenhuizen spelen hier zo'n dominante rol, dat er veel aan is gelegen om te zorgen dat ze on speaking terms zijn. Dat zijn ze. Het verleden heeft geleerd dat als de ziekenhuizen ruzie met elkaar hebben, dat op alles terugslaat." dinsdag 19 juli 2016 email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl zwemba FOTO'S RONALD DEN DEKKER Zeeuwse ziekenhuizen behouden specialismen Jeffrey Kutterink Vlissingen Eeke van der Veen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68